• ekonomi ve tıp alanlarında oldukça başarılı sayabileceğimiz mekan.

bugün itibariyle kabul edildiğim üniversite.
  • gregory house da bu üniversiteyi 2 diplomayla bitirmiştir. bulaşıcı hatalıklar ve nefroloji dallarında.
  • cok zor, cok kasis bir universitedir. 2003 ve 2004'de de yine amerika'nin en iyi ilk 10'una girmeyi basarmistir bircok alanda (genel klasman olarak 14. siradadir, ki bu da sosyal hayat nedeniyle boyledir; amerika'nin en asosyal okullarindandir, cunku herkes ders dusunur). not enflasyonu olmayan bir okuldur, hatta kanimca deflasyon bile vardir diyebilirim. "kolay a almak" gibi bir durum eskiden soz konusu iken, simdilerde "yok boyle bi$ii" diyorum.

ilk baslarda "gitmek istiyorum" derken yuzup yuzup universite hayatinizin sonuna geldiginizde "dur lan kalmak istiyorum" dedirdir (ikinci kere dusununce, yok ya dedirtmez oyle birsey, palavra).

guzel kiz yoktur olayi da yalandir. ben bugun bunu gordum. tarih itibariyle aldigim, diger derslere nispeten eften puften olan (yine de baya kastiran) bir dersimde, donem sonuna kadar ayni grupta olacagim presentation partnerlerimin 4'u de (5 kisiyiz ve tek erkek benim) ta$dir. hem de ne ta$dir. oy oy.
  • benim universitem.. acaba hala benim olabilecek mi, tutunabilecek miyim.. ve evet, tutundum.
  • arazinin sahibinin ismini almis okul. adamin bilimlen uzaktan yakindan alakasi yoktur, sadece bok gibi parasi vardir ve universiteyi kurar. universite gelisir, abd'nin 2002 listelerinde ilk 10 iyi okul arasina girmeyi basarir. olaylar gelisir.
  • basvurdugum ve kabul oldugum universite. baya kaliteli bir universitedir. baltimore şehrindedir. özel üniversitedir. biyoloji alanında çok çok gelişmiştir. tıp konusunda dünyanın en iyisidir. tıp için başvuran applicant'lara, bir bölüme daha başvurmaya izin verirler çünkü tıbba girmek için gerçekten çok özel bir başvuru dosyanız olması gerekmektedir.

tıp dışında genel olarak da iyi bir okuldur. mühendisliği ilk 25 içine girer (www.usnews.com) ama mit,stanford,caltech,cornell,northwestern,berkeley,illionois gibi mühendislikte çok süper okullarla boy ölçüşemez.
  • rahmi koç'un okumuş olduğu üniversitedir.
  • *koç ailesinin her sene 1 milyon $ bağış yaptığı okuldur.
    bilgisayar mühendisliğinde harvard ile 27.liği paylaşır, biomedikal'de 1.dir, kimya mühendisliğinde 29., inşaat müh.de 18., elektrik-elektronik'te 19., makina müh.'de ise 20.dir.
    kısacası gayet iyi bir üniversitedir. yıllık araştırmalara ayırdıkları bütçelerin toplamı milyar doları aşar.
  • başvurduğum en iyi üniversite olmasa da, kesinlikle en çok gitmek istediğim üniversite.
hesabın var mı? giriş yap