• büyük konuşmak istemem ama benim için tüm zamanların en güzel çalan, en güzel riff'ler yazan gitaristidir büyük olasılıkla. başka da kelime gelmez aklıma, "güzel"dir, o kadar. the smiths şarkılarını dinlerken moz'un acı, yalnızlık, sefalet, keder dolu sözlerinin yanında umut gibi parıldar gitarı. belki ondan yıllardır dinlemekten kopamadık bize onca çektirdiklerine rağmen, belki de ondan daha çok acı veriyordur o şarkılar, umut işkenceyi uzatır ya hani...

(bkz: please please please let me get what i want/#9126339)
  • bu adam gitar calmiyor aslinda. gitar calmak boyle olmaz. enstrümani konusturmak diye bir deyim vardir bu adam daha otesini yapiyor. gitara uzun uzun cumleler kurduruyor. dokuyor icinde ne varsa. distorted versiyonuna da bernard butler diyoruz bu adamin. aynini o da yapiyor ama o daha yuksek sesle soyluyor. aralarindaki 2 farktan biri bu. digeri ise johnny marr'in bernarda öncülük etmiş olmasi.
  • the smiths in morrissey le berbaer 2 esas adamindan gitar calani.grup ac gozlulukden dagildiktan sora adeta ticari bi marka olan 1 cok projede yer alan muzik insani. marion ile yapdigi miyako hideaway ise tum zamanlarin en iyi sarkilari arasinda yer alir (en azindan bence)

(bkz: smiths)
  • gitar calarken "bi elin kolun rahat dursun be adam" demek istedigim gitarist.tamam rifflerin zor anladik, arpejin kuvvetli ama ritm atarken de bi rahat dursan daha cok sevecegim seni. bir akoru arka arkaya gelen iki vurusta ayni biraktigi pek gorulen bisey degildir. bir nota degisir, calmaya calisirken eller karisir, kufur ettirir.
  • büyük mağazaların değil butiklerin gitaristi. solo atmaz, atanı da sevmez.
  • smiths'in dagilmasindan sonra morrissey'in kendi solo albümlerindeki gitaristlerine stilini imite ettirdigi cici gitarist..
  • artık oscar sahibi.
  • pearl jam e portland konserinde eşlik etmiş insan.mükemmel karışımın ham maddesi.kara kuru bişey.
  • depeche mode cover'ını dinlemek isteyenler için gelsin.

http://www.slicingupeyeballs.com/…you-depeche-mode/
  • clapton, blackmore, ve srv sevdam bile bitti, ama bu adam hala beni sasirtmaya devam ediyor. en buyuk o mu bilmiyorum ama cok buyuk.
hesabın var mı? giriş yap