• blues yapan adam bu kadar yakışıklı olmamalı, olamaz, nitekim olmuyor. adamı izlerken bir şeyler rahatsız ediyor. teknik olarak hiç bir problemi yok. ne yalan söyleyeyim, dinlerken hissettirdikleri de eksiksiz. ama tipine bakınca yanlış geliyor. bu kadar yakışıklı bir adam, büyürken, blues söyleyecek kadar aşk acısı çekmemiştir diye düşündürtüyor. beynimin önyargılardan sorumlu hücreleri adam üçkağıtçı diye haykırıyor ama müziğinde bir açık bulamıyorum. çok tuhaf çok.
  • piçin çok tatlı tuşesi var lan.
  • eric clapton kadar (haşa ama) sağlam blues gitar yeteneğine ve jeff buckley kadar kadife bir sese sahip olmasına rağmen belki de piyasada tutunabilmek adına bu yeteneklerini zaman zaman harcayan kabiliyetli müzisyen. "romantik serseri" ekolünde üstadı eric clapton'un yolunda ilerliyor. anlamsız pop işlerden sıyrıldığında ne kadar sağlam bir tekniğe sahip olduğunu, yaptığı blues yorumlarından ve country/blues genrelarına kaydığı çalışmalarından anlamak mümkün. ayrıca bir hemcinsi olarak tipini ve gitar üzerindeki hakimiyetini kıskandığım adamlardan biri olduğunu itiraf etmeliyim. bazı adamlar gerçekten şanslı doğuyor. ben de burada burnumu karıştırıp açık kanal hidroliği düşünüyorum mk.
  • "only john mayer can cover john mayer and make it sound better than john mayer."
  • halı üzerinde rock yapan bir başka amerikalı şarkıcıdır. çok sevdiğim bi arkadaşım dinlerdi bu adamı. gece gece aklıma geldi onu anıp dinliyorum. your body is wonderland'deki sözler öyle böyle değil.

"i'll never let your head hit the bed without my hand behind it" nasıl tatlı laftır ulan köpek.
  • katy perryile takılmakta olan genç yetenek.

yeteneklerini playboyluk yapmak için kullanıyor olması da bence ayrı bir artıdır. aferim lan john, beline kuvvet..
  • adam yakışıklı
    adam karizmatik
    adam yetenekli
    adam zengin
    adam yavşak yahu

şu adamın kötü olduğu bişey bulmaya çalıştık yıllarca dedim bunun çükü küçüktür kesin. buyrun bulduğum sonuç dinlemeye devam ediyoruz bu adamı elden birşey gelmiyor.
  • asıl adı john clayton mayer olan blues sanatçısı 16 ekim 1977 doğumlu. hani arabanızla uzun bir yolculuğa çıkarsınız, yol güzeldir, varış noktası güzeldir, arkada bırakılanlar güzeldir, hava güzeldir ya, ve işte o anda fonda da bir şarkı çalar tüm güzelliklere güzellik katan, işte öyle müzik yapıyor bu adam. müziği güzel, kendi güzel adam.

jennifer aniston ve jessica simpson gibi taş hatunları götürmüş olmasına rağmen bir gün birlikte olacağımıza hala yürekten inandığımı belirtir, ekşi sözlüğü okuyorsa burdan kendisine selamlarımı iletirim:

"john; one you, one me, one baby too"
  • adamı yıllardır "pop yapıyo abi yeaaa" diye görmezden geliyor çoğu insan. kitlesinin büyük bir kısmı your body is a wonderland dinleyip ciyaklayan ergen kızlar olduğu için, yaptığı diğer efsane işleri çoğu müzik dinleyicisi umursamıyor. ama bana sorarsanız gelmiş geçmiş en büyük sanatçılardan biri olmaya aday ve hatta şimdiden efsane olduğunu düşünüyorum.

mesela kimisi ömrünü blues çalmaya adar, kimisi sadece pop söyler, kimisi 40 yıl boyunca country şarkılar yapar. belli bir tarzı olup, o işe konsantre olup ömrünü öyle geçirir. işte john mayer'da bu yok malesef. adam sanki sürekli kendini ispat etmeye çalışıyor yıllardır ve başarısız olduğu tek bir iş dahi yok bana kalırsa. zaten daha 24 yaşında eric clapton sana "master guitar player" diyorsa ya da bb king ile yarım saat jam yapabiliyorsan belli bir saygıyı haketmiş olman gerekiyor.

son olarak gelin biraz bakalım bu adam neler yapabiliyor ;

your body is a wonderland ; anında dile dolanacak pop-hit.

croosroads ; dakika 1:22 de başladığı blues soloya eric clapton bile gülümseyerek tepki veriyor.

wildfire ; e biraz da country yapayım demiş, olmuş.

ain't no sunshine ; kült şarkıları da en az orjinali kadar efsane coverlayabilmiş

new light ; gerekirse disco-funk alemlerine de güzel şarkılar yaparım demiş.

daha bir ton örnek verecek şarkıları, albümleri var. youtube'a yazınca görürsünüz zaten, ama benim için en çarpıcı örnek şu ;

neon ; sadece çalmanız bile aylarınızı alabilecek efsane şarkı. gitar tekniği bu kadar üst düzey olan bir şarkı daha gördüm mü bilmiyorum. hem çalıp hem söylemek gerçekten çok zorlayıcı, gitar çalan birisi zaten anlar ne demek istediğimi. çalıp söylemeyi geçtim, adam bu şarkıyı yapmış, yani yapabilmiş.

bu adam eğer beste ve söz konusunda gayet yeteneksiz birisi olup, herhangi bir grupta gitaristliği seçseydi, şu an yeni jenerasyonun en büyük gitaristi olarak görülürdü bana göre, ki az çok bu işi takip eden ben ve benim gibiler için hali hazırda öyle zaten.
  • instagram'da new light klibi hakkında şunları yazmış:

"i needed to make a video for new light but nobody could agree on a budget, so ı went to a place downtown and made this with a company that usually does birthday and bar mitzvah videos." *

insta
hesabın var mı? giriş yap