• kendilerine attığım: 'la ürün çok pahalı buralarda, bi güzellik yapsanız da; yurtıdı$ından getirticez diye götümüz çıkmasa?' $eklindeki mail'ime an itibariyle cevap verildiğini gördüm. özünde iyi insanlar oldukları açık.. $öyle ki:

dear ateistanbul**

thank you for interest in our products.

the issue with the pricing is coming from the turkish legislation actually, because the taxes for importing alcohol are very high (almost 300%). otherwise a jim beam bottle would be around 15 euro.

i hope this issue will be solved soon, but it is something not depending on beam global …

best regards,

alina irimiea

area manager
    beam global international ltd.
    10 stefan cel mare street, 18a, apart 12
    021141, 2 bucharest, romania
    tel / fax office : +4021 210 7254
    mobile : +40722 260 777

alina abla özetle $unu diyor: bizim elimizde olan bir $ey yok.. neredeyse %300 vergi uyguluyor senin ülken bize; $ayet biraz insancıl bir oran olsaydı, orada da 15€ civarına satmamız i$ten bile değildi. ha bu arada adresimi ve telefonumu bırakıyorum, bizim buralara uğrarsan (bölge sorumlusu olduğu için romanya'da) bana gel bükre$ meydanın iki sokak a$ağısındayım.. iki duble bir $eyler içeriz, ofisin telini de verdim ama belki i$ çıkısı falan gelirsin diye cep de var.. öptüm bye .)
  • jack ile kiyaslanmasi gereksiz olan bourbon whiskey. cunku jack bir bourbon degildir.
  • fiyat/performans olarak muhteşem bir bourbon. bana kalırsa klasik jack daniel's viskiden kat be kat iyi.

vanilyalı lezzeti yanı sıra denegeli bir meşe koku ve aroması var.

amerikan viskisi severlerin mutlaka denemesi gereken bir lezzet.

edit: diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)
  • eski şirketimde akşam saatlerindeki toplantılarda eşlik ederdi, süper kararlar alırdık. şirket iflas etti daha sonraları.

bununla güzel bir kokteyl yapıyorum:

2 cl jim beam
    2 cl southern comfort
    2 cl amaretto
    2 cl limon suyu
    kırık buz

hepsini shaker'da karıştırıp bardağa koyuyorum, bazen üzerine portakal suyu ekliyorum.
  • başıma bir şey gelmeyecekse tadını jack daniel's'tan daha çok sevdiğim viskidir. jack daniel's'ın yarattığı inanılmaz bir algı var ama jim beam'in içimi bence daha keyifli. yani tabi bu da görecilidir. bana göre en azından.
  • bourbon gibi bourbondur.

daha iyi bourbonlar vardır tabi maker's mark ve yine jim beam signature craft gibi.

ama buna da zehir diyen, ne bileyim gitsin lohusa şerbeti içsin ağzının tadı bozulmadan.
  • 2 hafta önce kutulu mutulu 70'lik şişesini venedik il sınırları içerisinde bulunan kocaman bir marketten, -duty free fiyatından bile ucuza- 11 euroya aldığım göbek atma sebebim olan bourbon markasıdır. türkiye'deki satış fiyatı ise resmen içler acısıdır. bazı marketlerde daha 3-5 tl farkemekle birlikte çoğu tekel bayiinde aynı şişenin fiyatı 80 tl civarındadır.

bu bahsi geçen kocaman markette 70'lik smirnoff votka 7 euro, 70'lik baileys 9 euro, 70'lik, -tadını bir türlü sevemediğim- johnnie walker red label 9 euro gibi fiyatlara sahipti. buradan çıkardığım sonuç şu; arkadaş bu memlekette alkol zaten yasakmış!
  • biricik bourbon viskimizdir.bourbonu ilk urettiklerini ve adini koyduklarini iddia ederler. lakin ilk uretimleri 1795 lere kadar gider. 2000'deki tiamat konserinede sponsorluk etmistir bu marka.bardagi 1 milyondan satmislardir icerde. (bkz: tiamat)
  • diğer viskilere oranla daha yumuşak bir içimi var birde erotik çağrışımlar barındıran, loş bir ışık ve içeriğe uygun müziklerle aşık olunduğu vakit denemek için heveslendiren hoş bir videosu dolanıyor..

şöyle ki;

http://www.youtube.com/…v=lgj4aq-zkey&feature=share
  • valla şöyle söyleyeyim ben bir çok değişik viski içtim, belki damak tadı ile alakalıdır, çok kültürüm olduğunu da söyleyemem. jack i hiç sevemedim 2 kadehten sonra bayıyor. scotch viskileri de pek sevemedim, çünkü aroması keskinliği yanında pek net hissedemiyorum, daha cok ispirto gibi geliyor. single malt içtim onun tadı da ağır geldi, fakat bu jim beam şimdiye kadar içtiğim viskiler içinde en iyisi oldu. bu arada viskiyi yudumladığım zaman hemen yutmuyorum, ağzımda bir süre bekletiyorum hem o yanma hissini hem de ortaya çıkan aromayı beğeniyorum.
    jim beam de ekşi bir aroma ortaya çıkıyor, mükemmel bir lezzet var gerçekten ilk defa bir viskiyi içerken ciddi anlamda tat aldığımı hissettim. bourbon özelliği midir yoksa jim beam özelliği midir hiç bilmiyorum ama bu viski tek kelime ile favorim oldu.
hesabın var mı? giriş yap