• jesus don t want me for a sunbeam. coz sunbeams are not made like me.
    don t expect me to cry for all the reasons you had to die. don t ever ask your
    love of me.

don t expect me to cry.
    don t expect me to lie.
    don t expect me to die for thee.
  • sarkiya konsantre olundugu surece insani baska boyutlara gonderen sarki - nirvana versiyonu tabii. nefessiz birakir, adrenalin patlamasi yasatir. ya da bende bir problem var.

gecenin 3u mu 4u mu ne. travmatik uykuya dalma cabalarim sonuc vermiyor, belki muzik yardimci olur dusuncesiyle oldum olasi favori sarkim jesus doesn't want me for a sunbeam'de karar kilarim. 4 versiyon. unplugged. demo. allahin unuttugu bir pubdaki performans*. paramount theatredaki performans, ekim 1991. rastgele birini secilir - "allahin unuttugu pub performansi" baslar. ses kalitesi berbat. seyirci kurt'un sarki hakkindaki aciklamasini umursamaz bir sekilde cigliklarla bastirirken, jesus don't want me for a sunbeam diye karsilik verir kurt. krist'in basslari ve dave'in baterisiyle butun olurken sarki ben muzik olurum daginik yatagmin icinde. artik o sarkiyim, o kucuk pubda uc genc adam - yeteneklerinin ve o yetenegin kendilerini nereye gotureceginin farkinda olmayan uc genc adam - tarafindan icra edilen. yandan yemis gitar solosu baslarken gitar olunur. performans bitip gozler acildiginda su inter-monolog yasanir; "oha. nerdeyim? az once olan sey neydi? neyse ne, bir defa daha!**" akabinde ayni performans defalarca dinlenir, ayni seyler asagi yukari tekerrur eder.

3:35 dakikada muzik olmanin nasil birsey oldugunu asagi yukari hissetirmis sarkidir. sanattir.
    ayrica (bkz: the vaselines)
  • süregelen hayal kırıklıkları geçirmiş bir adamın/kadının ağzından yazılmış şarkıdır.

senin kendini helak ettiğin şeylerin beni ağlatmasını bekleme, der.

böyle de olabilir miyiz birlikte?

ağır şarkıdır. pek ağır.
  • kesinlikle nirvana'dan distorted versiyonunun dinlenilmesi gereken, apayari bir tad veren sarki.
  • mtv unpluggedda dave grohlun bass çalarken ayağıyla hi hat i de ihmal etmediği şarkıdır
  • nirvana'nın mtv unplugged albümünde yer alan versiyonunun düş sokağı sakinleri tarafından bire bir kopya edilmiş hali mevcut. melodiyi tamamen hatırlıyorum ama, şarkıyı bir türlü hatırlayamadım. hep böyle mi olur ya? hah!

bizimkiler bir şarkıların notalarını kullanarak bir şarkı yapıyor ben de şarkının sözlerini hatırlayacağım diye beynimin derinliklerinde çıldırıyorum. internetten düş sokağı sakinleri albümleri dinlemeye başladım. hala tık yok, lan! murat çelik kulağıma mır mır bir şeyler diyor, ama daha tam sözleri söylemedi. kastı var bana. aklıma gelince ya da öğrenince çok büyük bir şey mi başarmış olacağım? hayır, takıntı haline getireceğim başka şeyler bulup başka şeylere çıldıracağım. şu an bütün konulara kapalı tutuyor bu beni. oyy, bu geri kalmışlık hissiyle nasıl yaşayacağım bilmiyorum. hüzünlerden hüzünlere gark oldum şu an.

kurt cobain söylesin bari.

[http://www.youtube.com/watch?v=qosx_buwk10 http://www.youtube.com/watch?v=qosx_buwk10]
  • (bkz: sozlerini de yazayim tam olsun)

jesus don't want me for a sunbeam. 'cause sunbeams are not made like me.
    don't expect me to cry for all the reasons you had to die. don't ever ask your
    love of me.

don't expect me to cry.
    don't expect me to lie.
    don't expect me to die for thee.

love of me.

don't expect me to cry.
    don't expect me to lie.

love of me.

don't expect me to cry.
    don't expect me to lie.
    don't expect me to die.
    don't expect me to cry.
    don't expect me to lie.
  • belli bir saatten sonra dinlemeyin, hele ki mtv programında böyle canlı kanlı kurt abinin o ifade, o yüz, o hisli haliyle izlerseniz epey bir etkiler sizi..
  • şu saatlere pek yakışan bir şarkıdır. gece gece flashbacklerin allah’ını yaşattı, duyar duymaz liseye ışınlandım resmen.
  • cold case'in son bölümünde de bahsi gecen muhtesem ötesi sarki.
hesabın var mı? giriş yap