• "kadın"ın kusursuz vücut bulmuş halidir.

bu tanrıça insanı, talk show'lara falan katılmaz. sadece çok sevdiği ve kıramadığı için ellen'a çıkar bikaç yılda bir. son katıldığı programda ahs 4.sezondan sonra bırakacağını kesin bir şekilde dile getirdi. neden diye sorulunca "eeh işte 4 sene oldu, yeter bence" diye tebessümle cevap verdi.

abd'de reytingi süper giden "a piece of art" diye tabir edilen muhteşem bir dizide* her sene başrol oynuyorsun ve bütün ülke senin oyunculuğunu konuşuyor, her sene emmy veya golden globe adaylığın garanti ve ödülü alma ihtimalin en az yüzde 50 oluyor, bu yaşta asaletinin ve inanılmaz oyunculuk kariyerinin zirvesindeyken ödül rekoru kırma şansın da varken sen mütevazilikle "yeter bence" deyip bu teklifi reddediyorsun. ayrıca, artık daha çok bir numaralı iyilik elçisi olduğu unicef için uğraşacağını belirtip çocuklar için yazdığı bir kitabını tanıtmıştır. işte bu profesyonelliktir, mükemmelliktir. zaten aşıktım bu kadına, şimdi tapıyorum.
  • 'george bush'tan ve onun temsil ettiği amerika'dan nefret ediyorum!' demiş delikanlı ablamız.
  • yüzüne botox ve türevi mimiklerini bozacak bir müdahalede bulunmadığı için insan gibi yaşlanmış, yaşlanınca da güzel kalmış, hayran olunası bir kadındır.
    küçük müdahalelere karşı değilim de, iyi bir oyuncunun yüzüne bakınca anlam görebilmek lazım ve bu kadında fazlasıyla var. böyle yaşlanmak istiyorum, yaşım belli olsun, ifadem de belli olsun istiyorum. zaten diğer türlüsünde yaş gene belli oluyor, üstüne bir de yaşıyla barışmamış olma durumu ve boş bir ifade ekleyip mundar olduklarıyla kalıyor güzelim kadınlar.
    şu ara american horror story'de hayranlıkla seyrettiğim constance karakterini oynuyor. her sahnede onu görmek istiyorum o derece hayranım kendisine.
  • alman aksaninin seksiliğini ortaya koyan aktör. ayrica her rolun altından kalkabilecegini ahs ile seyirciye kanitlamistir.
  • fısıldayarak konuşurken bile sesine olan hakimiyetini kaybetmeyen, vurucu etkiye sahip mimiklere ve vücut duruşuna sahip olan kadın. 66 yaşında olup da cazibesini koruyabilmiş ender kadınlardandır herhalde.

bir sigara içişi var, içmeyen insanı bile özendirir yeminle. sigaran olayım anam tut beni falan dedirtir.

içinde bulunduğu senaryoyu devleştirebilmesi de aldığı oscarları ne kadar hakkettiğinin göstergesi zaten.

çekici kadın, iyi oyuncu azizim.
  • dünya üstünde akıldan yoksun bir adam varsa, fazla ya da az çalışmaktan, uyuyamamış azap ile duvarı izlerken bir kadın düşlerse, ve onu çılgın ve harika düşlerse, ve onu yakalanamaz düşlerse ve onu şaşırtıcı düşlerse jessica lange bu kadının içerisine girecektir. umutsuzca dönüp dururken ışığını tüketen bu yaratığı canlandıracaktır. anlayışsız dünyada şefkatini tüketen bu kadını öyle yüzümüze çarpacaktır ki hayat tek kişiliktir ibaresi göğsümüze bembeyaz kazılacaktır. 15 dk lık monologlarında bile ayaklarınızı yerden kesebilir, bir yansımadır asla tutamazsınız. harikadır, en iyisidir.
  • altın küre'yi elisabeth moss'a kaptırmıştır bu muhteşem insan. sonuna kadar hak ediyordu aslında. gerçekten hakkında çok şey yazmak istiyorum jessica lange'in, ama düşüncelerimi kelimelere dökemiyorum.

gerçekten şu anki sinema tarihinin en muhteşem aktirisi olabilir jessica lange. yaşlılığın getirdiği o uyuşukluk, lange'de yok. o sigara içişi zaten muhteşem, sigara içmeyen insanı sigaraya başlatır. american horror story'nin gerçekten en olmazsa olmaz ismidir. dizide kötüdür, ama nasıl oluyorsa hep beni kendisine çeker. onun savunduğu düşünceyi savunmaya başlarım ben de.

mesela american horror story - asylum'daki baş rahibe rolü. her ne kadar yaptığı şeyler kötü olsa da sezon finalindeki sahnelerini içimi çeke çeke, hıçkıra hıçkıra ağlayarak izledim. şimdi de coven'da, o cadılar kumpas kurarken onlara nasıl küfrettiğimin haddi hesabı yok. gerçekten muhteşem. çok az aktör ya da aktrise böyle ekstrem duygular beslerim.

4. sezondan sonra diziden ayrılacağını duyduğumda yıkıldım, sonra oyunculuğu bırakacağını duyduğumda ayrı bir yıkıldım. gerçekten amerikan televizyonu çok büyük bir yıldız kaybediyor olacak.

2015'de the gambler adlı filmde oynayacakmış. dört gözle bekliyorum. jessica lange bir tanedir, gerçekten.
  • repliklerini daha önce hiçbir aktristte görmediğim bir şekilde söyleyen kişi. gergin bir konuşma yaparken birden fısıdayarak konuşmaya başlayıp sonra tekrar sesini yükseltip aniden bağırmaya başlıyor. ancak bunu öylesine etkili bir şekilde yapıyor ki insan hayran olmadan edemiyor. ayrıca yaşına göre oldukça taş bir vücuda sahip. onu da belirtmeden geçemeyeceğim.
  • postacı kapıyı iki kere çalar filminin ünlü masa üstü sahnesinde, jack nicholson'la gerçekten ilişkiye girdiği hatta hamile kaldığı söylenen güzel oyuncu. söyleyen jack nicholson. onun yalancısıyım, ama yapmıştır çakal.
  • harika kadin. o kadar kotu ki ona hayranlik duymak, karsinizdaki insanin belki de esiniz olabilecek insanin 50'li yaslarda bu kadar etkileyici olup olamayacagini dusunuyor ve bir kadindan beklentilerinizi yukseltmenize neden oluyor. anlamli bir insan, soyledikleri, oyunculugu, guzelligi sadece bunun etmenleri. 50'li yaslarimda esimin yuzune bakip "bir zamanlar jessica lange'in bu yaslarina hayrandim ama ne sansliyim ki daha fazlasi ile karsi karsiyayim" diyebilmektir tek umudum, aha buraya yaziyorum.
hesabın var mı? giriş yap