• bir kac kisinin bir araya gelip kafalarina gore bir seyler tingirdatmalaridir.
  • izlemesi şöyle dursun, içinde yer alması hayatta tadılabilecek ender zevklerden biri. ruhun multivitaminli, ekstra serotoninli, dopaminli gıdası.
  • az önce izlediğim ve çok hoşuma giden jam sessiondur.
    kafam da bir hoş öyle bir tatlı geldi ki anlatamam.
    bundan bahsediyorum

edit: burda da sanırım videodan dolayı popüler olup show programlarından birine çağırıldığı videoyu buldum.

bundan bahsetmedim
  • bu sene ramazan bayramı civarlarında kadıköy shaftta sevgili selami abimizin tertip etmeye çalıştığı fekat kötü ortam, bilinçsiz ve şişirme seyirci kitlesi nedeniyle ardı arkası devamı kontünitesi olamayan kavram...
  • q jazz barda pazar akşamları yapılıyor..
  • bir zamanlar*pazar günlerimizi geçirdiğimiz,en keyifli çalışmalara ev sahipliği yapmış stüdyo.gayrettepe civarlarında idi.
  • 1996 yılında henüz internet yok iken doruk.net üzerinden e-mail ile gerçekleştirdiğimiz olay... midi dosyalarının elden ele dolaşmasıyla ile sonunda birbirini tanımayan müzisyenlerin yaptığı bir jam session'un midi dosyası ortaya çıkmıştı...
  • yapıldığı bir yerin ismini öğrenmek için iki tane sulugöz vereceğim sessiondır.
  • bir araya gelip belli bi eseri çalmaktan ziyade "müziksel halısaha" gibi bişeydir bu. abi bu haftasonu bi cem seşın atalım denilir stüdyo kiralanır gitaristler önce başlarken perdeler konusunda anlaşır sonra hatta ona da gerek kalmaz bi şekilde ortaya yavaş yavaş değişik şeyler çıkar. olay bitince "abi sen bi ara çok iyi gittin ben çok kaçırdım sorry" falan denir halısahadaki "bugün sen de iyiydin, ben biraz yavaş kaldım kusura bakmayın beyler" olayının equivalent'ı falan olarak.

başkasının jam session'ını da dinlemek zevkli olabilir youtube'da soundcloud'da falan koyanlar var mesela şu arkadaşlar bence on numara cemseşın yapmışlar: http://www.youtube.com/watch?v=jmswmnt-i9o
  • bu guruhla beraber artik bir sozluk yazari. ama herhangi bir sozluk yazari asla degil... nasi ki yani diye soracak bir tarif isteyecek olursaniz eger , butun arkadaslarinin yaninda kucuk kalmis oldugunu iddia etse de ayakli euro disneydir kendisi. joeynin yontulmus hali. ozledigimi bile soyleyebilirim... soyledim bile.
    ceeeeeeeeem firlamaaaaaaaaaa...
hesabın var mı? giriş yap