• gündüz ekmek parası akşam memleket sevdası için çalışıyorum ve bundan onur duyuyorum. bütün düşünen, sorgulayan, körü körüne bağlanmayan türk gençliğine selam olsun.
  • 1 haziran saat 3 sıralarında gencecik karnı burnunda bir hanımablayı evine bıraktığımız eylemdir. sen o halinle geldin ya, herkese umut verdin ya :)

dünya böyle insanların yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor.
  • sonuna kadar destek vereceğimiz etkinliktir. yürümekle elimize ne geçecek, kaç kişiyiz diyenler katılsa eminim çok şeyler başarırız. artık susmamak gerektiğinin farkına varmak lazım, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık anlayışıyla daha çok çekeriz bu her istediğini yapabileceğini sanan devlet büyüklerimizden.
  • saat 23:00 dan sonra polis müdahalesiyle karşılaşılan eylem. gece bu saatten sonra 'apaçi' diye tabir edilen sadece üzerlerinde beyaz atlet yada çıplak vucut gezen bazı sözde eylemci arkadaşlar bilinçli şekilde sırf ekşın olsun diye polise taş atıyor küfür ediyor ve kışkırtmak için ellerinden geleni yapıyorlar. lütfen bu tarz insanları haklı eylemimizden direnişimizden uzak tutalım. amacın ne olduğundan dahi haberi olmayan sırf 'eğlence!' için bu şekilde aşırılıklara kaçan gruplar yüzünden destek eylemine gölge düşüyor.bilinçli şekilde eylem yapmaya çalışan arkadaşlarımız tutuklanıyor. polise de kızamıyorum bu nedenle kurunun yanında yaş yanıyor çünkü. lütfen bu insanları direnişimizden uzak tutalım.
  • izmitte 20 kişinin bir apartmana sığınmasına neden olan işgaldir. ev arkadaşım ve tanımadığım onlarca insan gayet sakin bir şekilde eylemimizi yapmaktaydık, evlerden de alkışlarla ıslıklarla destekleniyorduk. sokağın iki tarafından da sıkıştırılınca bir apartmana sığındık. çevik kuvvet zorla apartmana girdi, yukarıya kaçışan bizleri ise o alkışlayan insanlardan hiçbiri evine almadı.kapıları yumrukladık açın diye ancak en son kendi oğlu da dışarıda dayak yiyen bir anne ve iki oğlu bizi evine aldı.bu sırada ev arkadaşıma bakındım telaşla ancak evde yoktu, ağlamak üzereydim.belli ki yukarı çıkamamıştı.evin penceresinden baktığımda sürükleyerek götürüyorlardı kendisini.birden kapı yumruklanmaya başladı.15 kişi hemen saklandık.ilk önce açmadı kimse kapıyı ancak sonra kırmaya çalışılınca kapıyı anne açtı.polis içeri girmek istiyordu ancak annenin buna izin vermeye hiç niyeti yoktu. tartışma başladı polis iki oğlu olmasa kadını muhtemelen kendi evinde dövebilirdi. 5 dakika boyunca bilgisayar masasının altında bağırışmaları dinleyerek beklemek zorunda kaldım.arkadaşımı götürmüşlerdi ve ona ne yapacaklarını düşündükçe o 5 dakika ne de uzun gelmişti.bu sırada kadın arama emriniz olmadan sizi evime almam diye inletiyordu apartmanı.önce arama emrine ihtiyacım yok diyerek kanunları hiçe sayan polis, karşısında bilinçli vatandaşı görünce arama emrini alıp geleceğim demek zorunda kalmıştı.kapı kapandı. tekrar gelmelerine karşı bizi evin ancak 5 6 kişinin sığabileceği yatak odası balkonuna aldılar.herkes kaderinin ne olacağını bekliyordu. biliyordum ki ne kadar dayak yok deseler de insanları hayvanmışcasına dövüp aşağılıyorlardı.hayatında hiç şiddete maruz kalmamış ben çok öfkeliydim ve arkadaşım için endişeleniyordum.o balkonda mahsur kaldığımız süre boyunca yaşadığım korku, nefret, endişe, isyan, merak had safhadaydı ve telefonumun şarjı bitmişti arkadaşıma ulaşamıyordum.15 dakika bekledik.ortalık sakinleşmişti, balkondan çıktık.kadından şarj aletini istedim, telefonumu açtım, arkadaşımı aradım.ağlıyordu.

4. katta polis yakalamış ve direnmeyeceğini söylemesine rağmen aşağı inene kadar dayak yemiş.apartmandan çıkartmadan önce polis ayağını ezmiş, kaskıyla kafa atmış, duvara vurmuşlar kafasını, tokat atmışlar,tekmelemişler. apartmandan dışarı çıkardıklarında ise arkadaşım hani polis dayak atmıyordu diye bağırdığında kim dayak attı ki sana diye cevap vermişler.çevredeki insanlar arkadaşıma destek olmak istemişler ama polis bi türlü bırakmamış, yürüyemediği halde sürüklemeye devam etmişler, aşağılamışlar, küfretmişler, tehdit etmişler. daha sonra belki de baştan dayak atarak suçlu oldukları için kızı bırakmışlar.

konuştum.biran önce çıkmam gerekiyordu o apartmandan ama civar mahallelerin hangisi temiz olabilirdi? ana yol tamamen tutulmuştu ve etrafta haddinden fazla sivil polis vardı. eylemcilerden biri beni arkadaşıma kadar götürmeyi teklif etti. apartmandan çıktık.koşmak istediğim halde koşamıyordum çünkü koşarak kaçanların arkasından nasıl gittiklerini aynı gece iki çevik kuvvet arasında kaldığımda gayet net görmüştüm.yolda telefonum çaldı arkadaşım başka bir arkadaşa rastlamış ve tanıdık bi cafeye sığınmışlar.

gittiğimde yürüyemiyordu, ayağı ve gözü şişmişti, ağlıyordu. twitterdan facebooktan ve telefonla başka arkadaşlardan öğrendiklerimiz bütün geceği cafede koltuk üzerinde geçirmemize neden oldu. polis 2 kişilik dahi olsa tüm grupları sorgusuz sualsiz topluyormuş. ticari taksiler dahil tüm araçları durdurup sorguya çekiyorlarmış. evimize gitmemize imkan yoktu. bulunduğumuz cafe izmitteki en işlek caddelerden biri olan fethiye caddesi üzerindeydi.gece boyunca bir arac ve motorsikletli devriye gezdi. insanları spor salonunda topladıklarını öğrendim.muhtemelen orada bir çok kişiyi dövüyorlardı da.

her yerde olduğu gibi izmit'te dayak atılıyor, evleri, taksileri kontrol ediyorlar.sokakları tutmuş durumdalar, sivil polisler haklın arasında.panzer ve biber gazını istedikleri gibi kullanıyorlar.tanıdık bir komiserden aldığımız bilgiye göre 5 gün boyunca çevik kuvvet sokaklarda olacakmış ve dayak atmak da dahil tam yetki verilmiş.
  • bugünden itibaren gitmemeye karar verdiğim eylem. çünkü birkaç gerizekalı apaçinin alkol alıp taşkınlık yaparak azmasını izlemek istemiyorum. ailelerimizle gelemiyoruz çocuklarımızla gelemiyoruz .çünkü bu bir kaç aptal sözde direnişçinin aptalca sloganlarını küfürlerini dinlemek istemiyoruz. amacından saptı eylem burada .akşam saat 22 den sonra bir avuç kılıksız it kopuğun eline geçiyor slogan atma işi . çoğu insan rahatsız bu durumdan ve biliyorum ki uyarmaya kalkınca ceplerindeki çakılarla karşılık verecekler. hiç tekin değil arkadaşlar .ben açıkçası bundan sonra gitmek istemiyorum .izmit polisini haklı bulmaya başladım bunları alıp götürsünler bizim çocuklarımızın, bizim arkadaşlarımızın başını yakmasınlar.
  • gezi parkında direnen ve bu ülkenin geleceği için az da olsa hala umutlu olmamı sağlayan güzel insanlara izmitten verilecek destek. götümü kaldırıp gezi parkına gitmedim ama en azından buna katılmazsam gelecekte çoluğumu çocuğumu geçtim şimdiden evdeki kediler yüzüme tükürür.
  • selam edelim buradan izmit'te direnen dostlara.
  • gece yarısı itibariyle son bulmuş olmasına rağmen çevik kuvvet ekiplerinin ve iki tomanın akp il binası önünde nöbetiyle izmit'in sesini duyurduğunu göstermiştir.
  • sahane bir kalabalik var. once akp il binasina yuruduk. yuruyus yolunda araclar bize eslik ederken apartmanlarda camlarda turk bayraklari sallaniyor tencere tavalarla bize eslik ediyorlardi. orada bir sure kaldiktan sonra (ki internet kesikti hic bir sey yapamadik) cumhuriyet parkina yuruduk. halen oradalar ben ayrilmak zorunda kaldim ama gonlum kalbim onlarla.
hesabın var mı? giriş yap