• (bkz: su veren itfaiyeye yardım edeyim)

debedit: pası atan @myrealite'ye teşekkürler.*
  • gece gece yastığımı buzluğa koymama sebep olmuştur .
    ayrıca klimasız üstesinden gelmeye çalışmak büyük bir hatadır.
  • birazdan buharlaşarak öleceğini hissettiren sıcaktır. adana, mersin, antalya sıcağı şu an zerre kadar umrumda değil.
    ne diyelim arkadaşlar?

-oğlum adana'nın sıcağını görmedin sen daha bu da bir şey mi?
    +ohoo baştan söylesene abi ya bi ferahlama geldi bak esiyor sanki.

cinnet geçirerek birilerini bıçaklamama az kaldı.
  • helal watt emmiş bir inverter klimayla hayatımı birleştirip, geceleri ona sarılarak uyumak istiyorum.
  • iki gün önce yorganla yatarken şimdi donsuz yatıran sıcaktır:)
  • bir kişinin yazdığı mesaja cevap vermeye çalışırken iki saat sonra ağzım yüzüm kaymış halde uyandım. yanaklarım ve çenem ıslanmıştı. hayır dostlarım, ağlamamıştım, sıcaktan bayılmış ve o arada geçen iki saat boyunca terlemiştim. zaten kollarım sürekli havada geziyorum. vücudumdaki herhangi bir yerin, başka bir yere teması benim cinnet geçirmem için yeterli.

biri, "nasılsın", öteki "n'aptın", beriki "iyising mi" diye soruyor, herkese "sıcak" cevabını veriyorum. evin her odasının sıcaklık değeri farklı. cayır cayır yanan odaya girmem gerekecekse girmiyorum. giriyorum diyeceğimi sandınız değil mi? hayır girmiyorum. günlerdir yapmam gereken bi iş var, sıcaktan yapamadım. tam kalkar gibi oluyorum, ardından geri oturuyorum. tabii, tembelliğimi sıcak bahanesine de gizliyorum şu sıralar. havanın sıcaklığı değil mevzu, sizde o işi yapacak göt yok (alkışlar). bazen sıcak, bok kokusuyla birleşip yüzüme çarpıyor. izmirin malum koku sorunu hakkında konuşmak isteyince "senin götün kokuyor", "siktir git köyüne dön", "aktroll" minvalinde hakaretler yiyorum. "senin götün kokuyordur" dendiği zaman tartışma, başlamadan bitiyor. komik çünkü. bir de ne zaman sıcağın bahsini açsak, geri zekalının, armutun, antenin biri gelip "yağğ siz x'in sıcağını görmemişsiniz" yazıyor. ulan göt, sidik mi yarıştıracağız? iyi ki de oranın sıcağını görmemişim. bakın bi de insanı durduk yere sinirlendiriyor bu sıcak mevzusu.

benim hiçbir zaman alaçatı'ymış, çeşme'ymiş, foça'ymış, deniz-kummuş sikisikleriyle işim olmadı. sabahtan akşama kadar deniz kenarında oturmayı, sıcak basınca denize girip sıkıldıktan sonra çıkmayı, güneşlenmeyi sevmiyorum. benim için sıcaktan bunalıp denize gitmek demek, önce aktarma merkezine otobüsle inmek, sonra yakınlardan geçen menemen dolmuşuna binip ölmemek için dua etmek, otogarda indikten sonra çeşme otobüsüne binmek ve tüm bu süreci delirmeden tamamlamayı gerektiriyor. gerisin geri foçayı seçsem, allah affetsin orası da ayrı sıkıcı. hele hele şu koronavayrisi düşünecek olursak deniz-havuz ve fışkiye bile ihtimal dahilinde değil. iki düşününce bile denize gidip "off allağım çok sıkıcı" demiş kadar oldum ben.

vantilatörü en yüksek ayara getirdim, karşısına geçtim ve yankılansın deyu "buğğğaaa, buğğğaaa" sesleri çıkardım anlamsız. bir süre sonra balatayı sıyırıp ağlarım bence.
  • hatırladığım en korkunç örnekleri 2007 ve 2010 yılında yaşanmış sıcaktır.

2007 yılında olanı bana gözlerimle gece 23 dolaylarında termometrede 38 dereceyi okutmuştur.

2010 yılında ise resmen 45 gün boyunca hava 45 derecenin altına inmedi. bi seferinde hava alsın oda diye balkon kapısını açtım esen rüzgarla bacaklarım yanınca geri kapattım kapıyı. turbo fırından üfürüyor gibi bir histi.

alanında başarılı bir sıcak türüdür.
  • bucadan bostanlıya giderken otobüste ve yürürken iki kere burnumu kanatan lanet sıcak. gece delirip buzdolabımdaki suyu uzanırken üstüme döktüm, yatak falan serinledi az da olsa. vantilatör bile işe yaramıyor arkadaş. odamdaki kuşlar sıcaktan kabadayı gibi açmışlar kanatları ötmeye bile halleri kalmamış. bu gezegen üstünde insan yaşıyo insan!
  • ortalama elli gün sürecek cehennem demosu vizyona girdi.
    duş alıp kurulanırken, terler mi insan..!
hesabın var mı? giriş yap