• zamanında taksiye binmiş idik. gerrain ile kendi aramızda muhabbetteyiz. ankara'nın su sorunu pek bir gündem maddesi o hafta. ben melih gökçek'in aslında halkın bilinçlendirilmesi adına görevlendirilmiş, nefret edilme pahasına kendini feda eden bir insan olabileceğini savunumuyorum. hani üst üste hırtlık çıkarıp insanlarda bilinçsizlik doz aşımı yaratıp alerjik bir reaksiyona sebebiyet verebilir gibisinden...

taksici bir anda kızdı hiddetlendi. "ben de oy verdim ne var!!!" diye döndü bağırdı.

- abi istanbul'dayız?
    - evet. istanbul'dayız.
    - nasıl melih gökçek'e oy verdin?
    - ...

bunun idrakına varamamış adam. belediye başkan adayına oy vermekle partiye oy vermeyi aynı şey sanıyor.

- verdim ama oy. akapeye.
    - iyi abi güzel etmişsin. melih gökçek'le alakası nedir?
    - *homur homur homur*

ani bir uyanışın içine girmedim tabi. "ah sen yurdum insanı!" diye metin ucavari çıkarımlarda da bulunmadım. "hee abi iyi iyi" diyip geçtik.

ama yine de insan üzülüyor işte. en azından ben hala üzülüyorum, azıcık moralim bozuluyor. ben daha güzel insanlarla paylaşmak istiyorum yaşadığım coğrafyayı.

iyi misin de bugün beni böyle hissettirdi.
  • kadınların çoğunun kaltak gibi giyinmesi başlığından sonra farkettim. trol herhalde dedim. baktım, sözlüğün muhafazakar dantelleri övgü düzmüş buna.
    şimdi entelektüelleri demem gerekirdi ama buna övgü düzen olsa olsa dantel olur.

istanbul'da bir insan ne kadar açık giyinebilirse artık bunların arasında ama onlara bile kaltak demiş bırakmış.
    şimdi düşünüyorum kadınları aşağılamak için ne kadar çok sıfat var, benzer birşeyi nazire olsun diye kendisine yazayım dedim şiddetini karşılamıyor hiç birşey.
    ama kadınları aşağılamak demek ki, belirli bir düşünce biçiminin yarattığı sonuç. aynı insanların gayet derin "muhafazakar" mevzulara girmesi, dünyaya bir de o yönden bakmasının bir anlamı kalmıyor. az buçuk ağızlarda bazı konularda yarattıkları birazcık tat, bu koskocaman çürümüşlükle kaybolup gidiyor.

hayır kaltak değil o kadınlar efendim, sizin gözünüz deki yanılsama o, sizin gözünüzdeki kötü niyet, sizin çükünüze doğru inen beyninizin ahlak ölçütü o.

bu türban yasağı konusunda da, yasağa karşı olmama rağmen, bu yasağa karşı çıkanların resimlerde profil verenlerin bu tip erkek oluyor olması gıcık ediyor beni.
    sen kadına biçtiğin rol, senin belinden yukarı gitmiyor. bu kadar. neyin özgürlüğünden bahsedebilirsin ki. işte o özgürlüğün senin kalkmaya meyilli sikin kadar sınırı var.

kaltakmış. (kadınlar)
  • polis dayağı sonucu bebeğini kaybetmiş bir anneyle ve bebeğiyle dalga geçmeyi ifade özgürlüğü olarak nitelendirebiliyormuş bu kişi

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
  • bizim ifade özgürlüğü dediğimiz şeyi anlamamış, asla da anlayamayacaktır. bu nedenle "sizin ifade özgürlüğü anlayışınız bu" demesi saçmalamaktan başka bir şey değildir.

kendi yerine cevaplıyorum: "arkadaş pek iyi değil"
  • günümüzde, ben sorup görevimi yaptım artık bundan sonra benden bir şey bekleme demenin kibarcasıdır.
  • gerçek hayatta mal müdürlüğü ile iştigal eden yazarmış... sanırım...

(bkz: #14222290) ----- bu entry silinmiş
    (bkz: #14222272)----- bu entry de silinmiş

ve son dakikada bir hamlesi daha :
    (bkz: #14222198) ----- bu entry de silinmiş
    (bkz: #14222342) ----- bu entry de silinmiş

mecburi edit:
    son durumda "emekli mal müdürü" dememiz daha soğru olacak sanırım, yazdıkları ile birlikte tarhin sayfalarına karışıp gitti... yolların insanlara öğreteceği çok şey vardır...yolu açık olsun...

(bkz: evlerden uzak)
  • akp yanlısı olmayan herkes kendisi için kahveci (kahvehanelerde muhabbet eden boş insan tabiri) sözlüğümüzün recep tayyip erdoğan'ı, yakında bizi azarlarsa şaşırmayın.
  • ilgimi cokca ceken bir yazar. adeta bir muamma.

takip ediyorum basliklari, hep ayni sey. elestiri sekli hep ayni. biraz baksaniz hemen siritiyor su "bi boktan anlamiyorsunuz cahiller sizi", "bundan baska hicbi sey soyleyemiyorsunuz", "bana bunlarla gelmeyin" tavri.

lan diyorum (terbiyesizlik ediyorum, yani), neyle gelelim sana. umdugunu mu yiyecegini sandin? o "bundan baska soyleyecek seyiniz yok tabii"deki "bu"nun cevap olabilecegini dusunuyor musun acaba hic? daha kac kere soylenmesi gerekiyor, duman hep mi ates olmayan yerlerden cikiyor, hic mi gol olmuyor be ustam.

evet canim, evet, bir onlar deli.
  • nedense yandasi oldugu bir adama oy verenlere mal diyen bir sözlük yazarina cok sinirlenirken, kendisinin onunla bununla sikistikten sonra evlenen hatunlar hakkindaki fikri cok manidar ve bir o kadar da igrenctir.
  • (bkz: #14238353) *

yasadigi ulkenin musluman oldugunu sanan bir garip insan. ulkelerin dini olmaz ki? insan mi bu? ilkokulda bile buna benzer $eyler ogretiyorlardi onlardan birazi aklinda kalsaymis keske... hem anayasa falan? gerci rahmetsiz sagolsun onu da delmekle bir sey olmaz olayini getirdi memlekete. ha o* ulke muslumansa ben ba$ka bir boyutta ya$iyorum o zaman. beni bulana veya getirene tam yuz bin lira veriyorum. yaziyla 100.000 lira. evet.
hesabın var mı? giriş yap