• soke eden saat markası. soyle anlatayim: haftasonu vitrinlere bakarken gozume hos gelen saati kolumda gormek ve uzun vadede almayi dusundugum saat mertebesinde olup olmadigini anlamak icin dukkana girmistim. tezgahtar arkadas gayet nazik ve beyaz turk tavirlarla saati bana takdim edip anlatti. saatin en buyuk ozelligi surekli bir takvime sahip olmasi dedi. yani? 400 sene boyunca hangi ay 30 hangisi 31 cekiyor, hangi sene subat 29 cekiyor, hangi gun ayın gorunumu nasil olucak diye ugrasmaniza gerek yok, saat 400 sene boyunca bunu hatasiz olarak gosteriyor dedi. tamam bu da anlasilabilir ama en bombasi 400 sene sonra saati servise goturup icindeki ufak bir parcayi degistirerek bir 400 sene daha kullanabilirsiniz dedi. hayir vampire benzer bi halim mi var anlamadim.
  • isviçre'nin schaffhausen kasabasındaki dünyaya mal olmuş saat markası.

50 yıldır çalıştırdığı ustasının portresini (bir seri) saatin arka kapagina basan firma.

400 sene boyunca tarihleri gösteren mekanizmayı iwc de uygulayan, 73 yasindaki bu usta, hesaplamalarda integral leri pc ile degil elle almaktadır.
  • bir gun kolunda bu saat olan bir adamla karsilasirsam direkt kendisine asilabilirim. bu saate o parayi verecek kadar parasi oldugu icin degil, bu saati alacak kadar parasi oldugu halde rolex yerine bunu sececek kadar zevk sahibi oldugu icin. bu saat benim zaafim. evet.
  • yurtdışından iwc saat hediye geldi, tarzım olmadığı (veya saat kullanmadığım) için satıyorum diyen kişilere itibar etmeyiniz. iwc'nin hediye edileceği kişi ile iwc'yi satmak isteyen kişi aynı kişi olamaz.
  • türkiye'de diğer markalar kadar adı sanı duyulmamış olmasına rağmen sanat eserleri üretip saat adıyla satan isviçre firmasıdır.

kabaca fiyatları şöyledir.

işte bu hayallerimi süsleyen model. akmerkez'de görülebilir. fiyat sormamak en mantıklı hareket olacaktır.
  • 21734404 hangi açıdan rolex'ten üstün bir markaymış merak ettim. popüler olanı popüler olduğu için sevmek ne kadar saçmaysa, sırf popüler olduğu için küçümsemek de aynı saçmalık.

adam zannediyor ki, rolex'e sadece türkiye'de müteahhitler değer veriyor, oysa tüm dünyada herkesin el üstünde tuttuğu, dünyada yapılan marka prestij araştırmalarında bir numara çıkan bir marka.
  • eşek kadar adamlara çocuk gibi "banane istiyorum banane" dedirten saat.
  • iwc her zaman temiz, sade, elegant ve zamansız bir estetiğe sahiptir. işçilik ve malzemede kaliteden asla feragat etmez. "lafa bak. hangi üst segment isviçreli saat firması feragat ediyor ki?" diyebilirsiniz haklı olarak ama iwc'nin bu konudaki tutumu artık klinik seviyededir. değerli maden vb malzeme tedariğindeki sürdürülebilirlik çabaları sonucu 2018 yılında 15 isviçreli saat üreticisi arasından wwf'in "ambitious" ratingi verdiği tek marka olmuştur.

€7k - 15k gibi çok makul denilebilecek bütçelerle giriş segmenti saatlerine ulaşabilirsiniz ki bence sadelik bakımından tasarımın zirvesidirler.

patek philippe, rolex, omega, tag heuer, seiko, casio, apple watch... her fiyattan, her segmentten, her tarzdan harika saat üreticileri var. asker saati var meslea (casio f-91w) sevmeyen ölsün ama işte hiçbiri, en pahalı parmigiani bile iwc'nin kendine has rafine estetik ve kalite algısını bende yaratmıyor.
  • isviçre ulusal günü'nü hazırladıkları eğlenceli bir video ile kutlamış saat markası.

http://www.youtube.com/watch?v=mihg_rvnzgs
  • erkeklerin bileği için şaheser üreten isviçreli saat firması. şıklık, kalite, tasarım, prestij olarak salya akıtan ürünler yaptıkları yetmiyor; bir de diğer markalar gibi her yerde (henüz) çakmaları olmadığından, birinin kolunda gördüğünüzde "acaba sahte mi?" diye düşündürmüyorlar.

türkiye'deki marka temsilciliğine gelince... nişantaşı'ndaki butiklerini kedinin ciğere baktığı gibi baktığım bir modeliyle ilgili soru sormak için aradığımda, gayet nazik bir şekilde o an için müsait olmadıklarını belirtip telefonumu aldılar ve yarım saat sonra geri arayıp tekrar özür dileyerek bilgi verdiler. tek şikayetim, "ömür boyu taksit yapıyor musunuz?" dediğimde gülmeleri oldu.

bir yıl sonra gelen edit: türkiye, isviçre, almanya, italya'yı kapsayan uzuunn fizibilite çalışmalarım sonucu söyleyebilirim ki; bu saati türkiye'den almak, anavatanı isviçre'den almaktan ucuzdur. üstelik, nişantaşı'ndaki kendi butikleri fiyat konusunda "siz bilirsiniz" havasındayken, istinye park'taki arte gioia bayisi son derece yardımcıdır. evimize hoşgeldin canım
hesabın var mı? giriş yap