• halil sezai paracıkoğlu parçasıdır.
    http://www.youtube.com/watch?v=z0vmmv3vnrc

benim bu derdim
    ne yağan yağmurda
    ne yalancı sonbaharda
    ne bomboş sokaklarda
    kırılmış her yanım
    kaybolur zaman saçlarında
    gözlerim sokaklarda
    sebebi isyan aşkım
    içim yanar, içim kanar da
    isyan
    geriye bir avuç yalan
    beni bu derde sen attın da, gittin ya kafam hep duman
  • ayda mosharraf'ın söylediği versiyonu şu sıralar ilginç bir şekilde guilty pleasureım olmuş durumda. halil sezai versiyonunu ne kadar sevmediysem bu versiyonunu o kadar açıp dinleyesim geliyor. facebookta 45 yaş üstü komşu teyzeler paylaşıyor ya sürekli, çaktırmadan açıp dinliyorum, biri gelince kapatıyorum nolur ne olmaz diye.
  • bazen sistemin isyan etmeye bile değmediğini anlayıp, isyana bile isyan etmektir.

sikmişim isyanını caps'i
    "fuck the... eöeehhh, ne haliniz varsa görün be!"
  • hayatını teneke kutu toplayarak kazanan ıkı dılsız cocugun, elınızdekı kutuyu ıstemesı ve arkanıza dondugunuzde kutuyla bırlıkte aldıgı tabagınızın ıcındekı tatlı kalıntılarını parmaklarıyla sıyırması karsısında ıcınızden bagırmak gelmesı ve ıcınızden bıldıgınız ve onların boyle olmasına neden olan tum ınsanlara sovguler yagdırmanızdır.
  • kölenin soyluluğudur.
  • halil sezai'nin dertsiz insanı dertlendiren parçasının ismi.
  • adamın amına koyan, birini sevdiğine; seveceğine pişman eden sezai paracıkoğlu şarkısı.

issyaaaaaaaaaaaaaaaan geriye bir avuç yalaaaaaaaaaann.
    beni bu derde seen attın da gittin ya kafam hep duman!!!
  • "ilk isyan, teolojinin, tanrı'nın hayaletinin o muazzam zorbalığına karşı olmalı. cennette bir efendimiz olduğu sürece, yeryüzünde köle olacağız."

mikhail bakunin, 1871
  • en organize olanı, en doğru olanı, en güçlü olanı, en saçma olanı hangisidir bilmem. ama en samimisini bu akşam gördüm.

bu akşam sakarya caddesinden (ankara) geçerken saçı sakalı birbirine karışmış, yaşlı bir adama rastladım. caddenin ortasında durmuş, kalabalığa doğru bağırıyordu:

"niye böyle yavşak oldunuz lan? niye böyle kahpe oldunuz? lan, niye böyle puşt oldunuz lan?"

kimsin, nesin bilmiyorum ama sana helal olsun ihtiyar. bir an durup düşündüm "ben niye böyle yavşak oldum?" diye. değme filozof bu kadar kendimi sorgulamamı sağlayamazdı.

peki siz niye bu kadar yavşak oldunuz lan?
hesabın var mı? giriş yap