• diyetin en önemli kısmı şudur:

7.gün
    akşam:
    hiçbir şey. **
  • kurallarına harfiyen uymayıp, arada çay kahve gibi içecekler tüketildiğinde 13 günde 7 kilo verdiren diyettir. lâkin "kurallara harfiyen uymamak" derken rejim listesindeki yiyecekler kast edilmemektedir. diyetin tarafımca delinen kısmı sadece arada çay/kahve tüketilmemesi konusundaki yasaktır. bu yasağa uyulursa diyetin daha fazla kilo verdireceği inancındayım zira diyette üç öğün dışında atıştırmak yasaktır. öğünlerin çoğu da "kuş kadar" olma özelliğine sahiptir. yani genellikle aç dolaşılmaktadır. arada çay/kahve de içmeyen birinin diyette amaçlanılan "metabolizmanın yavaşlaması" kıstasına son derece uygun hareket ettiği varsayılabileceğinden, bu kişinin on üç günde yirmi kilo vermesi de muhtemeldir.

diyet hakkındaki diğer gözlemlerime -pardon, "tecrübelerime" demeliyim- tecrübelerime gelince: efendim, bu diyetin şahsıma sağladığı en büyük faide devasa boyutlara ulaştırmış olduğum mide hacmimi minicik hale getirmesidir. sabah kahvaltılarında genellikle bir kesme şekerli çay dışında bir şey vermeyen bu diyette, en son lokmanızı bir önceki gün akşam öğününde ağzınıza almış olmanıza ve ertesi gün öğlene kadar aç kalmış olmanıza rağmen, diyetin son günlerine gelip de mide bu "kuş kadar" yeme sistemine alıştığı vakit, 100 gr yoğurt-iki dilim portakalın suyu gibi bir öğlen mönüsü ile doyabilmeyi başarabilir hale geliyorsunuz. ilk gün iştahla yediğiniz o "haşlama ıspanak" ise, diyetin ilk haftasında yine haşlama ıspanak içeren mönüde "yenilebilirlik " özelliğini yitiriyor. düşününce bile mide bulantısı yapıyor. "ulan hiç yemem, daha iyi!" deyip, haşlama ıspanağı mönüden çıkartıveriyor, listede kalan ve size mel'un mel'un bakan "bir domates, bir meyve" adlı yiyeceklerle yetinmeyi tercih ediyorsunuz. böyle manyak bir diyet işte.

diyetin en az üç ay aralıkla yapılması gerekiyor. bu nedenle "üç ay sonra aynı başlıkta yeniden görüşmek üzere" diyor, gözlerinizden öpüyorum.

düzeltme*: efendim, "üç ay sonra aynı başlıkta yeniden görüşmek üzere" dediğim için yazıyorum. gerçi aradan üç aydan hayli fazla bir süre geçmiş, ama olsun. ben bu arada sonuçları daha iyi test ettim, bu konuda söyleyecek daha çok lafım birikti. ama öyle sanıldığı gibi sayfalar dolusu yazmayacağım. aradan bunca zaman geçtikten sonra yazacağım tek cümle şu: "asla yapmayın." hızlı kilo verdiren tüm diyetler gibi, son derece hızlı kilo aldıran bir "sonrası" var bu diyetin. şimdi günde altı öğün, misler gibi beslenerek haftada bir- bir buçuk kilo verebilen biri olarak yazıyorum bunları. sevgilerimle.

not: bir daha bu başlıkta görüşebileceğimizi de hiç sanmıyorum ayrıca.
  • bir cansever'in kravat takmasına aklım ermiyor bir de bu diyetteki 2. günün öğlen menüsünde bulunan 1 dilim salama. biri bana bunları açıklasın. cansever de dinlemiyorum isveç diyeti de yapmıyorum peki ben neden bunları dert ediyorum bilinmez.

cansever
    (bkz: ben nerdeyim burası neresi siz kimsiniz)
  • insani sarisin renkli gozlu yapan bir diyettir. tecrubeyle sabit deildir, olsa sozlukte isim ne.
  • isveclilerin en sevdikleri yemekler arasinda recelli et,domuz kani corbasi ve sekerli balik konservesi olduguna gore isvece giden diger ulke vatandaslarinin zorunlu olarak yapacaklari diyet.
  • 13 günlük rejim 7-20 kg. verdirir.
    3 aydan önce tekrarlanmamalı, günde minimum 2lt. su içilmeli, aralarda hiçbir şey yok

1. ve 8. gün
    sabah:
    1 fincan kahve+1 kesme şeker
    öğle:
    2 katı yumurta+ıspanak haşlama+1 domates
    akşam:
    200gr.yağsız biftek+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)

2. ve 9. gün
    sabah
    öğle
    1 dilim salam+100 gr. yoğurt
    akşam
    200gr.yağsız biftek+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)+1 meyve

3. ve 10. gün
    sabah
    1 fincan kahve+1 kesme şeker+1 dilim ekmek
    öğle
    haşlama ıspanak+1 domates+1 meyve
    akşam
    2 katı yumurta+1 dilim salam+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)

4. ve 11. gün
    sabah
    1 fincan kahve+1 kesme şeker+1 dilim ekmek
    öğle
    1 yumurta+1 havuç(rende)+250 gr.yağsız beyaz peynir
    akşam
    1 bardak portakal suyu+100 gr yoğurt

5. ve 12. gün
    sabah
    rendelenmiş limonlu havuç
    öğle
    haşlama balık(üzerine tereyağ ve limon)
    akşam
    200gr.yağsız biftek+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)+brokoli haşlama

6. ve 13. gün
    sabah
    öğle
    2 yumurta+1 havuç(rende)
    akşam
    200 gr. derisi alınmış tavuk haşlama+ yeşil salata(z.yağlı, limonlu)

7. gün
    sabah
    şekersiz çay
    öğle
    200 gr. ızgara et+1 meyve
    akşam
    hiçbir şey

etkileri için (bkz: isveç diyeti)
  • hızla kilo verdiren( ilk 3 günde 3 kilo) sonrasında kilo kaybının yavaşladığı, hatta durduğu, bitiminde hayvan gibi yenmese de, normal yeme düzeniyle bile hızla kilo alınan( ilk 3 günde 3 kilo), neticesinde verilen kiloların aynen geri döndüğü karma gibi bir diyet, vücudunu mahrum bıraktığın kalorilerin sinir katsayısı ve yorgunluk olarak bünyeye yansıdığı eziyet.

hemen bir şiir yazıveriyorum bu sonucu kesinlikle katlanmaya değmeyecek açlık silsilesi için:

siktiret kiloyu miloyu
    yerim koca bir filoyu
    zayıflamak uğruna
    düşürmem libidoyu*
  • ikinci gününde olduğum diyet. şu an hayattaki tek düşüncem yarın sabah kahvaltıda yiyeceğim 1 dilim kızarmış ekmek. 2 gündür kahvaltı niyetine kahve içtikten sonra gelen bir lütuf.

aylar sonra gelen edit: 1 hafta yaptığım diyetle 2.5 kilo verdim ve aylarca kilo almamıştım. ta ki birkaç ay öncesine kadar. dana gibi oldum sözlük. isveç'e geri dönüyorum.
  • 13 gün boyunca yenecek olan yemeklerin tamamını önüme koysalar, aynı gün, üç öğüne bölüp hepsini yiyebileceğim bir menüsü olan diyet.
  • kişinin son gün enel hak seviyesine ulaştığı akıllara zarar rejim.
hesabın var mı? giriş yap