• bir halde, bir düzende süreklilik... kelimenin anlamını bilmediğim zamanlarda fizik öğretmenim bana "istikrarsız" dediğinde, sevinmiştim; sonradan anlamını öğrendiğimde ayakkabılarını çaldım kadının...
  • http://tr.wikiquote.org/wiki/tom_robbins

"şu istikrarlı toplum safsatası da nedir? dalga geçiyorsunuz herhalde. doğa istikrarlı değil. yaşam istikrarlı değil. istikrar doğal değil. yegane istikrarlı toplum polis devletidir. bir toplum ya özgürdür ya istikrarlı. aynı anda ikisi birden olamaz. seçimini yap. ben şahsen katı, yapay bir toplumdansa her zaman özgür, organik bir toplumu tercih ederim. eğer insanlar korku ve ölümden kurtulmak için illaki cennet değneğini kullanacak denli zayıfsa belki de ihtiyaçları olan, korku ve ölümdür. çıldırıp kendilerini sokaklara vurmaktan, birbirlerini soymaktan ve birbirlerini gebertmekten din vasıtası ile geri duracak kadar ahlaksızsalar siktirsinler efendim. bırakın çıldırsınlar; çünkü layık oldukları şey, suç ve deliliktir belki de."

(bkz: tom robbins)
  • nasıl bir şeyse bu; metrodaki güvenlik önlemleri, çanta arama, dedektörle arama gibi uygulamaları bir anda bitirmiştir.

neyse ki artık, kalabalık bir yerde intihar bombacısının katliamına denk gelme olasılığımız bir nebze de olsa azaldı. rahat rahat metroya binebilir, avmlerde gezebiliriz, teşekkürler istikrar. teşekkürler, bizi düşünüp istikrar istikrar diyen kan sevici, katil insanlar.

yalnız hala "istikrarlı" bir şekilde ölme ve öldürülme olasılığınız var. o da istikrardan yana olup olmamanıza bağlı.

o değil de, tdk de artık istikrar sözcüğüne bir anlam daha katar, akp' nin başarısına örnek verir. olabilir istikrarlıyız çünkü, o kadar çok istikrar dedim ki, nefret ettim kelimeden, neyse.

size iyi istikrarlarlarlar.
  • kararlılık, süreklilik ve düzenliliğin bileşkesi
  • kirk alti yasima gelip de ogrendigim bir sey varsa o da dünyada gecer akcenin sadece ama sadece istikrar oldugudur.. dandik bi adam olabilirsiniz, aptal da olabilirsiniz ama istikrarliysaniz size ekmek var bu dünyada..

oyle bir iki yapip birakip, ara verip, sonra tekrar yaptiginiz seyi isterseniz dünyanin en sahane yapan adami olun kimse size prim vermiyor arkadas.. kiytirip yap, bastan savma yap ama paso yap, devamli yap o zaman sahlarin sahi sensin..

yani allaskina picasso ilk defa mi bulmustu sürrealist resmi? pollack ilk defa mi atmisti tuale boyalari.. yooo.. daha once birileri yapmisti bunlari ama kimse bu iki manyak gibi "inadim inat kicim iki kanat" dusturu ile, istikrari ile devam etmemisti hadiselerine.. bir basarisiz, iki basarisiz derken adamlar aldilar kendi usluplarini yarattilar bu kadar basit..

kerem asliyi bir iki gün istese sonra biraksa yar olur muydu asli kereme? her gün didindi, istikrarli bi sekilde daglari deldi kerem.. hos asli kerem'e vermedi bi kerem ama konu o degil.. o asli'nin kisisel cadalozlugu..

hülasa istikrar cok onemli.. türk öğün calis güven demek yerine türk istikrarli ol dese mustafa kemal, tarih son 100 senede bambaska yazilirdi diye düsünüyorum ben..
  • en önemli erdemlerden biri olan sabrı içinde barındırır.
    başarının en önemli anahtarıdır.
    genelde hırsların ve tutkuların yanında yer alır.
    ve şu sıralar en ihtiyaç duyduğumdur...
    iyi ki vardır.
  • "blair, obama ve bilumum liberal yavşak lider ve yorumcu tahrir’deki iki milyon esmer kavruk sefile bakıp ‘ama istikrar da lazım’ diye sayıklıyor… istikrar! bu kelimeyi duydunuz mu bilin ki kalın enseli puştların paracıkları, yatırımları, yatları katları tehlikededir…"

http://www.afilifilintalar.com/tahrir
  • (bkz: gezelim görelim)

hacı ben emekli olma yaşına geldim, bu program hala aynı.
  • bi kadın bunu erkek arkadaşına veya kocasına dediğinde, "adam" denilen o kişinin, yerin dibine batması, kızarması, hatta birilerine, bişeylere suç bulması gereklidir.
  • kapitalizmin insanları aldatmak için en çok kullandığı kavramlardandır.
hesabın var mı? giriş yap