• yukarıda bir arkadaş ismail milli takım alt yaş kategorisinde hiç forma giymemiş, skaldal yazmış. ben size bir örnek vereyim. fenerbahçe'nin göztepe'ye kiraladığı (bkz: emir ortakaya) bu sene göztepe'nin tüm maçlarına çıktı ve şuan taraftarın en çok sevdiği oyunculardan. bugün tr u19 maçında yedek oturtuldu. hayatında hiç profesyonel maça çıkmayan ts'li ali şahin yılmaz ise ilk 11'deydi. çünkü u19 hocası eski ts altyapı hocası. milli takımların genç kategorileri böyle pislik, kokuşmuşluk ve rezilliklerle dolu. ne bekliyosunuz?
  • rakibiyle 70 metre birlikte koştuktan sonra ceza sahasına girince düşürmeye karar veren adam gibi adam.

hırvatistan zaferi editi: japonya maçında makaramızı yaptık ama bugün hemen çocuğun hakkını vermek istedim.

ismail kardeşim sana helal olsun , karşında modric, kovacic ve brozovic varken o nasıl bir performans. hakikaten müthişti. bugün itibariyle avrupa scoutlarının gözünden kaçma ihtimali kalmamıştır. yolu açık olsun.
  • bu çocuk bonservisine sahip kulüp tarafından her sene oraya buraya itelenirken, yüzüne bakılmazken, kıymeti bilinmezken -beğenirsin beğenmezsin- geldi bir tane futbolcudan anlayan, yönetimdeki cahilleri, altyapıdaki kaşarları takmayan portekizli hoca, aldı koydu takıma, o gün bugündür canavar gibi performans veriyor çocuk.
    piyango diyen var, sürpriz gören var...
    ulan biri de demiyor ki işbilmezlikler yüzünden kaç ismail harcanıp gidiyor çürümüş futbol endüstrimizin merdiven altlarında.
    bu çocuğa yıllar sonra hakettiği şans zamanı geldiği için değil kokuşmuş düzenin kurallarını iplemeyen bir portekizliyle yolları kesiştiği için verildi.
  • bağı kopan adamı sahaya tekrar gönderen sağlık ekibinin ne kadar ehil olduğu da tekrar ortaya çıkmış oldu.
  • modric diyordur şimdi lan bu kim mk sabahtan beri diye
  • kariyerinin en iyi maçını oynamıyor, bu sezon hep böyle oynuyor kendisi. nazar değmesin...
  • şampiyonluğu falan bilmem de oyuncu geliştiren oyuncudaki kimsenin göremediği özelliği görüp çıkartan teknik direktör iyi teknik direktördür abi.

jesus takıntılı bir bunaktı ama şu adamı küme düşen bursada yedek bekliyorken kimse tanımıyorken aldı 6 numara yaptı. kiev maçından sonra birdaha oynatmasa kimse "nerde bu ismail lan" demezdi, ocakta kiralanırdı, unutup giderdik. aldı yine ilk 11e yazdı.

ersunun tüm sezon sol beksizlikten dirarı oynattığı yerde ilk 11i unutan ferdi'yi pereira ligin en komple beki yaptı. emrenin kazığı dediğimiz beyinsiz skorsuz sol kanat osayi'ye arogdaki gibi "bak bu top buna her medeniyet gibi değer vereceğiz" diye başlayıp sıfırdan bek oynamayı öğretti.

bunların ikisi de şampiyonluk yaşamadı ikisi de şampiyonluk hocası değildi, ikisi de takıntılıydı.

bilgi her zaman kazanmıyor ama yine de kendini bir şekilde belli ediyor.

ayrıca ismail benim aklımda hep jesusa verdiği değerle yer etti. takım seyahatinde jesusa babam demesi, milli takıma jesus sayesinde yükseldiğinin farkında olup "birlikte başardık" diyip sarılması, bunlar çok karakterli şeyler.

bazı oyuncularda "ben yeteneğimle kendim çabalayıp yaptım, tabi şans bulacağım" kafası oluyor. ismailin kendisine verilen şansa bu kadar kıymet vermesi çok güzel bir şey.

severiz karakterli adamı.
  • sana ayrı bir parantez açmak istiyorum.

çocukluğundan beri fenerbahçelisin.

zamanında seni keşfeden trabzonspor'u reddederek fenerbahçe'yi bekleyişini ve teklif aldığında nasıl deliler gibi sevindiğini biliyorum.

taraftarı olduğun takımda oynamanın ne kadar değerli ne kadar özel bir şey olduğunu en iyi sen biliyorsun.

sana kimse şans vermezken hatta boktan ikinci lig takımlarına kiralanırken hiçbir zaman küsmeyip sezon başı idmanlarda deli gibi koşmanı, emek vermeni, o rüyaya inanmanı, asla yılmamanı seviyorum ismail kardeşim.

sen taraftarı sahada temsil eden kişisin.

sen sokakta fenerbahçeli futbolcuların isimlerini haykırarak maç eden ve bir gün fenerbahçe'de oynamanın hayallerini kuran çocuksun.

sen iyi oynadığında tıpkı arda'da olduğu gibi yüzümüzü güldüren gurur duyduransın.

bu formanın ağırlığını en iyi bilenlerdensin.

bu kulübün efsanesi ol, hiç bozma, bak bu taraftar seni nerelere getirecek.

sana her daim inanıyoruz ismail.

bugün yine harika oynadın.

iyi ki bir türk td'nin eline değil de jesus'un eline düştün. bunun kıymetini sonuna kadar bil.

biz her zaman arkandayız.

buraları okuyorsan bil ki;

seviliyorsun.
  • napoli bey'e opsiyonlanmıştır.
  • hakan çalhanoğlu'nun bütün defolarini kapatma gibi bir misyonunun olmasının yanisira yine hakan çalhanoğlu'nun yapamadığı skora katkıyı da yaptı. her şeyiyle oynuyor. inanılmaz bir karakter. bu kadar soğukkanlı olması muhteşem. cidden önü çok çok açık. yanında dinamik bir sekiz ve dinamik bir on numara ile hayal edemiyorum diyecektim ki aklıma fred ve szymanski geldi, orda o yüzden çok daha iyi. bakmayın siz milli takımda çok daha on plana çıkmasına bu iki maçta. hakan o kadar kötü ki tüm yük ismail'de
hesabın var mı? giriş yap