• 64-bit vista'da 64-bit surumunu cali$tirmak icin "internet explorer" ikonu yerine bir altindaki "internet explorer (64-bit)" ikonuna tiklamak gerekmektedir. lakin bu ikisini ayirdetmek icin okudugumuzu anlamak gibi ozel yetenekler gerekmektedir.

edit: silin entry'nizi tabi. "aa ara$tirmadan etmeden onume gelene saydiriyormu$um meger" diye ders edinmeyi de unutmayin.

hayir $una cevap verecek biri olmasa millete de bu yanli$ bilgiler ta$inacak. bu ne yahu yuzu olmayanin istedigi hedefe serbest ati$ yaptigi bir hakaret yuvasi! kapatin bu siteyi!
  • bill gates'in nostalji kasetleri arasında en guzeli. kendisi bu kasette halimeyi samanlıkta bastılar, cekirge, pala remzi gibi eserleri seslendirmiştir.
  • internet explorer ailesinin bu son surumunde de en guncel buglar, teknolojinin elverdigi en gelismis açıklar ve en populer spyware ve trojanların bulunması bekleniyor. sıfırdan yazılan kodlar, pentium4 icin optimize edilmis yepyeni error rutinleri ile guvenlik konusunda bilinen tum sınırları zorlayacak.
    --- new york times, nisan 2005 ---
  • sıfırdan windows kurulmuş bir makinaya firefox yada opera kurmak için gerekli dosyaları ilgili yazılımın sitesinden indirmeniz için kullanılan, firefox ya da opera kurulduktan sonra bir daha yüzüne bakılmayan programdır.

(bir de firefox ya da operanın installer'ini yedekte tutan ve hiç explorer açmadan direk bilgisayarlarına yükleyen insanlar var ki onlar kuşkusuz ihtiyatlı insanlardır, yanakları sıkılasıdır.)
  • google toolbar arama kutusuna uninstall wmp11 yazacaktim ki daha "unin" yazar yazmaz gelen arama önerilerinin en basinda "uninstall ie7" vardi, insanlar boyle bir arama yapa yapa birinci yapmislar, bu sekilde ne kadar basarili(!) oldugunu anliyoruz.
  • kurup bilgisayari resetledigimde neredeyse dunyami karartmis olan bill'in son bombasi, boku pusuru.

once bi miktar olayi geriye saralim...

yer gok ie7 diyor baska da bir sey demiyordu. uydum seytana, actim explorer'i indir ulan ie7'yi (firefox ile yapmaya gonlum elvermedi ie7'yi indirmeyi)

indi ve gayet guzel kurulum bitti, dedim ulan sorunsuz calisacak meret helal olsun. pc yi bi resetledim actim o da ne! "normaliz.dll" bulunamiyor. tamam guzelim, normal degiliz zaten diyip "tamam"'a bassam da yemiyor. la havle... ulan acilmadiktan sonra ben nasil duzelticem onu derken, ctrl + alt + del yapayim belki gorev yoneticisi gelir dedim. geldi de zaten. calistir explorer, i-ih yemiyor normal degiliz diyor. biliyorum canim benim.
    aldatmayi dusundugum firefox'u dosya > calistirdan aninda calistirinca inanir misin sozluk, gozlerim doldu! hizir aleyhisselam mubarek. google amcaya sordum normaliz.dll nedir diye. dll-files.com da bulduk neyse, iyi dedim sirf bununla kotarabileceksek sorun yok. indirdim zip dosyasini ac dedim normal degiliz biz bu diyarlarda dedi gene. hayda ulan acmadan nasil--- derken winrar yetisti imdadima (ulan ne varsa boyle seylerde var zaten) actim windows\system altina attim normaliz.dll'yi. calistir explorer! calisti ama sistem deliler gibi hatalardan kurtarildi. sagol be canim!
    resetleyince sistemi kurtarmaktan da vazgecti. eski o mutlu mesut anlarima dondum... sonuc mu? ie7'nin mnkoim.
  • internet explorer 6.0'dan farkli rendering yaptigini gorunce "bir $eyleri yine kafalarina gore degi$tirip standart yapmak istiyorlar belli ki" tepkisi vermenin irrasyonelligine deginmek dahi i$guzarliktir. gmail, firefox ve ie 6.0 icin ayni rendering kodunu kullanmaz haliyle bu olsa olsa "standartlara uymak adina ie 6.0'la geriye uyumluluk terkedilmi$" olarak yorumlanabilir.

gmail'in boa'nin ie 6.0 icin urettigi sayfalarin html 4.01 strict oldugunu teyid ettin de mi "kafalarina gore standart degi$tiriyorlar belli ki" diyorsun. belliymi$ ne belli? alo?
  • yaklaşık 3 yıldır problemsiz çalışmakta olan web uygulamamızda normalde 3 sayfa süren raporu tek sayfaya sığdırabilmiş yüce browser. cebinizin dostu, mürekkep canavarı hp'nin düşmanı canavar browser... ha okunmuyo pek bastığı rapor ama olsun niyet önemli bence.
  • sene 2007 oluyor, hala ayni hantallik, hala ayni sacmaliklar. kardesim biz senden daha güvenli bisi yapmani istemedik ki, sen yapamadigin seyi bize sattin zaten. biz de memnun kalmadik. daha hizli&daha güvenli dedin, gittik kurduk. ben cat cat cat diye 30 sayfa geri dönmeye alistim, o otuz sayfa önce üzerini isaretledigim metnin oldugu hizaya dönmeye alistim, tekrar 20 sayfa ileriye gitmeye alistim. sürekli update beklemeden, popup acmadan interneti kullandim. sitelerin bir sürü sacmaligini yasamadim. kac sene oldu hic memnuniyetsizlik yasamadim. opera dan bahsediyorum haliyle. plug in derdi olmadan, tamamiyle cocuksu bir kullanimi olan operadan. opera nin uyumsuz oldugu durumlarda firefox, o da olmadi ie7 kullaniyorum. isteyen istedigini kullanir, lakin kimse gelmesin bana, ie7 söyledir böyledir diye, kirarim kalbini.
  • rss destekleyip adam gibi bir download manager destekleyecegi de ongorulebilir

gerci bir iki istisna haric microsoft hangi download sistemine mantikli bir resume koymu$? msn messenger olmu$ versiyon 7?
hesabın var mı? giriş yap