• son dönemlerde çevremde bu sayı iyice arttı malum ekonomi… demlediği çayı kurutup tekrar içene rastladım. onu bulamayanlarda var o da bambaşka bir durum. asgari ücretli bir aile veya emekli bir ailenin bu maaşlarla geçinme ihtimali zaten yok. gerçekten insan üzülüyor ve elinizden gelen de belli. bi yere kadar destek sağlayabiliyorsunuz. artık kişiseldense güvenilir yerlere yardım yapmaya çalışıyorum.
  • ramazan ayı içerisinde “tider ramazan paylaştıkça güzel destek kartı” adı altında trendyol’dan yardım yapabiliyorsunuz. kendinizi fazla zormanıza gerek yok hepimizin durumu malum geçinmeye çalışıyoruz. o yüzden böyle yerlerden destek sağlayabilirsiniz. bu tarz işlere kişisel bağışlardan daha çok inanıyorum damlaya damlaya gerçekten göl oluyor.? 50tl ile ne fakir olurum ne zengin.

edit:imla
  • bazen çöpten bir şey toplayanlara üzülüyorum bazen de hiç üzülmüyorum. hem bizi hem kendilerini yaktılar. ön yargılı düşünmek istemesem de hep aklımdan bu geçiyor.
  • bu daha bir şey değil hala bu ceketi çöpten buldum çok iyi diyenleri görüyoruz.
  • barınma ve beslenme insani ihtiyaç ve haktır bunu sağlayan yönetim ise sosyalizm dir.
    er ya da geç.
    geç olması insanların cahilliğindendir.
  • bence temel ihtiyaç malzemelerinin zamlanması çok iyi, umarım çok daha fazla zam gelir de bu ülkede bir şeylerin değişimi oradan başlar. partiler siyaset herkesin hayatını ızdırap haline getirdi şimdi sokağa çıksan yine konuşulan şey siyaset ya da futbol. intihar eden birine seni kurtaracağız diyorsun, yok ben ölcem diyor resmen. öl abi o zaman napalım yani.
  • bizim insanımızın beslenmek için en temel ihtiyacı yağ, soğan, salça hepsinin fiyatları da belli
  • bireysel yardım etmemek gerek bence haberlerde görüyoruz dilencinin üstünden şu çıktı bu çıktı olaylarını. güvendiğim yaptığım yardımı gerçekten ihtiyaç sahibine ulaştırabilecek bir kurum varsa ancak yardımcı oluyorum. devir sömürü devri, kim iyi niyetli kim gerçekten fakir bilmiyorsun.
  • ya insanlar geçinemiyor ama isyan da etmiyor. mutlu mutlu çöp karıştıran insan gördüm. bu neyin mutluluğu birader birileri çöp atmasa yaşayamıyorsun.
  • malesef cok kotu durumda ulkenin buyuk bir cogunlugu ve hala su anki yonetimi destekleyen bir %30 var. sokak roportajlarina bir goz atarsaniz yoksullugun tek sebebinin dus gucler olduguna inandirilmis bu kesim.
hesabın var mı? giriş yap