• sözlükte ne kadar aptal var bunları gösteren banka. bir bankanın genel müdürü zaten bilmiyor bireysel kredilerin zorunlu hayat sigortası kapsamında olduğunu, değil mi? herkes aptal, bir tek siz akıllısınız zaten.

azıcık araştırın yahu. internet önünüzde. iki bağlantıya değil, üç bağlantıya tıklayıverin bir fikir sahibi olmadan önce. bakın azıcık, rica ediyorum...

kredi borçlarını sileceklerini, üstüne üstlük sigorta teminat tutarını da vefat eden müşterilerin varislerine kalacağını açıklamışlar: https://twitter.com/…abay/status/466627918521978880

tekrar açıklayayım: sigortanın ödeyeceği tutarı alıp kredi borcunu kapatmak yerine, borcu karşılıksız olarak silip, sigortadan gelecek tutarı da hiç zorunda olmadıkları halde vefat eden müşterilerin ailelerine vereceklerini açıklamışlar. daha ne yapsınlar?

amaçları şov yapmak ya da değil... başka hangi banka yaptı böyle bir katkıyı şu ana kadar? sorarım size?

illa eleştirilecekse sadece "bunun reklamını yapmak" üzerinden eleştirilebilirler. fakat onun da şöyle bir yönü var, bu tweet'lerle oluşan kamuoyu neticesinde diğer bankalar da aynısını yapmaya zorlanacaktır.

birazcık izan.
  • genel müdürünün vicdanları kanatan bir açıklama yaptığı banka. bu nasıl bir kafadır çözebilmiş değilim. şu tweetin üzerine aklı başında, sağ duyusu ve vicdanı olan herkesin en kısa zamanda bu banka ile tüm ilişkisini kesmesi gerekir. o krediler zaten hayat sigortası sayesinde kapanacak.

acilen bir düzeltme ve özür gelmeli. madende hayatını kaybedenlerin yakınları ile yaralı kurtulanların kredi borçlarının silinmesi sağlanmalı.

dünyayı kömür karası değil siz kirletiyorsunuz.

edit:

pinar abay ?@pinarabay 7 dk.
    yorumlara istinaden varsa hayat sigortasi biz banka olarak bunu almayarak ailenin varislerine kalmasini saglayacagiz.

ve

pinar abay ?@pinarabay 6 dk.
    hayatini kaybedenler disinda soma subemizin tum diger bireysel musterilerinde de kredi odemelerini faizsiz olarak 3 ay uzatma karari aldik.

olarak arka arkaya iki twit geldi banka genel müdüründen. işte şimdi oldu. tebrikler.
  • buyuk ihtimalle bankadan kredi alan hicbir isci olmadigi icin boyle bir aciklama yapmis olan banka.
  • yaptığı, yapmaya çalıştığı ya da yapar gibi yaptığı kıyakla nasıl paranoyak manyaklar olduğumuzu gözler önüne seren banka.

hayat sigortası bilmemnesi derken ekstradan açıklama yapmışlar. en azından yaralı parmağa iki üç damla da olsa işemeye çalışıyorlar.

allahın belası ülkede deprem olur, devlet bize bakmaz, kargo şirketleri yardımları bedava taşır, başka şehirdeki insanlar yardım gönderir.

eylem olur, parklar devletten korunur, ambulans bize bakmaz, doktorlar, hemşireler gönüllü olarak yaralıları tedavi eder, anneler evde kek börek yapar, yavrularını besler.

madenler patlar, yüzlerce insan ölür, bankalar kredi borçlarını siler, geride kalanların acılarını bir nebze olsun daha rahat yaşamalarına yardım eder.

her bok olur, herkes elinden geldiğince yardım eder de, bu devlet ne bokuma yarar onu bilmiyorum!

reklamsa da böyle yapsınlar, mal gibi aslan kostümlü adamlara göbek attırmasınlar.
  • af diyor yaranamıyor, sigortadan alınanları da vericez diyor yaranamıyor, sadece madenci değil hepsini erteliyoruz diyor yaranamıyor. ing kötü şeyler yapmış herhalde geçmişte bize.
  • eski iş yerim. utanarak söylüyorum bunu.

burada yaşadıklarımı, tüm ayrıntıları ile, tek tek sizlere anlatacağım. hem mahkemede kozlarımızı paylaşacağız, hem de mahkemenin bile çözemeyeceği bir takım gerçekleri, herhangi bir ithamda bulunmadan, sizlerle paylaşacağım. ama şimdi değil. zamanı gelince.

şimdi ise, bir müşterisi olarak bir gerçeği paylaşacağım. ben sonuçta bu bankanın bir müşterisiyim. 6 kasım tarihinden itibaren personel olmasam da müşterisiyim dediğim gibi. kredi kartından 11 adet otomatik ödeme gerçekleştiren bir müşteri.

bugün avea'dan gelen bir mesajla faturamın ödenmediğini öğrendim. sonra internet şubesine girip kontrol ettiğimde yaklaşık 300 tl tutarında 5 adet faturamın ödenmediğini gördüm. içlerinde elektrik ve su faturam da bulunuyor.

eski bir personel olarak kart limitimi iptal ettiklerini ya da dondurduklarını sanıyorum. elbette buna hakları var. sonuçta beni işsiz bıraktılar. işsiz kaldığımın ertesi günü çalışmaya başlayabilirdim ama kpds sınavına gireceğim için bunu 19 kasım'a kadar erteledim. ama onlar, parasız kalacağımı düşünüp kartımı bloke ettiler. neden mi? çünkü ing iyi gün dostudur.

neymiş, ing iyi gün dostudur. gerçi bankaların çoğu iyi gün dostudur. ama ing'nin yeri ayrı.

kartımı iptal etmek elbet hakları. ama bununla ilgili bilgi vermek çok mu zor? bana yaptıklarınız yetmedi mi?

neyse, başta söylediğim gibi. çalıştığım için utanç duyduğum banka kendileri. hem personel, hem de müşteri olarak.
  • paran burda değerli.

güzel slogan eyvallah da bir de yazılı olmayan devamı var.

çalışan burda değersiz.

bu bankanın ankara küçükesat şubesinin müdürü, grip olan personelini haftasonu çalışmasına çağırıyor. çağırırken ekliyor; cumartesi gelmezsen pazartesi de gelme..

grip olan personel haliyle cumartesi işe gitmiyor. bunun üstüne müdür; personeli odasına çağırıp rencide etmeye başlıyor. sen nasıl hastayım diye gelmezsin, gelinecek... karşısında burnu akan, burnu kırmızı ötesi personeline hasta değilsin turp gibisin diyebiliyor. bildiğin ağa marabasından hesap soruyor tavrını hayata geçiriyor.

pınar abay kariyer günlerinde konuşma yaparken böyle müdürlerinden de bahsetmeyi unutmasın.
  • an itibariyle bosalan pozisyona talip oldugum banka.
  • şubeye gidip kart borcu ödeme yeltendiğimde kapısında güvenlik tarafından durduruldum.
    bu arada yeni açılan bu şubede bol miktarda ipad var neye derman olduğunu anlamadığım.
    şöyle ki;

- iyi günler, nasıl yardımcı olabilirim?
    - kart borcumu ödeyeceğim. (vezneye yeltenerek)
    - kredi kartınız ile atm'den yapabilirsiniz.
    - kredi kartım yanımda yok, kimliğim ile ödeyeceğim.
    - o şekilde yardımcı olamıyoruz.
    - ne demek yardımcı olamıyorsunuz? burası şube değil mi?
    - evet şube ama kartınız yoksa işlem yapamazsınız.
    - izle bak nasıl yapıyorum.

ardından adamı dodge ederek vezneye geldim ve nüfus cüzdanımla işlemimi hallettim.

sonuç? neyse ki kartın son borcunu ödemiştim. bu tuhaf bankadan kurtulduğuma gayet memnunum.
  • olen medencilerin kredi borclarini silen banka. ıng bankta calisan arkadasimdan ogrendim. banka kredi borcunu siliyormus, sigorta bedeli bankaya basvuran yakinlarina odenecekmis.kredi takip departmaninda calisanlar mesaiye kalmis. umarim diger bankalara ornek olur yapilan.
hesabın var mı? giriş yap