• güneşli pazar kahvaltılarının en huzurlu fon müziği. çiçekler açar masanızda, güneş göğsünüze dolar, ılık bir esinti çıplak ayaklarınızı okşar geçer, pencerede kediler oynaşır umursamaz bir edayla. zeytin daha lezzetlidir o gün, yumurta pek güzel kokar, hele ki çayın rengi yok mu, yeryüzünün en güzel taşı bile o kadar berrak yansıtamaz güneşin hüzmelerini.. en bahar, en deniz, en mavi, en alaturka, en güzel.. evet evet en huzurlu..
  • bir gün tüm anılarım yok olsa sadece dilek hanımın naif sesi,murat beyin gönlümüzü titreten tamburu,derya beyin ağlayan kemençesi ve cengiz beyin kulaklarımızın pasını alan bestelerinden bir zamanlar genç olduğumu anımsayabilirdim.
  • beni alıp uzaklara götüren grup.

kalbim yanıyor, ismini her kimden işitsem.
  • türkiye'de en kaliteli ve kesinlikle bu topluma özgü müziği müziği yapan yegane grup. kullandıkları enstrümanlar göz önüne alındığında yaptıkları müzik bizim müziğimiz. bir yabancıya türkçe müzik dinlemek gerekse dinleteceğim ilk ve belki de tek gruptur. zira bass, piyano, bateri, keman kullanmandan yaptıkları müzik bizi yansıtan tek grup olarak yer etmiştir bünyemde. türkçe müzik algımı kaliteyle birleştiren muhteşem bir gruptur.
  • zarif, narin, dantel gibi, oya gibi bestelerin grubu, çalıyorlar, söylüyorlar benim şarkılarımı sevdalı sesleriyle,
    yollar albümüyle senfonik müzikte de ne denli iddialı olduklarını kanıtlıyorlar, özellikle son derece dikkat çekici bir parça var ki dinledikçe dinleyesi geliyor insanın, uçup başka bir aleme yolculuk yapıyorsunuz
    (bkz: kral yolu)
  • yeni albümleri eylül şarkılarında aralarına solist olarak melihat gülses'i de katan; baba evi, deliyürek, ikinci bahar ve şimdilerde de ekmek teknesi dizilerini müzikleriyle hatırlara kazıyan ve kazımaya devam edecek olan takdire şayan grup...
  • klasik turk muzigi calan, tambur, kanun, ud, keman, kemence vs. enstrumanlardan kurulu uc bes kisilik fasil topluluklarina verilen isim.
  • bu yola "türk gencine türk müziğini sevdirmek" gibi bir amaçla yola çıkmadıkları için kendilerine minnettar olduğum, şevk-efzâ grup.

o saikle yola çıkıp da mûsikiyi mahvedenlerden geçilmiyor zira.

çok yaşasınlar.
  • dağılmamıştır...

solist temelli olmayan, sırtını asla bir tek soliste dayamama amacıyla kurulmuş olan topluluk, iki cd'de ve konserlerde biraz fazla görününce kendini çekirdek sayan dilek türkan'ın, herhalde yeni cd'de olmayacağını öğrenince ayrıldığını beyan ettiği topluluktur.

derya türkan da, karısı ayrıldığını beyan edince (ayrıldım diyememiştir üç kurucusundan biri olduğu topluluktan) ara verdiğini beyan etmiştir.

incesaz orada duruyor... cengiz onural'ın besteleri de....
  • 7-8 kez konserine gittiğim, hepsinden de salya sümük ağlayarak çıktığım müzik grubu.
    incesaz benim için kötü bir alışkanlıktı, uzun zaman önce bıraktım.
hesabın var mı? giriş yap