• guardians of the galaxy'nin başında duyunca filmi durdurup, şarkıyı açtım. ne de olsa 13-14 sene önce hoşlandığım bir kıza, içim içime sığmayınca o an dinlemekte olduğum bu şarkının sözlerini göndermiştim, o da "ne demek istiyorsun?" minvalinde bişeyler demişti, ben de "bişey oldu mu, yoo" minvalinde bişeyler demiştim, şarkıdaki adamcağızın ezikliğinde bi cevap vererek bir ilişki ihtimalini hunharca harcamıştım. yıllar sonra yakınlaştığımızda kaçırdığım zamana yanmıştım, zamanı kaçırınca aynı olmayabiliyor, hatta tümden hiç olmayabiliyor. ulan reddedilmekten korkup, ilişkiyi hiç yaşamamayı göze almak ne salakça ve ne çok yaptığım bir şey olmuş ya. seviyorsanız gidin konuşun beyler, hiçbir şey belirsizlikten daha kötü olamaz, valla. bu şarkının da allah belasını versin, ezik herif, örnek alan kafama sıçim ama güzel şarkı.
  • 10cc'nin me$hur parcasi.. sozleri $oyledir:

i'm not in love, so don't forget it.
    it's just a silly phase i'm going through.
    and just because i call you up,
    don't get me wrong, don't think you've got it made.
    i'm not in love, no no, it's because...
    i like to see you, but then again,
    that doesn't mean you mean that much to me.
    so if i call you, don't make a fuss -
    don't tell your friends about the two of us.

i keep your picture upon the wall.
    it hides a nasty stain that's lying there.
    so don't you ask me to give it back.
    i know you know it doesn't mean that much to me.

ooh, you'll wait a long time for me.
    ooh, you'll wait a long time.
    i'm not in love, i'm not in love...
  • dünyanın en samimi ve en içten aşk şarkılarındandir. evet, gururunu ayaklarının altına almaya çabalayan ama başaramadığı gün gibi açık olan bir insanın aşk şarkısıdır.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=otbhfxu2wmc)
  • orijinalinin yerini hic bir coverin tutmadigi 10cc sarkisi.coverlarda o bunalimli ve karmakarisik ruh hali yakalanmiyor. ki sarkinin olayi zaten insanin beyninde ince ince calip hücreleri böcek gibi yemesidir.
  • onun bunun yorumuyla dinlenmemesi gereken şarkı. aslı dururken gerek yok.
  • "be quiet. big boys dont cry."
  • axl rose 'un en sevdigi uc sarkidan biridir.
  • indecent proposal filminin soundtrackinde the pretenders'ın da söylediği şarkı. demi moore'un sexy görüntüleri eşliğinde izlemek için tıklayınız
  • bu şarkı karşıma çıktıkça aklıma david fincher geliyor ve devamını çekmediği mindhunter. yatacak yerin yok fincher.
  • 10cc'nin diğer şarkılarına göre oldukça farklı bir havası var bu şarkının ve bana göre en iyi parçası bu parçadır.
hesabın var mı? giriş yap