• dün halk tv sanatçılara destek gecesinde grup gündoğarken sahne aldığında kendisini sahnede görmeyince tahmin etmiştim bir şeyler olduğunu.

ehonimi coh eyi diyen bir adama göre elbette kimsenin desteğe ihtiyacı yoktur zaten.

hayır yarın öbür gün bu sanatçılardan biriyle karşılaştığı zaman nasıl bakacak yüzlerine utanmadan bilmiyorum

edit: kendisinin gruptan ayrıldığı çok olmuş fakat bu yine de üstteki yazılanları yanlışlamaz. ben olsam kendi kardeşimin yüzüne bakamazdim bu açıklamalardan sonra. hele ki kardeşim ekonomik yönden bataklığa saplanmış arkadaşları için böyle bir geceye katkı sunmuşken
  • gördüğüm bir haber üzerine, bana akşam akşam bir takım değerlerimi sorgulatan sanatçı..

türkü turan isimli bir hanım kızımızla çektiği yeni film (saklı) ile alakalı söyleşisinde “türkü’nün çocukluğunu bilirim, babası da arkadaşım. bu yüzden öpüşme sahneleri beni zorladı.” demiş kendisi..

sahneleri bilmiyoruz henüz ama, sızan görsellere bakılırsa epey sansasyoneller.. şimdi düşünüyorum, "sanat için bunu yapabilir miydim lan acaba?" diye.. yani herhangi bir arkadaşımın, ellerimde büyüyen kızıyla yatağa girebilir miydim.. yok arkadaş, vallahi yapamazdım.. belki de bu yüzden bu adam orada, ben buradayım..

tamam sanattır; eyvallah, sanat için epey şey yapılır, birçoğuna denk geldik, lakin bu olay biraz aşıyor sanki bir takım insani değerleri.. cem yılmaz'ın, "tıpta utanma yok da, e bizde var kardeşim" sözleri aklıma geliyor..

sanatta sınır yok da, e insanda var kardeşim.. tamam, sanat suyu kaldırır birçok şeyi, ama insan midesi nasıl kaldıracak?
  • bu sene eurovision'da ülkemizi temsil eden yüksek sadakat grubunun live it up şarkısına 'o kadar kötü ki şarkı bile kabul etmiyorum' yorumunu yapan ve grubun yarışmadaki fiyaskosundan sonra haklı çıkan sanatçı
  • aşkı en iyi tanımlayan adam.
    bir panelde;
    -ilhan bey sizce aşk nedir?
    -aşk sekstir...
  • ''yol yapdı'' diyen kişi.

ciddi ciddi ''yol yapdı'' diyor koca adam.

kardeşleri çok daha onurlu bir duruş sergiliyor.
  • sanirim sarkici ahmet altan..
  • ulan besteleri ben yapiyorum, sozleri ben yaziyorum, soyluyorum bi de... ben keriz miyim, nie populer olmuyurum" diyerek abanmistir. sonuc muspet olmustur.
  • 1973 istanbul hukuk mezunu. 10 sene avukatlık yaptıktan sonra yeğenleri burhan ve gökhan'ın ısrarlarına dayanamayarak avukatlığı bırakıp 35 yaşındayken yeğenleriyle birlikte grup gündoğarken'i kurmuş. sonrasını da biliyoruz zaten.
  • ilhan şeşen'e, yıllar önce bir televizyon programında,hayatında yaşadığı en ilginç bir anı sorulduğunda,şöyle anlatmıştı:

"bir zamanlar kısa bir süre avukatlık yapmıştım,o günlerde bir müvekkilimin mersin erdemli'deki davası için yine bir avukat arkadaşımla beraber mersin'den erdemli'ye gidiyoruz. arabayı arkadaşım kullanıyor,yolda otostop yapan, siyah gözlükler takmış bir adam ve kadın gördük. durup aldık,bir süre sonra adam sordu:"ne iş yapıyorsunuz? ben de, avukat olduğumuzu erdemli'deki bir davaya gittiğimizi söyledim. arkadaşım, benim için:

"arkadaşım aynı zamanda müzisyendir" dedi. adam: "ben de müzisyenim" dedi. arkadaşım: "ama kendisi aynı zamanda bestecidir" dedi. adam: "ben de besteciyim" dedi. arkadaşım: "ama arkadaşımın bestesi türkiye'deki eurovision seçmeleri yarışmasında çalındı" dedi. adam: "benim de bestem eruovision seçmelerinde çalındı" dedi. biz hayretle:" hangi beste" diye sorunca, adam bestenin ismini söyledi ben: "ama o şarkının bestecisi kördü" dedim.

adam: "ben de körüm lan" dedi. bir baktık adam gerçekten kör ve o besteci.(cengiz orçun- beste adı: barış)

adamla çok samimi olduk. daha sonra, benim kız kalesindeki yazlığımda bir hafta misafir ettim. dedi.
  • demirören'in gazete görünümlü kağıt yığınında iktidarı yalamış.
    bu kadar alçalmasına değmiştir, herhalde yakında reisinin tv kanalizasyonlarında boy göstermeye başlar.
hesabın var mı? giriş yap