• tübitak'da dayısı olmadığı için dereceye giremeyen, türkiye'nin geleceği, parlak bir genç.

şükür ki polonya'da aile ilişkileri çok iyi değil.
  • tübitak tarafından düzenlenen yarışmada aynı projesiyle dereceye bile giremezken first step to nobel prize ın physics yarışmasında birinci olmuş bir gencimiz.
  • şu projeyi yapmak için kullandığı aklını ve mantığını bu ülkede kalırsa aç kalacağını fark etmede kullanırsa çok çok iyi yerlere gelecek kızcağız.
  • özel mef lisesi'nde değil de bir devlet lisesinde okusaydı bu kadar başarı sahibi olur muydu diye istemsiz sorguluyorum. vurmayın, linç etmeyin, sesli düşünüyorum burada.

bu kızımızın başarısı eminim ki doğru bir eğitim sistemiyle desteklenmiştir. devlet okullarındaki durumu herkes biliyor. türkiye'de kim bilir ne kadar cevher var ve biz bu çocukları öss'de, kpss'de kaybediyoruz, mezuniyet sonrasında da özel sektöre yem/köle ediyoruz veya şanslıysa da devlet kapılarında memur zihniyetine sokuyoruz.

ps: özel okullara lafım yok. özetle bu kız şanslı biri. takdire değer yetkinliğini doğru bir eğitimle güzel bir sonuca ulaştırmış. tebrikler. kendisini stanford'da da görmek isteriz.
  • yatıp kalkıp tübitak'a dua etsin, genç yaşında en önemli hayat tecrübesini edinmiş: go west.

şaka bir yana, gurur duydum.
  • zeki bir kardeşimiz. hiç türkiyede okumak için lgs falan kasmasın. dünyada harika eğitim veren pek çok okul var. birileri durmaz kendisine ulaşır zaten de kafasında soru işareti olmasın hiç. gönül rahatlığıyla gitsin okusun. ülkemizde ki leş sistemden kaprisli insanlardan kurtarsın kendini.
  • muhtemelen tübitak'ın hayvanat bahçesi müdürü tarafından veto yemiş kızımız.

beyin göçü yapıp kurtulması dileklerimle.

(bkz: hayvanat bahçesi müdürünün tübitak'a müdür olması)
  • ben yaptığı projenin adını okurken bile "ulan ne zeki çocuklar yetişiyor" dedim. lisedeki haliyle bunu yapan bir kızdan bahsediyoruz. tübitağın "besmele çekince daha hızlı büyüyen bitki" deneyine ödül verip, buna burun kıvırması tam olarak bu ülkenin gerçeği.
  • tubitak'ın beğenmediği ama ilerde stanford üniversitesi'ne girmesine müteakip daha da ses getirecek olan genç kadın.
  • türkiye'nin ihtiyacı olan gençlerden birisi.
hesabın var mı? giriş yap