• geçen hastalandım. migren çekilmez olunca kullandığım majezikleri saymazsak ilaç kullanmışlığım çok nadirdir. bir kilo portakalın bir kutu ilaçtan daha iyi geleceğini düşünenlerdenim. ilaçla pek işim olmuyor. düzenli olarak kullandığım herhangi bir ilaç da yok.* geçen hastalandım ya. demek ki çok hasta oldum. doktora gitmedim. tanıdık eczacıya gittim. böyle böyle dedim. 3 kutu hap, bir de şurup verdi. ok dedim. sonuçta ben kaşındım. adama gidip bir de "ben ilaç almiim ya :/" demem mantıklı olmazdı kabul ediyorum. neticede aldım ilaçları. 1 hafta düzenli olarak kullandım. bazısı günde 3 defa. bazısı 2 defa.

şurup tamam. çünkü düz koyduğun zaman prospektüs altta kalıyor. ama bak. hemen hesaplayalım. 7 gün sürdü. 2 tanesi günde 3 defa. 1 tanesi günde 2 kez.

3 x 7 = 21
    3 x 7 = 21
    2 x 7 = 14
    --------- +
    --------- = 56

biraz zor oldu ama hesapladım. evet. 56 defa ilaç kutusu açtım ve ilaç için 1 kere prospektüssüz tarafından açmadım. açamadım. bak 1 kere bile diyorum. bu yüzden iyileşemedim. kafayı yedim aksine. lan bir defa bile denk gelmez mi bu amına koyduğumun şeyi. gelmedi...

istanbul'da, tavsiye edebileceğiniz ilaç yazmayan bir psikiyatrist var mı? şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar. herkese sağlıklı sözlükler.
  • murphy* ile aranızın nasıl olduğunu ölçmek için kullanılabilecek bir test. ilaç kutularını açarken prospektüslü tarafını denk getirme yüzdesine göre hayatta ne kadar şanslı olduğunuz konusunda bir fikir edinebilirsiniz. hatta her sabah bir ilaç kutusunu açın, prospektüslü tarafına denk geldiyseniz o gün evden çıkmayın hiç.**
  • prospektüsü okumak istediğinde mutlaka tersiyle karşılaştığın durumdur.enteresan.
  • %95 denk getirebildiğim eylemdir. her seferinde bakıp, öbür tarafından açmalıyım diyerekten sanki prospektüs içeride inadına o tarafa geçiyormuş gibi.
  • neredeyse, prospektüs'ün ilacı her tarafından sardığına inanmama sebep olacak bahtsızlık. bir kere de doğru yerden açılsın ulan. bir kere de kolay olsun bir şey. bir kere de 'yoksa şans benden yana mı' diyim be.

"ben osman. ofsayt osman. söyleyin be... allah rızası için söyleyin be! gene mi atamadım golü ha? bu da mı gol deği be!!? gol mü?"
    (bkz: ofsayt abbas)
  • her seferinde başa gelen durum.

talcid içeceğim, 1 saniye o kadar degerli ki. ayrıca ezberledim hulan artık. antiasit, formül, farmakolojik, endikasyon, bikbikbik.

murphy senin de ....
  • sürekli tekrarlanması durumunda "eaaah sikerim be" diyip prospektüsü atmanıza yol açar.
  • aslında kutunun kapağını açar açmaz denk gelinince,sanki istenmeyen bir misafirin kapıyı çalması ya da bir alacaklanın kapınızı açınca kapı önünde belirmesi hissiyatiyle o kapak kapanmalı.ivedikle diğer taraftan ilaç alınıp o şerefsiz adi prospektüs çöpe gönderilmelidir.ha kimi prospektüsler feci hayatta kurtarır aman diim.bir de prospektüsü çıkarıp okuduktan sonra tekrar kutunun içine yeni doğmuş bebeği kuvöze koyar giibi koymanız icap eder o da başka bir hikayedir.
  • ömrüm boyunca kullanmam gereken bir ilacım olduğu için tecrübeliyim; ilaç isminin bittiği taraftan açarsanız böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. insanlar içgüdüsel olarak başa yöneliyor.
hesabın var mı? giriş yap