• soulfly'ın son albümünün title'ı. (bkz: 3)
    şöyle bir tracklist söz konusu

1. downstroy (cavalera)
    2. seek 'n' strike (cavalera)
    3. enter faith (cavalera)
    4. one (cavalera)
    5. l.o.t.m. (cavalera)
    6. brasil (cavalera)
    7. tree of pain (cavalera)
    8. one nation performed by soulfly / greg hall / wiley arnett
    9. 9-11-01 (cavalera)
    10. call to arms (cavalera/marianino)
    11. four elements (cavalera)
    12. soulfly iii (cavalera)
    13. sangue de bairro (dengue/du peixe/maia/science)
    14. zumbi (cavalera)
  • demons & wizards albümü için konuşacak olursak, değişik bir şey olmuş. kötü değil, ama iyi de değil. benim için hayal kırıklığı olmadı. hayal kırıklığı olmadı çünkü hayal kurmadım hiç. yani artık hansi ve jon'dan albüm beklemeyi keseli çok olmuştu. zaten bu albümün varlığından da çıkışından neredeyse 2 ay sonra haberim oldu. o da, hadi bi ilk albümü dinleyelim hanidir dinlemiyorduk diye spotify sayfasına girince haberdar oldum. hemen bir çay koydum, ve dinlemeye başladım. ama içimde en ufak bir heyecan yoktu, zira iyi bir şey beklemiyordum. niyelerini saymak için pek çok sebebim var lakin uzun sürer.

albümün içinde pek çok tema var. bunların en belirginleri şeytan, lucifer konulu karanlık temalar, bunun dışında his dark materials, the stormlight archive ve jon'un kendi yarttığı hikayeleri anlatıyor.

genel olarak düşüneceksek, albümün tınısı çok başka ve bana sorarsanız * hansi'nin sesi bu tınıya hiç gitmemiş, ki hansi'yi çok severim. bilemiyorum uyumlu gelmedi bana. albümde sevdiğim parçalar da oldu, ama hani durup dururken hadi bi açalım bi split dinleyelim, children of cain dinleyelim demem yani. çünkü tatmin etmekten çok uzaklar. ama iyi bir arka müzik olur bu albümden. yani ne bileyim, mekanda çalsın kısık seste, arada ritim versin, ya da bazen çalışırken hani ne çaldığını duymazsınız, ama arada kafa sallarsınız ya öyle olabilir, ütü yaparken arkada kendi kendine takılsın, ses yapsın diye açabilirsiniz. * *
  • muazzam parçalarla dolu, bağımlılık temalı the lumineers albümü.
  • 15 yıl aradan sonra gelen demons & wizards'ın 3. stüdyo albümünün adı.
  • chat türevi yazışmalarda iyi kelimesi yerine kullanılan ifade.
  • (bkz: badbadnotgood)'un ilk albümü.
  • çoktan seçmeli sorularda soru içinde kullanılan maddelemede 3. madde
  • henüz 21 yaşına erişmemiş bir genç kızın, kulak tırmalayan sevinme ünlemi!
hesabın var mı? giriş yap