• tl günlük %3 değer kaybederken, aylık %1.70 ile ihtiyaç kredisi alabiliyorsunuz. :)

borçlanarak muhteşem paralar kazanabilecek bir döneme mi giriyoruz?
  • hiç bir zaman ihtiyaç anında çekilemeyen kredi türüdür.
  • şuraya şu dakka itibariyle yaptığım şeyi yazayım, hem ileride nerden nereye demek hem de yatırımı ne kadar anlamlı değerlendirebildiğimi görmek için iyi bir sabit/sayaç/ufuk çizgisi olur.

şu anda 50bin liraya kadar 36 ay vadeli toplam geri ödeme 75bin tl civarında olan kredi türü.bazı bankalarda 82bin tl ye kadar çıkıyor.

devlet bankasından tam olarak 50k kullandım aylık ödeme 2bin.ilk taksit 7şubatta.
    36ay vade toplam 73bin gibi rakam ödeyeceğim 50bin tlye.

zam iyi gelirse imkanı zorlayıp aylık ödemeyi 3bin tl yaparak 25bin daha kullanıp krediyi 75bine, geri ödemeyi 110bine çıkarmayı planlıyorum.

ben önümüzdeki 10 sene içinde bir daha böyle ucuz para bulabileceğime inanmıyorum.keşke daha çok kredi alabileceğim kadar geri ödeyebilme gücüm olsaydı.......
  • 50bin tl üstüne 12 taksit yapılan kredi.
    ayrıca, garanti bbv uygulamasından başvuru yapıyorsun, 3.56dan kredi ön başvurun onaylandı ama eksik evraklar için şubeye gelin deniyor. telefonla aradığında kredin onaylandı deniyor, taksit tutarını söylüyorlar “bir yanlışlık olacak uygulamada kredi tutarı şunu gösteriyor” dediğinde orada faiz 3.56 ama şu anda 6.70 faizle onaylandı deniyor.
    faiz oranını kabul etmeyip, yeniden 3.56dan şube personeli başvuruyu yenilediğinde kredi onaylanmıyor.
    tam bir keriz silkeleme olayı yani.
    kredi kartından 3.56 ile taksitli avans çekip, dosya masrafı ödemeden hallettim işimi.
    kredi kartlarına da kısıtlama geleceği söylentileri dolanıyor, ben kartı sıfırladım ne bok yerseniz yiyin. o kısıtlamalar gelirse, borcu kapattıktan sonra kartları iptal ederim. iyice sıkın vatandaşın boğazını nefes almaya fırsatı olmasın.
  • 2010'ların ilk yarısında bankaların peynir ekmek gibi dağıttığı kredi türü. maaşın 50 katını gözünü kırpmadan veriyorlardı. nereden nereye.
  • 18 aya düşeceği konuşulan kredi türü. artık nakit parası olmayan hiç bir şey alamayacak.
  • geçen hafta 1.94 ile onaylattığım 50 bin liralık krediyi, kerizliğin kitabını yazarak çekmedim. an itibariyle en düşük kredi 2.64 ile ziraatte. kerizim demiş miydim? şimdi bu orandan çekmek bana müstehak.
  • merkez bankasının faizleri 200 baz puan düşürmesinin ardından dillerden düşmeyecek isim tamlaması.

mb daha önce de faiz düşürmesine rağmen, belirli sebeplerden, bankalar kredi faizlerini aşağı çekmediler, bunu biliyoruz. ancak 200 baz puan öyle böyle bir indirim değil.

kaldı ki iktidar kanadı bankaların hala "yeterince" indirim yaptığını görmezse, muhtemelen kendilerini kenara çekip uyaracaktır. bunun fitili de cumhurbaşkanı'nın söylemleri ile ateşlenir diye düşünüyorum.

bu başımıza nasıl dertler açar? uzun ve can sıkıcı bir mesele. ben aksine, bizler için belki de tek olumlu tarafını yazıp gideceğim.

böyle enflasyonist bir ortamda bu kadar düşük faizler, ihtiyacınız olsun olmasın, borçlanmak için muazzam bir fırsat olabilir. bunu değerlendirmek kişiye ve mali durumuna kalmış.
  • (bkz: amına bile koyarlar)

tanım: 2 yıl önce aldığım ödeyecem diye belamı siken kredi. şimdi almış olsam 2 katını oderdim herhalde ana paranin.
  • çekmeyin. hele ki borcunuzu kapatmak için,25 yaşıma geldim öğrendiğim en iyi şey borçla borç kapanmadığı ben ettim siz etmeyin her ay ağlaya ağlaya ödüyorum bu zıkkımı.
hesabın var mı? giriş yap