• --- spoiler ---

karabükspor başkanı ıgor tudor'un serbest kalma miktarını 150 bin € olarak açıklamış. dursun başkan 1.5-2m €'ya bitirir bu işi.

--- spoiler ---
  • takımı yenilmekte iken oyuna hücum oyuncuları aldığı için eleştirilmiş olan.

oğlum biz çift önliberolarımızdan sadece biri çıktığı zaman mutluluk gözyaşlarına boğuluyoruz. sizin kafanız iyi mi?
  • bruma'yı kadroya almayışı ile beni çok mutlu eden hoca.

hocanın idmanlarını gs tv verdiği kadar izledim. belki 10 kere bruma'ya topu kaptırdığı anda pres yapmasını söyledi tudor. bruma çok sallamadı, yetenekli hızlı ve takım onun ayağına bakıyor ya bir nevi, bende bruma olsam bende çok sallamam. takımda yerini garanti görmek, ona çok muhtaç olunduğunu bilmek, karakteri oturmamış, genç bir topçunun başına gelebilecek en kötü şeylerden. ispanyollar bonservisini alsınlarda para gelsin diye beklediğimiz günleri kimse unutmasın. onlar da almadı zaten bildiğiniz gibi.

sen tudorsun. gelmişsin ilk maçın. nedir abi en kolayı. geçen haftanın kadrosunu aynen sürersin sahaya. kazanamazsan zamana ihtiyacımız var dersin geçer. kimse de sana gık demez. kazanırsan ne ala, haftaya da derbi var içerde onu da kazandınmı hayat kebap.

bruma'yı koşmuyor diye, senin istediğin sistem ve ciddiyetin oyuncuların kafasında belirsin diye kadroya almamak ancak rahatsız, riski miski umursamayan adamın yapacağı iş. şu anda takımın uzak ara en yeteneklisi ve bir sürü maçta puan almanı sağlamış tek adamı kadroya almayıp masaya lap diye koyan adama ben kurban olurum. fikri planı ve savunduğu doğruların peşine giden adama el arabası lazım taşımak için.

bizi ite kaka gelen şampiyonluklar kesmez hacı. 32 yaşındayım kaç şampiyonluk gördüm hatırlamıyorum. bize camianın çocuklarını sikecek adam lazım. bize vasatları sikecek adam lazım. bize baskı yapmadığı zaman bu hoca beni siker dedirtecek hoca lazım. rahatsız lazım hacı rahatsız.

takım çok yavşadı. penaltı olur saçma sapan itiraz eden yok, dirsek yer bizim takımdan biri, itiraz eden yok. ligin en önemli haftası kar kıyamet 40 bin kişi gelmiş iki tane yan toptan aynı golü yiyemezsin arkadaşım. 6 aydır aynı golü yiyoruz lan var mı böyle şey?

rahatsızları, delileri, risk alan adamları sevin. vasatları sikin.
  • an itibariyle vezir fedası ile mata gitmiş kasparov'dur kendisi.
  • igor tudor'un galatasaray tarihi açısından farklı bir önemi vardır. anlatayım, bilenlere hatırlatayım.

1998 senesi, galatasaray şampiyon liginde juventus, rosenborg ve athletic bilbao ile aynı grupta, o zamanlar juventus dünyanın en iyi takımı olarak gösteriliyor, kadrosunda zidane'lar inzaghi'ler, conte'ler, deschamps'lar..

şampiyonlar liginde o zamanlar gruptan sadece bir takım cıkıyordu, bir de en iyi ikinci galiba. herneyse, 5. maçlar öncesi lideriz, kazanırsak çıkıyoruz, yenilirsek eleniyoruz, berabere kalırsak son maça kalıyor.

bu sıralarda abdullah öcalan firari, italya'ya kaçtı, italyan hükümeti bize vermiyor öcalan'ı. bütün türkiye italya düşmanı oldu, kinder'inden benetton'una herşey boykot ediliyor. inanılmaz bir soğukluk var arada. mevzu juventus'un istanbul'a gelmek istememesiyle daha da büyüdü. ermeni asıllı fransız oyuncu djorkaeff ve zidane'ın başı çektiği "türkiye"de can güvenliğimiz yok" açıklamarıyla juventus türkiye'ye gelmedi. uefa maçı erteledi.

maç öncesi inanılmaz bir gerginlik var. eskiden böyle değildik, birleşip milli tepkiler verebilirdik, fenerlisi beşiktaşlısı herkes bir oldu . uefa da üstüne tüy dikip maça fransız halem atadı. galatasaray-juventus maçı değil, sanki türkiye toptan italya,ermenistan, fransa,uefa kim varsa toplu savaşa giriyor anasını satayım. bütün türkiye televizyon karşısında, futbolla alakası olmayan eniştem bile gerginlikten kendinden geçmiş. inanılmaz bir atmosfer.sokakda sadece kedi köpekler var. maç başladı 1-0 geriye düştük, amoruso attı. elenmek üzereyiz, fransız hakem gilles veissiere(adını unutmadım o.ç. senin) maç boyu bizi katletti.

90 dakika bitti, uzatmalardayız, hem onurumuz elden gidiyor, hem galatasaray eleniyor, herşey bombok. duraklamalardayız.

bir frikik oldu biraz uzaktan, topun boşuna hagi geçti, ceza sahasına doğru kesti,

top igor tudor'a geldi. genç tudor juventus'un golünden sonra lippi tarafından savunmayı beşlemek için oyuna alınmıştı. neyse, top altı pasa doğru süzüldü.tudor saçma sapan bir şekilde; biraz da panik olmuştu( zaten çok gençti o zaman) topu direk bizim takımın en kısalarından suat'ın önüne indirdi alda at dercesine.

suat 2 metreden dokundu, kafayla attı golü. bütün türkiye gol diye bağırdı, hissettik onu, sokak yıkıldı.

işte o maç türk televizyon tarihinin en çok izlenen yayınıdır, sadece en çok izlenen spor yayını değil, tüm zamanların en çok izlenen yayınıymış. işte igor tudor, o günü kurtaran, onurumuzu kurtaran, türkiyenin kahramanı... dayım o kadar sevdi ki bu adamı, ertesi gün dükkana posterini asacaktı, bulabilseydik=) igor tudor, bir türk kahramanıdır, her ne kadar son maçta bilbao'ya yenilip elenmiş olsak da galatasaray'ı potada tutan adamdır. has galatasaraylıdır. hoş gelmiş. şampiyon olursak, dayıma posterini yollarım artık.
  • lisedeyken okula yeni bir hoca gelmişti, daha ilk derste sınıfın en efendi çocuklarından birine şaplağı indirmişti. aklınca otorite kuracaktı. nefret etmiştim piçten.

tudor da gelir gelmez takımdaki lobisi en zayıf adamı rize kadrosuna almamış. sikerim ben böyle işi. bruma'nın hayranı değilim, çok eleştiririm kendisini ama takımda iyi kötü bir şeyler yapmak isteyen 3- 5 oyuncudan biri bruma. madem galatasaray'ı takım olarak takip ediyorsun ve mesaj vermek istiyorsun, mesajinı selçuk üzerinden versene. "kaptan da olsanız top oynamayanı aha böyle çekerim kızağa" desene. o yemezdi değil mi?

lobisiz çelimsiz sıska bruma'ya yetti değil mi gücün? jor'un siki linnes'e kalkmıştı, bununki de bruma'ya kalktı ancak. dikkat edin takımdaki iki sahipsiz adam bunlar. diğerleri yeniçeri gibi, adamları var; takımda da, medyada da.

hele sen selçuk'u oynat, üzerine de puan kaybet, bakalım taraftar o kelini siker mi sikmez mi?
  • öncelikle ben beşiktaşlıyım. ve ilk defa rakip takımın teknik direktörü hakkında bir entry gireceğim.

bu adam saygıyı hakediyor. östersunds'a elendiği zaman bile basın toplantısında soru aldı, kaçmadı. bütün eleştirileri göğüsledi.

bu akşam bi takım açıklamalar yapmış. fb - beşiktaş maçının hakemi hakkında. onlardan biri de şu : tudor: “dürüstçe söyleyeyim.. derbide kararlar sadece tek bir takımın lehine verildi..”

bu ne demek biliyor musunuz? adam lige müdahale edildiğinin farkında. bugün beşiktaşın başına gelenlerin yarın kendi takımının da başına geleceğini görüyor. çünkü bu sene beylerimiz öyle 2 takımın yarışta arayı açmasını istemiyor. adam bugun bunların farkında olduğu için bu açıklamaları yaptı. görüyor gözünün önündeki tiyatroyu.

daha vodafone arenadaki fb bjk maçında yaşananlar hafizalardayken ayni adama ayni derbi verildi. bunun hiçbir izahı yok. ki ben hakem konusmaktan en cok nefret eden insanlardanım. olmuş bitmiş maç sonuçta. değmez diye düşünürdüm hep. ama bu iş farklı cidden.

neyse umarım bizim başımıza gelenler galatasarayın başına gelmez. güzel futbol oynayan, çirkefleşmeyen, her hafta özetlerini izlediğim bir galatasaray var bu sene. bu yarışta başarılar diliyorum.
  • bence galatasaray kariyerinden daha ilginç olan şey kendisinin bir zamanlar karabükspor teknik direktörü olmasıdır. karabükspor şu an bölgesel amatör liginde (bal) mücadele ederken kendisi şampiyonlar ligi gruplarından çıkmayı başardı. bu hikayeyi biraz daha ilginç hale getirelim, andrea pirlo juventus teknik direktörü iken kendisi yardımcı teknik direktördü. bir sezon kadar önce juventus teknik direktörü şu an karagümrük teknik direktörü iken yardımcısı kısa bir küçük italya takımı macerası ardından marsilya gibi köklü bir takımın teknik direktörlüğünde başarı yakalıyor. zaman herkese aynı davranmıyor...

edit: şampiyonlar ligi meselesi bu hafta kesinleştiğini fark ettim ve kendileri sonuncu oldu, tebrik ederim* galiba son dönemeçlerin adamı değil, galatasaray'da ilk haftalarda oynattığı futbola kimsenin itirazı yokken sonradan sorunlar yaşamaya başlamıştı. tarih tekerrür...
  • 13 derbide sadece 1 gol atıp(o da 5-1 yenildiğimiz başakşehir deplasmanı) 0(sıfır) galibiyet alan tudor’dan mı bahsediyoruz?
  • biz bir tane attık
    malatya iki tane attı.
    o yüzden kaybettik diyor beinsportta.
    aynen böyle dedi...

seni bir sikerim ikinin hatrı kalır.
    seni bir sikerim bütün hırvatlar darılır.
hesabın var mı? giriş yap