• bu kardeşlerden feyz alarak söylüyorum ki, post anadolu-rock işine girmek isteyen arkadaşlar olursa isimlerini "şu dağlarda kar olsaydım arar bulur muydun beni?" olarak seçmeleri herkes için çok sıcak gelişmelere gebe bir durum teşkil edecektir. ilk albumun teşekkür kısmına da ismimi yazarlarsa beni çok mutlu kılarlar.*
  • (bkz: ent)
  • şarkılarının adlarıyla oldukça alakası olması ve insana gerçekten ne anlatmak istiyorsa onu sadece notalarla verebilmesi konusunda oldukça ileri düzeyde, belki de en iyilerden olan post rock grubu.

this will destroy you' dan bir tık yukarıdalardır. gitgide daha da iyi bir hale gelmekte olduklarından en iyi olmaları zor da olsa gayet mümkündür, god is an astronaut ile birlikte en iyi olarak anılmamaları, hatta belki geçmemeleri için hiçbir sebep yoktur.

çok eseri güzeldir bu grubun ama en hissettireni, from roots to needles' tır herhalde. ben böyle adının hakkını veren bir şey görmedim, su oldum yürüdüm, yel oldum eridim amına koyayım.

ileride biraz sıkmasına ve net bir patlama noktasını etkili şekilde sunmamasıyla çok çok etkili olmayan, ama giriş olarak belki de alayının eline veren şarkıları ise they speak with knives'tır.
  • the bones of a dying world ile uyuyan post-rock alemini silkelemiş olan efsane grup. berlin'i dinlemeden ölmeyiniz.
  • uykusuz bir kasım sabahı kafamı açan müziklerin sahibi grup.
  • kanimca god is an astronaut ile beraber en baba post rock grubudur.
  • god is an astronaut ile muhteşem combo olacak gruptur.
  • öylesine oturmuş, öylesine olgun bir müzikleri var ki, hani 6 yaşımdan beridir post-rock dinliyorum**, bu adamları hep böyle 40larını geçmiş, büyük büyük abiler olarak canlandırmış idim hayalimde. oysa senin benim gibi şirin insanlar yani.
    bu arada red forest bayağı bir güzel. ama işte zaten henüz kötü yaptıkları bir şeye rastlamadım, o da var.
  • bu sene above the earth, below the sky adlı süfer albümü çıkarmış grup.
  • 2005 yılında kurulmuş, amerika, ohio'lu post-rock, post-metal grubu. kıyaslandığı gruplara göre bence daha serttir, o nedenle post-metal tanımını daha çok hak eder. albümleri sırasıyla şöyledir;

ep:
    if these trees could talk, 2006 - bu albümdeki signal tree'nin, grupla ilk tanıştığım ve 'işte bu' dediğim parça olmasından mütevellit, yeri başkadır.

stüdyo:
    above the earth, below the sky, 2009 - ep'ye ve son albüme nispeten daha post-rock tanımını hissetirir. tüm albüm güzel olmakla beraber, içinde 'işte bu' dediğim parça olmamıştır.
    red forest, 2011 - bu albüm, sert severler için, bulunmaz nimettir. they speak with knives parçası, bu kadar sağlam olup da duygu yoğunluğunu koruyabilen güzide bir eserdir.

okurken değil belki ama* yazarken harika fon müzik olmaktadır...
hesabın var mı? giriş yap