• bütün stadyum çıt çıkarmayıp sessizce kendisinin trompet solosunu dinlerken "allah allah", "iboo" vb. biçimlerde farklı farklı anlarda, defalarca bağrınarak yüzlerce kişiyi utançtan yerin dibine sokmuş medeniyet görmemiş dağ ayılarının olduğu vw arena konserinde kendisi de ilk bağırışlarda rahatsızlığını beden diliyle göstermiş, fakat devamında durumu oldukça profesyonel şekilde göz ardı etmeyi başarmış harikulade müzisyen.

paris'te seyirciyi selamlayıp sahneyi terk ettikten sonra üç kere daha bis için sahneye gelen grup, bütün tezahüratlara rağmen sahneye geri dönmedi. ibrahim maalouf geri dönüp selam verdikten sonra oturup 2-3 dakikalık bir solo performans daha izletti bize. ses sisteminden değil de akustik olarak kendisini dinleyebilmek inanılmaz bir deneyimdi.

yaşattığınız utanç için teşekkür ederiz sayın dağ ayıları.

"ibo" nedir ya?!!
  • lübnan asıllı fransız sanatçı ve trompet virtüözü. beyrut doğumludur fakat çocukluktan itibaren fransa'da yaşamıştır. babası nassim maalouf da kendisi gibi trompet virtüözü iken, amcası da ünlü yazar amin maalouf'tur. trompet ülkemizde pek ilgi çekmediği için ben de kendisini keşfedeli ancak 6-7 yıl olmuştur. klasik müzik ile arabesk ritimleri mükemmel şekilde harmanlıyor kendisi. aşağıya kendisinden 2-3 adet örnek bırakacağım, bir şans verin derim.
    amin maalouf - true sorry
    amin maalouf - true sorry(duo version) (yeni albümünden ve daha akustik/soft hali)
    amin maalouf - beirut
  • amin maalouf'un yeğenidir.yaptığı müzik,bıkmadan,saatlerce dinlenilebilir.
  • lübnan'li trompet sanatcisi. babasinin icat ettigi 4 pistonlu trompet ile harika muzikler yaratan genc yetenek.
  • 20 ve 21 mayıs'da babylon'da iki gece üst üste konser verecek güzel adam. akbank caz festivali'ne de geldiğini de hesaba katarsak, bir yıl içinde istanbul'daki üçüncü konserini verecektir. sürekli kaçıran varsa gidip bir yıkansın artık.
  • trompetten ney sesi çıkarabilen üstad.
  • öyle sanıyorum ki bu akşam hayatımda dinlediğim en güzel müziklerden birini bana dinletmiş insan. keşke yanımda bunu paylaşabileceğim biri olsaydı, beraber yaşasaydık o coşkuyu ve hüznü. ya da diyorum ki bir ses düzeneği olsaydı tüm ankara'ya yayılan; bu güzel insan beirut'u çalarken bütün ankara dnleyebilseydi.

ne güzel olurdu.

ahh... bir de pijamalarıyla çıkıyor sahneye. 'rahat edecekseniz siz de öyle gelebilirsiniz' dedi ya... tam benim kalemim*.
  • hashish,shadows,beirut üçlüsünü dinledikten sonra ki yaklaşık 20dk sürüyor piyasa şarkılarını dinleyemiyor insan artık,beyin o kısmı silip atıyor kafadan.ecnebilerin dediği eargasm nanesini yaşattığından mıdır nedir,çok kalite bir müzisyen.özellikle beirut un 8:25 inden sonraki kısmı ayağı yerden kesiyor.
  • bu adami 30 yasimda kesfettigim icin oyle uzuldum ki dun aksam.

sarkilari ne eglenceli, ne de huzunlu. ayni hayat gibi.
  • trompeti çalmıyor, kullanıyor. bir insan organını çalabilir mi?
hesabın var mı? giriş yap