• naifliği nostaljiktir artık. bir beatles'in bu şarkısına bakıyorsun, bir 36 inch televizyonun tamamını kaplayan ebony temalı günümüz kliplerine bakıyorsun. 40 senede istekler hold your hand'dan fuck your ass'e epey hızlı geçti.
  • bob dylan "i can't hide, i can't hide, i can't hide" kısmını "i get high" sanarak 'beatles'in marijuanaya gönderme yaptığını düşünmüş ... o zaman için cesur olan bu girişimi takdir etmiş .... daha sonra ilk buluşmalarında onların hiç denemediklerini ve şarkının aslını öğrenince çok şaşırmış ... bu sayede onları uyuşturucu maddelerle tanıştıranın da kendisi olduğu söylenir ... al aronowitz ve gelişen olaylar zincirinde... söylentilerden söylenti beğen kısmında.
  • karında uçan kelebekleri dansa kaldıran şahane parça.
  • gelmiş geçmiş en güzel aşk şarkısı bu bence. the beatles yapmış, nasıl olmasın... savaş falan kafayı kıranlar bence hiç müzik dinlemiyorlar. iyi müzik dinleyen insanın aklı başından gider, kan falan uğraşmaz. ne bileyim... mesajımı verdikten sonra, tekrar cıvımak gerekirse, ben bu şarkıyı eğer evlenirsem düğün müziğim olarak kullanmayı istiyorum. şimdi geldi aklıma. mustafa ceceli ''seniiiii hastalııığğıımmda sağğlııııımmmdaa daaa'' falan demesin. o benim düğünüm olamaz yani.

''oh please, say to me you'll let me be your man*
    and please, say to me you'll let me hold your hand
    now let me hold your hand
    ı wanna hold your hand ''

sonra damat halayı veya çekirge çalmaya başlamadan önce adamı kolundan tutup kaçırıyorsun...

ek: https://www.youtube.com/watch?v=mkhfukz-ixe
  • yesterday, let it be, hey jude gibi çokta cezbolmadığım şarkılarıyla tanıdığım beatles grubunu vay be deyip sevmeme neden olan ilk beatles şarkısıdır.
  • gel, birşey diycem;
    istediğim tek şey var:
    elini tutmak...

*
  • sabahları bir kaç doz dinlenirse, o günün güzel geçmesini sağlayacakmış ya da o gün içinde güzel bir şey olacakmış gibi hissettiren bir şarkı.
  • ben bu şarkıyı dinlerken hep, tüm dünyanın benle kalkıp dans etmesini istiyorum. hani müzikal filmlerde olur ya, birden insanlar kalkar dans etmeye başlar. mesela yolda giderken bu şarkı çalmaya başlıyo, trafik falan var, bekliyorum, herkes kalksın, dans edelim, eğlenelim. özellikle şoförden bi hareket bekliyorum.

ama olmuyor.

yine de ben gene hep bekliycem. belki bi gün...
  • akşam neşem olan şarkı. ayrıca benim için çok ta özel bir şarkıdır sözleri itibariyle.

hep beraber dinleyelim
  • ask bu kadar mi sade bu kadar mi seker anlatilir dedirten masumiyet ötesi beatles sarkisi..
hesabın var mı? giriş yap