• 2.sezon 2.bolumunun, 1995te kartalkayada kaybolan amerikali yarbay ve oglunu konu edinen programdir ayni zamanda.
  • yüzeysel birinin, amaaan zaten sonu belli kurtulmuş işte şeklinde yaklaşabileceği güzel belgesel serisi.
  • ölümden dönenlerin hikayesini anlatan her cumartesi takip ettiğim program: yaşıyor olmayabilirdim.
    evet de bu insanlar biraz da aranıyor gibi geliyor bana.
    çölün ortasında, ıssız bir adanın tepesinde, okyanusun ortasında gördüm bunlardan. ne işin var çölün ortasında? sonra ölen arkadaşının bacağını falan yiyor bu.
    akıllı uslu evlerinde oturanların işine gücüne gidip gelenlerin başına geliyor mu böyle şeyler?
    al sana macera işte, yersin sonra arkadaşının bacağını.
    ilk yardım eğitimi alma isteğimi depreştiren program. mazallah bir gün macera peşine düşeceğim gelir, apışıp kalmak var sonra üstüme kaya düşünce.
  • discovery'nin en başarılı programlarından biri. yaşanan olayların hepsi ders niteliğinde başarılı canlandırmalar ve bizzat gerçek şahıslar tarafından aktarılır. izlerken duygudan duyguya süreklenir ve oradaymış gibi etkisini hissedersiniz. özellikle yaralı şekilde 7 ve fazla gün aç susuz bekleyenlerin hikayeleri çıldırtıyor. o değilde bu program sayesinde böyle bir durumda neler yapıp yapmamak gerektiğini iyi anlıyorsunuz.
  • aylardır izliyorum ara ara.

inanılmaz bir yapım bence, film izlemek, kitap okumaktan daha fazla tatmin ediyor beni, gerçek dramalar, trajediler yaşanmış ve ilk ağızdan anlatılıyor.

yaşama içgüdüsünün ne kadar kudretli olduğu ve insanın ölüm tehlikesi karşısında verdiği tepkiler bende sanırım fazlasıyla adrenaline yol açıyor ve bağımlısı oldum resmen.

76 gün denizde yaşam mücadelesi veren adamın bölümünü ise 2 veya 3 kere izledim.

emeği geçenlere saygılarımı sunuyorum. güzel yapım.

edit: bütün bölümleri bitti la, allah kahretsin boşluktayım :(
  • fiziksel ve mental gücümüzün düşündüğümüzden çok daha fazla olduğunu gösteren belgesel serisi.

her bölümü büyük keyifle izliyorum, hatta bağımlılık yaptı.

afrika'da vahşi yaşamın ortasında helikopter kazası yapıp kurtulan adamın hikayesi beni çok etkiledi. vahşi yaşamin içinde kıpırdayamıyorsun ve yapayalnızsın. insan korkudan aklını yitirir gibi geliyor ama o temel içgüdü seni hayatta tutuyor.

"hayatta kalma" hikayelerini sevenlerin bayılacağı tarzda bir belgesel. şiddetle tavsiye edilir.
  • gece vakti izleyince insanın psikolojisini bozan belgesel. yatlarının batması sonucu denizde kalan 5 kişinin hikayesi anlatıldıgı bölümde paso dumura ugrattı. canlandırmalar çok başarılı.
  • blood on the mountain bölümüyle zor anlarda insanın nelere katlanabildiğini göstermiş programdır. canlandırma olduğunu bildiğim halde çoğu sahnesinde içim sızlayarak izledim.
  • böyle heyecanlı bi belgesel daha yok, tekrar tekrar izliyorum. hele bir sandalda, okyanusun ortasında kalan altı kişinin yaşam mücadelesi bölümü vardı ki her ayrıntısını hatırlıyorum. insan bi yandan üzülüyor, bi yandan empati kuruyor, öğreniyor. yaşananların gerçek oluşu, olayları yaşayan kişilerin de canlandırmaya ek olarak söyledikleri, müthiş.
  • bugün izlediğim avalanche isimli bölümü açık ara en dramatik ve üzücü olan programdır.
hesabın var mı? giriş yap