• şu an bir kez daha anladım ki bundan 50 yıl sonra bile radiohead dinliyor olacağım ve türkiye'de torunlarına "az kulağınız müzik duysun" diye radiohead'i anlatan ilk tonton nine olacağım.
  • sanirim olume cok yakin olmanin anlatildigi pek guzel bir sarki, siyah beyaz anlasilmaz bir klibi var.
  • "depresif şarkıda da dansedilir mi lan dingil?" die sordurtan ama genede dansedilen naçizhâne eser.
  • hayatım boyunca müzik için ayırdığım vaktin belki de yarısına yakın bir kısmı radiohead şarkılarına tahsis edilmiştir bu güne kadar. bu şarkıların için de ise en fazla vakti işte bu şarkıya vermişimdir. çeşitli ortamlarda bu şarkı eşliğinde iki elim arkada kafamda milyonlarca düşünce ile attığım voltalardan, istanbul'dan fizan'a yol olur.
  • çok aranan b-yüzü parçalarından true love waits'le kapanan, orijinal ambalajıyla, arka iç kapağındaki şu aşağıda görünen cümlelerle gönlümüzde taht kuran 2001 yılı çıkışlı radiohead albümü:

- ? or will you come back to me ? ? ?

- and how do you see yourself in fifty years' time?

- we plants are happy plants.

- the chance of a lifetime? or roll up, roll up

- the more you drive the less intelligent you get.

- hit the road quick.

- oxygen should be regarded as a drug.

- if you don't ask me out to dinner i don't eat.

- lobster-skin . shopping-mall . coffee ....

- a wardrobe painted in fairground colours.

- your fantasies are unlikely. but beautiful.

- no substiute for a healthy smile.

- it occurs to him that if he died that night.

he would have died happy. because he was loved.

- has sex ever really moved you to a different place?

- reduced enjoyment and pleasure.
  • kader tarafindan beklenmedik anda super baslamis fekat hayat tarafindan beklenmedik anda icine sicilmis bir askin anlatildigi guzide radiohead eseri. hayran olunasi bu parca hakkinda radiohead, "basit oldu ama guzel galiba yine de" diyerek "vay anuna kodumun ukala ingilizleri ya da beyinsiz kafam mi lan yoksa" dedirtmistir. simdi hatirlayamamaktan mutevellit emin olamamakla birlikte sanirim radiohead kliplerinden sadece bunun tv versiyonunu bir kadin yonetmisti. i might be wrong tabii.
  • radiohead'in son albumu olan amnesiac'dan cikma super bir sarki.sonlara dogru yavaslayip muzigin durdugu anda insani delirtecek duzeye ulasan tinisi dogru dozda alinmalidir. yakin zamanda plak benzeri kapagiyla "i might be wrong -live recordings-" adi altinda bir toplama daha cikmistir.
  • gerçek hikayeler güzel başlar.

"bir yer biliyorum, bir yer hatırlıyorum, bir yer zihnimden çıkmıyor, bir yer doğuyorum, bir yer ölüyorum."

kötü biter.
  • bu sarkinin album versiyonunun 3:50 civarinda yavaslayan bir kismi vardir ki... sigara yaktirir.
  • thom yorke'un yaptığı gibi gözler kapalı kafa sallanarak dinlenmesi gereken parça. bir diğeri ise idioteque.
hesabın var mı? giriş yap