• üstten guardian'lar ile desteklendiğinde yenilmezleşen birimdir. fiyatına göre performansı çok yüksektir. genellikle abuk subuk diğer birimlere çok girilmez, kendisinin üzerine yoğunlaşılır. "firrççik firççik" şeklinde sempatik bir tükürme sesi vardır. kerrigan evcil hayvan olarak yanında bir iki tane bulundurur. tüm oyundaki, bence, en şahane birimdir. zerglikten gelen iyileşebilme yeteneği ile rush mümkün değilse uzaktan vurkaç denenebilir. ancak az olan sağlığı bu işi zor kılar.

bir diğeri için:
    (bkz: siege tank)
  • muhabbetlerde daha çok tükürükçü olarak geçer.bu çirkin arkadaşlar zerg'ün en kullanışlı birimidir.*bunlardan 24 adet yapıp önlerine 4 adet ultralisk koyup sonra guardianları da kendim yöneterek aynı anda iki rakibi almışlığım vardır.bu kardeşlerimizi durdurabilen pek az ünit mevcuttur.bunların başında ise kuşkusuz siege tanklar gelir.o yüzden siege tankları yukarıdan guardianlar ile yumuşattıktan sonra hiç bir sorun teşkil edebilecek kapasitede bir düşman kalmayacaktır geriye.

not:starcraft'ı abisinden öğrenen ve yeni yeni ayrıntılı taktik geliştiren ben, bunları sadece bilgisayara karşı kullandım.battle.net'te kullanmanız son derece sakıncalıdır.
  • oyunun basinda yapilan 3 overlordluk 12 hydra dropu micro yapildiginda kesinlikle olumculdur
  • alien,predator ve peygamberdevesini baz alarak bir starcraft 2 irk unitesi yapmak istesek ortaya ne cikar sorusunun cevaplanmis hali.inanmayanlar icin:

http://www.starcraft2.com/…tures/zerg/hydralisk.xml
  • nefretlik bir zerg unitidir. bu yaratık pörtt pörtt tükürdükçe benim canım giderdi, sanki benim bi taraflarıma fışkırtıyordu pis yaratık. ayrıca sinsi sinsi yaklaşarak base yakınlarında yumurtaya dönüşüp lurker olacağı zamanı bekler bunlar. ölürken çıkardığı ses de pek efektiftir.
  • psikopat zerg birimi.cok fazla oldugu zaman insan kafayi yiyiyor.yesil asit tukurur.uzun mesafe ustune ustluk borrow ozelligi de var.daha da giderse lucker oluyor. iste o zaman felaket demek.
  • sadece protossa karşı işe yarayan birim, zira terranda siege tank kırıyor, zergde mutalisk biçiyor, gerçi protossda da high templar yarıyor ama nereye kadar. eğer yirmi taneden azsa hiç basmılmamış sayılır. ayrıca zerg'in en sadist yaratığıdır.
  • starcraft 1 deki ihtişamı vuruş gücünü dayanıklılığını starcraft 2 de arattıran zerg ünitesi
    şöle bol balgamlı bir tükürdüğünde önünde ne marine kalırdı ne zealot, peeeeh nerde eski hydra
  • lurkerdiye bir yaratığa mutate olabilirler,zerg'ün heal dalgası sayesinde çok handy cihazlardır,bu heal dalgasının maksimum faydası ultralikte görülür
  • yapılırken türklerden ilham alınmış olması muhtemel zerg ünitesi. o nasıl kallavi tükürmektir, o ne isabettir. gözlerim yaşarıyor her gördüğümde..
hesabın var mı? giriş yap