• hogwarts'taki en iyi bina. rawenclawlar en zeki benim taam mı, en bi akıllı benim uff ya, gryffindor'dakiler yok ben dünya'yı kurtarmalıyım yok karanlık güçlere karşı savaşmalıyım, slytherinler hahaha kötüyüm ben kötü ahahaha diye gezinirken bu adamların kafaları rahat . dertleri tasaları yok çünkü bi iddiaları yok. ortak salonlarında 24 saat boyunca 101 veya batak oynadıklarını düşünüyorum şahsen. normal tabi. seçmen şapka açık açık siz artıklarsınız dedikten sonra ne bekliyosunuz ki ?

-umbridge bize ksks öğretmiyo bizde kendimiz öğrenmeye karar verdik,katılmayı düşünür müsün?

- ksks ne ya , hadi satranç oynamıyoruz at şu taşı hadiii.
  • nedense ogrencilerin pek gitmek istemedigi,ogrenci profili oldukca cesitli olan bir hogwarts binasidir.

birinci yil secmen sapka hakkinda bu dizeleri dile getirerek saf temiz yurekliliklerini belirtmistir:

"belki de düşersin hufflepuff'a
    haksızlığı hemen kaldırıp rafa
    adalet uğruna savaş verirsin
    her yere mutluluk götürmek için. " .

dorduncu yilsa biraz inek oldugundan bahsetmistir(seçmen şapka bu sefer :"hufflepuff'a ilk seçilenler çok çalışmayı sevenlerdi;" demiştir).

besinci yil neden ogrencilerin hufflepuff a gelmek istemediklerini iyice aciklamistir.

"dedi ki slytherin, “biz sadece
    soyu en saf olanları eğitelim.”
    dedi ki ravenclaw, “zekası en
    güçlü olanlara ders verelim.”
    dedi ki gryffindor, “öğrencilerimiz
    kahramanlıkla ünlenmiş olmalı.”
    dedi ki hufflepuff, “hepsine öğretirim,
    hiçbirini birbirinden ayırmamalı.”"

kurucusu helga hufflepuff, caliskan,temiz kalpli ve ogrenciler arasinda ayirimi sevmeyen bir buyucudur.
    (bkz: hogwarts a kabul edilip hufflepuff a dusmek)
  • hufflepuff kimliği neyi temsil eder?
    sarsılmaz adaleti, herkes için eşitliği, sebatkar olmayı, dürüstlüğü, sadakati, adanmışlığı ve çalışkanlığı. kaybedene kadar değerini çoğunun anlamadığı, kaybedince her şey için çok geç olsa dahi tutuşarak aranan erdemleri.
    yüzyıllardır tembellikten kırılan, arkadan bıçaklamanın, adam kayırmanın, adaletsizliğin, sözünde durmamanın pompei lupanarlarında akan şarap misali akıp yok olduğu bu coğrafyalarda, britanyalı helga hufflepuff'ın erdemlerine kıymet verilmemesi normal.
    bir ravenclawlı olarak en büyük saygıyı hufflepuff'a duyuyorum. insanlığın, toplum olma bilincinin en güzel yanını temsil ediyorlar.

seçmen şapka'nın şarkısı ne diyordu?:
    “said slytherin, 'we’ll teach just those
    whose ancestry’s purest.'
    said ravenclaw, 'we’ll teach those whose
    intelligence is surest.'
    said gryffindor, 'we’ll teach all those
    with brave deeds to their name.'
    said hufflepuff, 'i’ll teach the lot
    and treat them just the same.'

good hufflepuff, she took the rest
    and taught them all she knew.”

rest in peace dear helga. †
    so long, and thanks for all the badgers.
  • anadolu lisesi'ndeki dengi "yabancı dil sınıfı" olan hogwarts bölümü/kulesi.
  • (bkz: devlet memuru)
  • slytherin liderliğe ve becerikli olmaya, ravenclaw zekaya ve yaratıcılığa, gryffindor cesarete ve kahramanlığa önem verir. hufflepuff ise çalışkanlığa ve disipline, dahası adalete önem verir. ravenclaw ile birbirlerini andırsalar da adalete önem vermeleri açısından takdire şayan bir bölümdür. işte onu hufflepuff yapan da budur.
  • jigglypuff ile hiçbir alakası olmayan hogwarts bölümü
  • çoğu kişi tarafından eziklense de benim en sevdiğim binadır hufflepuff. artist gryffindor öğrencilerine sinsi slytherinlerden bile daha çok ayar oluyorum. rawenclaw ise bayık inek topluluğu. ama hufflepuff dediğin öyle mi azizim? ismi bile sevimli, neşeli. yukarıda bir suser "bence binada 101 oynuyolar, batak atıyolar" falan demiş kesinlikle katılıyorum. biri dünyayı kurtarmak, öteki kara büyü yapmak, diğeri de ineklemek derdinde olan bu üç hırbo binadan farklı olarak hufflepufflar kafaları rahat yaşıyorlar oh mis.
    bu arada söylemeden geçemeyeceğim, bu binanın burcu olsaydı kesinlikle yay burcu olurdu*.
  • zarar ziyan bir hogwarts bölümü. bunlar 4 bölüm ya hani. en eziği, en konuşulmayanı bu. en zulüm görenleri de bunlarda hep. iyi bir üniversiteye gireyimde ne bölüm olursa olsun vardır. hufflepuff öğrencileri ondan var olmuş.

büyü desen expelliarmus bile yok, quidditch desen küme düşmeye oynayan bir takım, dersler desen hocaların girmek istemediği sınıflardan..

yazıktır, günahtır. bakanlık bir açılım yapıp hufflepuff öğrencilerini aşağılamayı bırakmalı.

artık asaları bırakıp düşünmemiz gerekli bu konuyu. hufflepuff'çılığı desteklememiz gerekli.

megri megrii... huffle huffleee ağğğhhh huffleee
  • bu binaya yerleştirilenler "olsun ya diplomada zaten hufflepuff yazmıyormuş" diyerek kendilerini teselli ediyormuş.

(bkz: diplomada açıköğretim yazmıyormuş)
hesabın var mı? giriş yap