• hoş geldiniz sözünün, yaygın biçimdeki yanlış yazılmış halidir.
  • kırklareli il sınırında , girişteki tabelada ''h'' siz olanı yazılmış kelime.
  • türkçede en çok yapılan, hatta büyük firmaların da sık sık yaptığı yazım hatalarından birisi.
    doğrusu hoş geldiniz olmalıdır.
  • hande yener'in yeni albumunden* dile dolanan bir sarki. mete ozgencil'in yazdigi sozleri hemen eklestirmek gerekirse*;

korkusuzluğunuzdan korkmuş
    korkular edinmişseniz
    öfkesizliğinizden çekmiş
    tövbeler beğenmişseniz
    kimsesizliğinizden kovulmuş
    ısırılmış hissetmişseniz
    o sizseniz o sizseniz hoşgeldiniz
    dostum zaman silmiş
    benim gözümden akan yaşları
    vakitsiz düştüğüm o erken aşkları
    canım çekmiyor artık o eski suçları
    kara kışa direnen, bahardan korkar mı
    çal hadi çal, hadi çal çal şarkımı
    bir an olsun unutursun, arsız yalnızlığını
    çal hadi çal, hadi çal çal şarkımı
    hiç korkma kovalarız, o meşhur şeytanları
  • klibin biraz daha uzun tutulması ihtimalinde hande yener in havva anaya dönü$mesi mantığını içeren klip $arkısı.
  • hande yener'in son en iyi şarkısı. bu albümden sonra düşüşe geçmiştir.
  • daha önce birkaç kez bu şarkı hakkındaki düşüncelerimi bir yerlerde dile getirdim ama artık kendi kişisel dump'ım olan ekşi sözlük'te de yazmam gerekiyor sanırım.
    zira şurada alzheimera ne kaldı:

şimdi diğerlerinin yazdığı vıcık vıcık, leş romantizm dolu, samimiyetsiz 'hoşgeldin'li şarkıların sözlerine bakıyorum, bir de meteciğim özgencil'in yazdığına; ıı, ıhh! daha çok yol almanız lazım:

“kimsesizliğinizden kovulmuş
    ısırılmış hissetmişseniz
    o sizseniz, o sizseniz hoş geldiniz!”

bu rasyonellik herkese nasip olmaz.

*
  • ben 9 yaşıma kadar kars’ta büyüdüm.
    sonra memleketimize (adana) taşındık ve halalarım ve amcalarımla ilk o zaman tanıştım.

bi akşam halalarımdan birine misafirliğe gittik.

oturduk yedik içtik artık kalkma vakti geldiğinde bizi yolcu ederken halam “hoşgeldiniz sefalar getirdiniz” dedi.
    çok şaşırmıştım.

yoldayken babama sordum neden biz giderken güle güle yerine hoşgeldiniz dediler diye.

o da bizim memlekette zaman zaman böyle söylenir demişti.

hem gelene hem de gidene hoşgeldiniz denen bi memlekettir adana.
  • bu başlıktaki bazı entryler yüzünden keşke candan erçetin de söyleseydi diye iç geçirdiğim hande yener'in aşk kadın ruhundan anlamıyor albümündeki mete özgencil tarafından yazılıp bestelenen şarkısıdır.
  • en güzel hande yener şarkısı. bu gece kendimi buldum daha da bir güzel geldi.

(bkz: dostum zaman silmiş benim gözümden akan yaşları)
hesabın var mı? giriş yap