• 400 tl alışverişe 0,4 tl paracık veren loyalty şeysi. sonra 40 kuruşumuzu 2 ile çarparak kullanacakmışız beymende. beymende en son 4 bin liraya kütük satıyolardı. kıymık mı alacağız acba o paracıklarla.
  • şu ülkede okumuş okumamış zengin fakir herkes açgözlü.

adamlar uygulama yaptı, açılmıyor bile millet yüklendiği için.
    çakallar site bulmuş, numara üreteci. sanal numara oluşturup 30-40 kere kayıt açıyor, hepsiyle hopi'den para kazanıp morhipo'da altlimitsiz kullanıyor.
    2 liraya 3 tsört aldım, 1 liraya 2 çorap 2 sürahi aldım diyenler nasıl da ballandıra ballandıra anlatıyor görseniz.
    sözüm gerçekten kendi numarasıyla bir iki ürüne kullanmak için gelenlere değil aga.
    -bu hileyle çek kazananlar, 1 milyon kişi sınırını doldurduğu için hak yiyor
    -boyner uyandı, siparişleri iptal ediyor. normal vatandaşın siparişleri de arada kaynadı.
    -boyner kapsamları düşürdü, ben alamadım mesela beğendiğim gözlüğü bu açgözlüler yüzünden. 250 lira üzeri 25x3 olayını kaldırdılar.

baklava, havlu izdihamı yapanların çocukları klavye başında boş durmuyor.
  • o paracıklar dedikçe ben allah belanı versin diyorum.
    bizi bu denli alışveriş manyağı, saçma sapan bir toplum yapanlar utansın.
    hepimiz topluca ölsek ne güzel olur parcıklaar parcıklarrr
  • reklamıyla ilgili şu tayyipli monteye rastladığım uygulama.

[https://www.youtube.com/watch?v=je-v4ib99jw https://www.youtube.com/watch?v=je-v4ib99jw]
  • tam da (bkz: spam sms'lere 50 bin lira ceza gelmesi) muhabbetinin yasalaştığı 1 mayıs öncesi ortaya çıkan, verilerinizi ve bilimum bilginizi alıp bunu satma izni isteyen üyelik sözleşmesine sahip çakallık programı.
  • markalara yöneltilen, "sen benim kişisel bilgilerim, rutinlerim, ilgi alanlarım, vs. üzerinden tonla para kazanıyorsun. peki bu durumda benim senin gözünde değerim nedir? sorusuna "al şu parayı üstüne başına birşeyler al, fazla konuşma" şeklinde cevap verme yöntemi.
  • alt limitsiz 25 lira veren uygulama. bu parayı ykm'de telefondan barkod okutularak kullandım ben.
    donanım haberde sayfalarca konusu var. 20 25 numara bulup internetten 500 liralık alışveriş yaptığını iddaa eden bile var. aşiret misiniz oğlum siz nasıl buluyorsunuz o kadar numarayı?
  • garip bir reklamı var. hem sevimli geliyor hem gıcık ediyor. müziği sanırım hoşuma gidiyor sözler irite ediyor. heh tamam bu!
    ayrıca kasaya üst kattan düşen kadın kılığındaki tolga çevik, gece yarısı laf atan travestilere benzemiş. ürkünç.
  • para harcamaya teşvik etmekten başka olayı yok. 250 lira harcayacakken 500 liradan fazla harcayınca 150 lira indirim yapılacağını duyup yaklaşık 700 lira harcayıp 550 lira ödeten şey. ne anladık biz bu işten?
  • az önce hopi'nin yeni bir reklam filmini gördüm. saçı başı dağınık, gözlüklü, diş telleri olan, "çirkinleştirilmeye" çalışılmış bir genç kız var. marka yüzü olan tolga çevik kızı alışverişe götürüp "güzelleştiriyor". reklamın sonunda da "çıkar şu gözlüğü" diyor, kız gözlüğü çıkarıyor. "at şu diş tellerini de" diyor, kız telleri çıkarıp atıyor. böylece "güzelleştirme" operasyonu tamamlanmış oluyor.

1- diş teli ve numaralı gözlük sağlık gereçleridir ve kullanımlarının gerekip gerekmediğine hekimler karar verir.

2- diş teli ve gözlük kullanımının bu şekilde kötülenmesi, toplum sağlığı açısından yanlış bir mesaj iletmekle birlikte, aynı zamanda bu gereçleri kullanmak zorunda olanlara yönelik bariz bir "ayrımcılık"tır.

3- diş telleri öyle pıt diye çıkıverecek şeyler değildir. sabittir, çekmeyle gelmez.

üçüncü maddeyi biliyordum ama yine de emin olmak için yakın zamana kadar diş teli takmış olan bir arkadaşıma danıştım. emin olup öyle yazdım. (bkz: özen)

bu reklam senaryosu kim bilir kaç kişinin elinden ve onayından geçti... hiçbiri şu iki satır yazıya gösterdiğim kadar özen göstermemiş.

bu konuyu bu derece ciddiye almamın diş teli fetişizmimle alakası yoktur <3
hesabın var mı? giriş yap