• öyle mit ya da georgia tech bitirenlerin iş bulamayacağı şirkettir.
  • hacettepe mezunu olarak asla almayacağım marka olmuştur an itibari ile.
    odtü ve itülüler alsın bi zahmet.
  • neresinden tutarsan tut elinde kalan firma. japon dangozluğu ve türk yavşaklığını bir potada eritmişsin firma kurmuşsun ortaya bu firma çıkmış.

odtü , itü kısmını siktiret kurumsal tercihtir eyvallah. bu mantıkla zaten batar giderler.

ancak çok daha gerizekalıca yaptıkları işler var. mesela türkiye piyasasının ihtiyacı olan araçları karşılayamıyorlar. bunlar nedir mesela. honda city gibi b segmenti bir aracı getirmiyorlar. çünki sikik 1.6 motorlu araçlarını kimse almaz. getirirlerse de honda globalın ittirmesiyle getirip bir yolunu bulup tedavülden kaldırıyorlar.

getirdikleri araçların yedek parça stokları çok dar. öyle dar ki aksaraydaki parçacılarda bile daha fazla çeşit var. üstelik fahiş fiyatlar var. civic hatchback komple ön tampon far panjur değişecek dedin mi 10 bin lira. komedi gibi. sis farı 1200 lira amk kahrından ölürsün. tamponun bir parçası 2500 diğer parçası 1200 lira. farların tanesi 2500 lira. panjur 750 lira. daha bunun işçiliği var.

120 bin lira para vermişsin arabanla ufak bi kaza yaptın aracın anında perte ayrılıyor. dolayısı ile kasko şirketleri sizi görünce kapıyı 4000 5000 liralardan açıyor. 8000 lira isteyen var.

ayrıca aracın çok önemli parçalarının stokta olmaması ne demek lan. sikik bi parça için 2 ay yurt dışından parça bekleyecekmişiz. oldu gülüm.

10 seneden fazla zamandır kesintisiz honda kullanırım. honda sahibi yaptığım onlarca adam vardır. opelini sattırıp türkiyede sayılı hondacılardan yaptığım adam var. artık lanet ettim honda markasına.

götü boklu 1.6 ieslerin çok tutma sebebi de bu kamillere gebe olmamanızdır. arabanın kendisi pahalı. parçası sebil. git eksoz monifoldum kırıldı de oem after market veya envai çeşit manifold bulursun. amortisörün mü patladı ister coilover al ister yan sanayi.

honda alacaksanız bu firmaya gebe kalmamaya çalışın. kucakta hoplatırlar.
  • son edit: firmaya hakaret etmeyin dediğim için, sana mı soracağız ne yazacağımızı denilerek hakaret falan yedim. olay çok ilginç bir hal aldı. vallahi ilginç. neyse büyütmeye gerek yok. bu bakımdan edit'leyerek sildim entry'mi.
  • yeni civic'lerdeki göçen kasayı odtü'lülere, itü'lülere mi yaptırdığı merak edilen firma.

(bkz: yeni honda civic'lerdeki göçük rezaleti)
  • okullara bağlı olarak seçmesini anlarım da, her 2 haftada 1 hem linkedin'de hem de kariyer.net'te production engineer ilanı açıp kapatmalarını hala anlayamadığım şirket.bazı şirketler gibi şu şu okullara öncelik veriyoruz diye ilanda yazsalar en azından hiç uğraşmayız.onu da geçtim,ilanlara olumlu veya olumsuz geri dönseniz gene niyetinizi anlar,hiç başvurmayız.birçok kişiye mavi boncuk dağıtan kız gibi olmayın,kararınız net ve kesin ise herkese duyurun,herkes yoluna ona göre devam etsin.
  • hakkında entry yazılırken honda ve honda türkiye olarak ikiye ayrılması, karıştırılmaması gereken firma.
    çünkü honda markası sadece otomobil sektöründe faaliyet göstermiyor.
    harika motosikletler üretir. harika eğitmenler yetiştirir ve ülkemiz de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde motosiklet güvenli sürüş teknikleri öğretir.
    yeri geldi mi uçak da üretir.
    japon ağır sanayi devi kesinlikle hafife almaya gelmez.
    ayrıca ayrton senna honda adına az yarışmadı.
  • saçma olsa da odtü, itü tercihi anlaşılabilir. biliyorsunuz memleketimde her yıl yaklaşık 90 bin mühendis mezun oluyor. diyelim honda türkiye 5 adet makine mühendisi alacak. 90 bin mühendisten en az onda biri makine mühendisi olsa 9 bin yeni mezun. bunların da diyelim onda biri başvuru yapacak olsun honda'ya, 900 kişi. diğer yıllarda mezun olanları da katarsan en az bir kaç bin kişi eder, bu da her adayın en az 500 kişi arasından seçilmesi demek. kolay iş değil, mecburen belirli filtreler konuyor. tamam, arada donanımlı birileri de eleniyordur muhakkak, hatta bu başlığa yazanların hepsi de o çok donanımlı arkadaşlardandır, eminim, ama yapacak bir şey yok, sizi de ik müdürü yapsalar, aynı ya da benzer şeyleri yapmak zorunda kalırsınız. bu durum için honda'yı suçlamamak gerek.

ha, hizmet olarak ya..ak gibi firma, on yıllık honda'cı olarak gayet net söylerim, orası ayrı.
  • sürekli başvuru yapmama rağmen neden çağırmıyorlar diyordum, sebebi belli oldu :)

bizde honda markalı araç almayız, önermeyiz, (otomobillere ilgim olduğu için, tanıdıklarım araba alacakken beni arar fikrimi sorar,)

edit: otobüs tasarımcısı, makine mühendisi.
  • belirttikleri durumun ne kadar doğru olduğunu bilmemekle bahçeşehir üniversitesi mezunu arkadaşımın çalıştığı yerdir.
hesabın var mı? giriş yap