• yaw hollanda'da yasiyorum nerede o sirketler?
  • almanya siklemeyince hollanda'ya sardı aktrol ekibi herhalde.
  • bu ülkeyi bu hale getirirlerse ev veya yüksek maaş vermeseler de giderim ben. sokmuşum askeri gelişimine. ülkede can güvenliği yok, hukuk adalet yok. çekip vursalar katilin cezalandırılacağının garantisi yok. çünkü katilin nüfuzlu biri olmayacağının garantisi yok. trafik psikopatlarının cezalandırıldığı yok. hırsızın, yolsuzun yeri hapishane olacakken baş tacı ediliyor, savunuluyor. ülkede tanıdık olmadan bi sikim yapamıyorsun. başlarım askeri gelişime. atom bombası yapsan ne yazar?
  • alışana kadar bedava esrar maddesi verip alköl de içiriyorlarmış. sonra verdikleri parayı da geri alıyorlar tabi. üstelik hollanda tarım ülkesi. kendileri silah da yapmıyor. bizim adamları alıp heder edip bırakıyorlar. ver çocuğa imkanı da ucu taramlı bonba icat etsin. o da yok. hep fenerbahçe'nin suçu. alıp ülkenin en önemli silahını kulübede yedek oturtursan o da bunu yapar işte.

ayrıca hollanda'nın esrar maddesini serbes bırakmasının tarihi ile aselsanın kuruluşu aynı yıl. manidar.
  • --- spoiler ---

bana dünyayı verseler buradan gene kalkmam yeterki vatanıma zeval gelmesin her şey daha güzel olsun
    --- spoiler ---

size zaten dunyalar verildi. para icin girmediginiz kilik kalmadi. tabi gitmezsin hollandaya. cunku orda adam kayirma, got yalama yok. size gore degil yani duzenin, hukukun oldugu yerler.
  • doğru bir tespit fakat detayları ve gerekçeleri doğru değil. yani düz bir mühendisi getirmek için ev araba falan teklif etmiyor hollanda, aksine bizim çok iyi kıdemli mühendislerimiz veya yöneticilerimiz hollanda’ya düz mühendis olarak daha aşağı pozisyonlara gelmeyi kabul ediyorlar. bu da sistematik değil de bizde gitmeye hazır bir kitle bulunmasından. örneğin büyük bir hollanda şirketi, bu yıl yapılanmaya gittiği için birden yüzlerce mühendis pozisyonu açtı. hassas bir sektör olduğu için teknisyen işlerine bile mühendis aranıyor. hollanda’da teknik eleman bulmak cidden zor, herkes istediği bölüme gidiyor ve teknik bölümler tercih edilmiyor. avrupa’dan da birden böyle bir nitelikli iş gücü bulmak zor. bunun yerine benzer bir sektörden yani türkiye’nin savunma sanayisinde çalışan başarılı mühendislere ciddi anlamda kanca atılmış durumda. ben de benzer bir kararı daha önce vermiş biri olarak bunu pek yadırgayamıyorum ki ben darbe, sıkı yönetim vs. işlerinden önce ayrılmıştım.
    şu da var, hollanda’lı şirketler türk mühendislerden son derece memnun. birden senede 30-40 gün yıllık izin ve huzurlu bir ülkede insan gibi yaşama şansına erişen ve daha önce çok daha agresif şartlarda çalışmış kişiler haliyle az bi stres ve zorlukla karşılaşınca hemen devreleri yakan yerli mühendislerine göre tercih sebebi oluyor.
    edit: imla
    edit2: başlık sahibi ilk entryi resmen iki katına çıkaracak kadar metin ekleyip değiştirmesine rağmen bir edit notu bile eklememiş, bu da burada dursun. o kadar şehit vatan millet edebiyatı yapıp bu derece etiksiz olmak. allah bu yüce kavramları herkesin diline düşürmesin.
  • hani lan nerde o yüksek maaş ve ev? götünüzden element uydurmayın amk aktrolleri!

not: türk mühendis hollanda'dan bildirdi.
  • portakal bıçaklamak suretiyle protesto edilecektir.
  • en ufak bir eleştiri yapınca beğenmeyen varsa siktir olur gider bu ülkeden diyen gödverenlerin şimdi niye gidiyorsunuz diye hesap sorduğu realite . toynağınızı sikeyim.
  • çekilin trolun tarif ettiği kişi benim.

size gerçekleri söylüyorum, öyle ev verdikleri yok sadece 2 aylık geçici ev veriyorlar. maaşları da yaşam standardını düşününce türkiye'deki savunma sanayine göre çok acaip yüksek degil.
    vatanimi çok sevdiğim halde hollandaya gelmek zorunda kaldim, geride ailemi, sevdiklerimi, aidiyet hissettigim sirketimi birakarak. hemen yüzüme tükürecegine bi sor önce sevgili aktrol neden gittin diye. belki nedenini anlarsan, benden sonra gelecek olanlar icin bisey yaparsın.

türkiye'de aylik aile olarak (esimde muhendis) 10bin tl'den fazla direk vergi veriyorduk, dolaylı olarak arabaya, benzine, sigaraya verdiklerimiz hariç. karşılığı olarak bişey beklemek hakkımız değil mi? peki karşılığı ne alıyorduk?

1)eğitim: çocuğumu özel okula ya da imam hatibe gondermek zorundayım. doğal olarak 30bintl verip ozel okula gonderiyordum.

2)sağlık: adam gibi hizmet alabilmek için, ozel saglik sigortasi yaptirip özel hastanelere tonla para veriyordum.

3)güvenlik: son 2 senede kizilayda, istasyonda, askeri lojmanlarda meydana gelen sayısız patlama. asker kiyafeti giymiş orospu çocukları halkin üstüne bomba attı lan ülkenin başkentinde.

4)adalet: güldürme beni, akp ilçe başkanı tanıdığı olmayan her hangi bir davadan sonuç alamaz.

5) referandumda hayır verecez diye terörist ilan edildim lan. hani o twiterda gogsun kabararak paylastigin savunma sanayi projeleri varya, iste onlardan birini yetistirmek icin fazla mesaideydim, gecenin bir körü çıkıp eve giderken radyoda dinledim bu miting konusmasini. sonra dedim kendime zaten, sikerler senin iktidarini al basina çal

6) 110 tane vatandas isid tarafından katledildi, aksam konya da milli macda senin gibi comarlar saygı durusunu islikladi, sonra ayni gemideyiz degil mi?

7) 300tane madenci göçük altinda kaldi, yakini tekmelendi, tokatlandi olm, tekmeleyenler hala orda duruyor bak.

8) lan secim oldu, muhalefete hukumet kurma yetkisi verilmedi, sonra yasasin super demokrasimiz, 15 temmuzda halkimiz demokrasiye sahip çıktı yersen.

9)memleket 2 yildir ohal sacmaligi ile bir kisi tarafindan yönetiliyor

bunlar bir çırpıda aklıma gelenler. bu listeyi sana daha çok uzatabilirim de isim var suan.
    ama bende man adasina para gönderip vergi vermeden yasayabilseydim, belki hollandaya gelmemeyi düşünebilirdim.
hesabın var mı? giriş yap