• dozer gibi laptop ureten sirket. fan bir calismaya basliyor hortum cikti saniyorsunuz..
  • şu aralar cj90vst kodlu, yarı profesyonel ve oldukça fonksiyonel bir dekupaj testeresi bauhaus'ta 200 liraya 2 yıl firma + 3 yıl mağaza garantili olarak satılmakta olan japon kökenli sanayi devi. ihtiyacı olan kaçırmasın derim, aldım, çok güzel cihaz. bu paraya da imkansız normalde. ucuz yeşil bosch parasına eşşek gibi pahalı dewalt ayarında taş gibi makine. karaköy'de bayi fiyatı 160 usd üzerinden nakite %20 indirimle 440 lira civarlarında. online olarak da en uygun 300 liraya bulabildim.

(bkz: reklam tadında entry girmek)

bu markanın sahip olduğum ilk power tool'u kendisi. detaylı eyyorlama yaparım müsaitte. ama kaç yıllık marka ve pazarda hatırı sayılır bir payı var sonuçta, ne kadar kötü olabilir ki?

edit: düz kenar kesmek için tabana takılan kılavuz demiri (oldukça basit bir parça, rip fence diye geçiyor) lâzım oldu bunun. opsiyonel aksesuar olduğu için ve türkiye'de opsiyonel aksesuar kültürü pek gelişmiş olmadığından (kimse kullanmaz genelde) hiçbir yerde bulamadım. ithâlatçısı askaynak'ın sitesindeki, b2b yazışmalara yönelik düzenlenmiş iletişim formu aracılığıyla amatör kullanıcı olduğumu belirterek, hiçbir umudum olmayarak öylesine mail attım. üç kuruşluk parça için 10-15 dakika sonra geri dönüp, iki gün boyunca ilgilenip parçayı da ulaştırdılar. türkiye ayağı müşteri memnuniyetine ciddi anlamda önem veriyor anladığım kadarıyla. her şeyin karga-tulumba yürüdüğü ya da toptan yürümediği ülkede böyle şeyler görünce ister istemez gözleri yaşarıyor inanın. askaynak'a buradan teşekkür ederim.
  • icat fabrikası (salakça oldu biliyorum)
    şahsen bildiğim ve kullandığım iki icadı var: perpendicular kayıt teknolojili hard diskler. geçtiğimiz senelerde kapasitelerin 320 gb'lardan 3 tb a birden geçmesine neden olan teknolojil denilebilir. ilginçtir kendisi disk üretmiyor şu an bildiğim kadarı ile. yanı bulup bulup satıyor.
    diğeri de ips monitör paneli. bu da ta 96'da bulunmuş. bulmuşlar. ve yine kendileri monitör üretmiyor (crt üretmişti zamanında. tvlerini de görmüştüm)
    biraz deşsek daha neler neler çıkar.
  • bunlardan bi tane televizyon buldum, 2 gündür evliya sabrımı bitirdi.

uzaktan kumanda alayım dedim, çankaya'ya indim; kimse anlamayınca türlü şeyler sıktılar. bir kişi vestel'in bir kişi beko'nun olduğunu iddia ettiler. çözemeyince scart girişli 37 ekran televizyonun 30 yıllık olduğunu bile salladılar. universal kumandalar dahi çalıştıramadı televizyonu. "bari kanal ayarlayayım" dedim, zaten hepi topu 5 tuş var ön panelde. manuel araması yok, otomatik araması durmuyor namussuzun.

japon'un askeri de bizi buldu anasını satayım.
  • 80'lerden kalma kaset çalarına sahibim bu markanın, bebekliğimde annem gülden karaböcek dinletirmiş bana. 90'larda kendisiyle mustafa sandal, televole serisi, grup laçin gibi kasetler dinledik, ara sıra kasedi dolayıp sinir ederdi, çıkarıp el ile sarardık. 2000'lerde gördük ki meğer baya teknolojik bişeymiş bu alet; tarkan'ın kasetlerini kopyalamaya, radyoda çalan hit şarkıları boş kasetlere kaydetmeye başladık kendisiyle. 2010'larda sadece radyosunu dinleyebilir olduk. şimdilerde ise eski eşyaların arasına kaldırımış vaziyette, 30 yıldır bir ailenin ruhunun gıdasını karşılamış olmanın gururu içerisinde.
  • avrupa'da kendi markasıyla sattığı televizyonların üretimini vestel'e yaptıran firma.

türkiye'de genel olarak elektrikli ev eşyaları ile meşhur olsa da aslında japonya'nın en büyük sanayi devlerinden birisidir. o kadar büyük ve önemlidir ki, önceden sukegawa olan kurulduğu şehrin ismi hitachi olarak değitirilmiştir.

bulunduğu şehre ismini veren diğer japon sanayi devleri için:

(bkz: toyota)

(bkz: komatsu)
  • ürettiği tüplü 12 kanal televizyonu 25 yıldır sorunsuz kullandığımız bir japon firması.
  • htc ile karıştırılmaması gereken firma.*
  • buzdolabı başta olmak üzere ev elektroniği işinden çekilmesi gereken firmadır. üretip üretilebilecek en kalitesiz ürünleri sunar ev elektroniğinde.

dünya kadar paraya satılan, 3 senede çöp olan bok gibi buzdolapları vardır ve aynı kalitesizlikte servis hizmeti vardır.

ürünlerinin kullanıcı mennuniyeti ve ratingleri ortadadır.

parasını çöp etmek isteyen alsın.

soranlar için edit: hayır abicim. kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyorum !

-daha 3 senelik yep yeni fıstık gibi buzdolabını her açtığımda cezaevi kapısı gibi menteşeleri gıcırdıyor. gece geç saatte buzdolabından bir şey alacak olduğumda buzdolabının gıcırtısına hane halkı uyanıyor amk.

-bir de buzdolabından ne zaman bir şey alsam kapısını 94 model kilidi bozuk şahin bagajı gibi bastırarak örtmem gerekiyor. aksi halde buzdolabının kapısı kapanmıyor.

-gerçi kapısı kapansa da soğutması o kadar yetersiz ki. normal bir buzdolabında bozulmayıp bunda bozulan ürün sayısını sayamadık bile.

-tüm bunlar da yetmiyormuş gibi plastik aksamları hiç bir darbeye veya yüke maruz kalmamasına rağmen kendi kendine * kırılıyor, kopuyor.

-bir de gürültülü çalışma olayı var. daha aldığımızın 1. senesi traktör gibi sesler çıkarmaya başladı.
  • yapay zeka konusunda dünya liderliğine oynayan firmadır aynı zamanda. hitachi yapay zeka teknolojisi/h adını verdikleri gelişmiş bir yapay zeka ürününü bir süre önce duyurdu. bu tanıtım videolarından birinde salıncakta ayakta konumlandırılan robotun kendi kendine analiz yöntemiyle en iyi şekilde sallanmayı öğrenmesi gösteriliyor. yapay zeka teknolojisi h ile donatılmış bir robot, oyuncak bloklardan yapılmış bir salıncağa yerleştiriliyor. “salıncağın bükülme açısını en yükseğe çıkarma” amacı ile ona “dizlerini bükme ve uzatma” koşulu veriliyor. h, kendi hareketleri yoluyla elde edilen bilgilere dayalı olarak, dizlerin ne zaman ve ne kadar bükülmesi gerektiğine dair varsayımlar oluşturuyor. bunlara dayalı olarak harekete geçiyor ve olası en iyi değerleri aramaya başlıyor (özel amaçlı aı, insanların bu bilgileri anlamalarını ve sağlamalarını gerekli kılar). h ile donatılmış olan robot bir dakikadan kısa süre içinde salıncağı sallamaya başlıyor, beş dakika içinde ise insanın kavrayışının da ötesine geçen bir salınım hareketi geliştiriyor.

yapay zeka teknolojisi h; çeşitli alanlar ve konularla ilgili olarak var olan sistemlerde, özelleştirmeye gerek duyulmaksızın uygulanıyor. eklenti olarak kullanıldığı zaman, kendi başına var olan sistemleri gelişen sistemlere dönüştürebiliyor. bu h’nin “genel amaçlı aı” olarak adlandırılabilmesinin başka bir biçimidir.

bu adaptasyonu kullanarak yapay zeka teknolojisi h'yi, bir şirketin depo yönetimi sistemi'ne dahil edilen bir eklenti olarak kullanan firma bunun sonucunda, ilgili depodaki verimlilikte %8 oranında iyileşme sağlamış. doğrulanmış olan diğer iyileştirmelerin arasında, mağazada %15 oranında daha iyi satış ve çağrı merkezindeki sipariş oranlarında da %27 oranında artış gözlenmiş. aynı zamanda, finans, demiryolları, fabrikalar, su tesisleri ve diğer alanların yer aldığı 14 alanda ve 57 projede aktif olarak hizmete sunmuş firma.
hesabın var mı? giriş yap