• metallica nin kill'em all albumunden, hasiktir ohaa gaza bak dedirten sarkisi.
  • metallica nın şarkıyı yeni yeni oluşturduu sırada mustaine duymuş we..

''hey thiz song sucks, ya need more guitar soloz men..'' demiştir, akabinde 2-3 tıngırdatmış gruba kabul olunmuştur, şarkıda çoğu mtllca şarkısında bulunmayan maximum gazlı sololar olması bu sebepledir...
  • 80lerde "leather" sözcüğü, çok "cool" ve "sert" olduğunu düşünüldüğü için, metal grupları tarafından pek sık kullanılmakta idi. hatta aynı nedenden dolayı metallica'nın ilk demosunun ismi no life till leatherdı.

$arkıdaki "no life 'till leather" kısmıda burada ileri gelmektedir.
  • metallica'nın some kind of monster e.p 'sinde live performans olarak en başarılı yorumu yapılmıştır.sololar ve james'in vokali eski günlerdeki metallica'ya duyulan özlemi bir kez daha ortaya koymaktadır.hit the lights'ın bu albümdeki başarılı yorumu metallica'nın paris konserinden alınıp some kind of monster e.p 'sine koyulmuştur.
    (bkz: metallica)
  • metallica'nın ilk bestesidir. ilk olarak toplama bir albümde yer almış ve metallica'nın kitlelere adını duyurmasında ilk adım olmuştur. yapıldığı esnada bascı rahmetli cliff burtondeğil ron mcgaovney -ya da ona benzer soyadlı- bir bascıdır.
  • metallica hikayesini başlatan ilk parça.metal massacre adında yayımlanan heavy complition için hazırlanmıştır.
  • parça lars ulrichve james hetfieldtarafından bestelenmemiş,cover grup olarak kurulmuş leather charm üyeleri ve james tarafından bestelenmiştir.sleevede lars ın bir nevi,ben bu grupta davul çalıyorum ve aynı zamanda bestelerde de imzam var egosunun tatmini amacıyla yer alır.
  • canlı vesiyonun ayrı bir tatta olduğu metallica şarkısı.
  • başladığı anda insana "noluyo mına koyim" hissi veren bir eserdir kendisi evet ve insan seneler sonra farkedecektir aslında neyin başladığını...
  • girişi ile yardıran şarkıdır. tarantino filmlerine soundtrack olabilir bu şarkı.
hesabın var mı? giriş yap