• kendisini bugun resmen geri cevirdim. dur bi' dakika ben de kendime inanamiyorum. en iyisi hikayeyi anlatayim: manhattan'in west village bolgesinde calistigim bara iki kopegiyle hos bir kadin yanasti. barin onundeki banka coktu. ben barin bar kismindaydim. kadin oturdugu yerden bana bir seyler soyluyor. duymadim. gittim yanina. aaa merhaba nasilsin dedi. iyiyim tesekkur ederim sen nasilsin dedim. ne tur ickileriniz var diye sordu. dedim sarap sampanya bira. yalniz kopeklerim var disariya servis yapar misiniz dedi. dedim disariya servis yapmamiz mumkun degil. peki tesekkur ederim dedi. kalkti ve gitti.

sonra bara gectim. barda oturan bir musteri az onceki kadinin hilary swank oldugunun farkinda olup olmadigimi sordu. dedim hilary swank derken, milyon dolarlik bebegi mi diyorsun. kesinlikle onu diyorum dedi. dedim yok artik. yanlisin olmasin. dedi yuzde bir milyon eminim o. sonra telefondan google'a girip fotograflarini gosterdi. sonra her ne kadar zamani geri almaya calistiysam da olmadi. hayat devam etti.
  • boys don't cry, million dollar baby ve the homesman..
    izleyeni en az üç gün kendine getirmeme garantisi veren filmografisindeki bu 3 film benim favorilerim ve zaten 2'si ona akademi ödülü getirdi. 3 ayrı hikaye , 3'ü de trajedi.
    boys don't cry'in yönetmeni ve senarist yardımcılığı yapan kimberly peirce, swank'e sadece 80.000 dolar verdiklerini ve swank olmasaydı filmi çekmelerinin mümkün olmadığını söylemiş. "köşeli çenesi, dehşet bakışlarıyla o bir delikanlıydı" diyor. 6 hafta ses çalışmış. film tüm zamanların en iyi 100 kadın oyuncu performansı arasında sayılıyor. toplam 40 ödülü var. adını ise, cure gurubunun albümünden almış.
    diğer filmleri bende çok iz bırakmamış. zaten oyunculuk oskarı aldığı bu ilk 2 film maskülen kadın rolleriydi ve hollywood kendisini romantik rollerde pek sevmedi.
    filmleri hatta millon dollar baby ve diğerleri tartışılabilir fakat teena, maggie, cuddy'ye hayat veren swank'in performansı, hayır..
  • 30 temmuz 1974 washington doğumludur. tam adı hilary ann swank'dir. an itibarıyla 37 filmde rol almıştır. 2000'de boys don't cry ile, 2005 yılında ise million dollar baby ile 2 kez en iyi aktrist dalında oscar ödülü kazanmıştır. güzel olup olmadığı tartışılabilir, ama çok içten, çok sıcak bir gülüşü olduğu tartışılamaz. sevimlidir, sevecendir, güvenilesi, hoş bir kadındır. hepsinden ötesi, mükemmel bir oyuncudur. her çeşit rolün üstesinden gelebildiğini de, oynadığı filmlerde zaten kanıtlamıştır. p.s. i love you filminde üzgün, yıkılmış ve romantik kadın, million dollar baby'de hayran olunası bir azim ve güçte, boksör maggie'dir. ama ikisi de aşık olunasıdır. hilary, bir gece birlikte olup, kapıyı çektikten sonra çıkıp gidebileceğin bir kadın değildir. hilary, yanında ömrün boyunca olmasını isteyebileceğin, güvenebileceğin, sevebileceğin bir kadındır.
  • boy's don't cry'daki hali için söylüyorum; bir kadın bu kadar mı yakışıklı olur kardeşim? sokakta öyle bi erkek görsem, döner bir daha bakarım yemin olsun.
  • the office dizisinin bir bölümünde güzel ve seksi olup olmadığının uzun uzadıya tartışıldığı, hakikaten bu konuda hakkında karar vermesi zor kadın.

bir yanda erkeksi tavırları ve bu rolleri ile kazandığı ün, bir yanda şekilli bir vücut ve giydiği seksi kıyafetler.
  • jennifer garner (alias) a benzetmek mumkun, ozellikle yuzleri benziyor. aynı ki$i zannediyordum, $imdi ikisini de begeniyoruz.
  • üç yıl, rolü oynamaya cesaret edecek bir kişi bulunamadığından çekilemeyen "boys don't cry" da günlüğü sadece 75 $ karşılığında oynamış. versace'nin dergi reklamlarında gözükmesi için kendisine teklif edilen 3 milyon doları ise reddetmiş.
  • genç yaşına 2 oscar sığdırmasına rağmen pek rağbet görmeyen aktristtir.

underrated kelimesinin sözlük anlamı olabilir.
  • çeçenya başkanı'nın doğum gününe gitmesi team america'daki bütün hollywood'un kim jong-ill'in davetiyle pyongyang'a gitmesini hatırlattı. sean penn'i de alıp gitseymiş, o böyle şeyleri sever.
  • sokakta görsen suratına sıçmazsın ama holywood yıldızı olunca herkesin arzuladığı kadın oluveriyor bu karı. çok var bunun gibi.
hesabın var mı? giriş yap