• herkesin herşeyi benden daha iyi bilmesi... (bilebilirler canım !) (bkz: cehalet)
  • - mesleğin uzmanlığında, eğitimi veren üniversitelerin, o bölümle alakası olmayan-olmaması gereken kişileri alması,
    - mesleğin adını kullanan yetkisi ve bilgisi olmayan kişilerin sizin mesleğinizi yapmaya çalışması,
    - bu kişilerin denetlenmemesi,
    - bu kişilerin, eksik eğitimlerine rağmen sizlerle kendini bir tutması ve meslek yasası için kendilerini aynı işi yapabilir şeklinde göstermeye çalışmaları,
    - artan mezun sayısı nedeni ile piyasayı dibe çeken yeni mezunlar ve bundan oldukça memnun iş verenlerin türeyişi,
    - büyük şehirlerde hayatın pahalılığının aksine düşük tutulan maaşlar,
    - buna sesini çıkarmayan büyük bir topluluk,
    - hiç bir iş yapmayan dernek,
    - olmayan meslek yasası,
    - özel üniversitelerin para hırsı yüzünden mülakatsız öğrenci almaları,
    - etikten habersiz meslekdaşlar,
    - dayısı, babası sayesinde sorgusuz, sualsiz, sınavsız yükselen kişiler,
    - yüksek ücretli sertifika programları,
    - bu programları eğitimsiz kişilerin vermeye çalışması,
    - meslek ile alakasız işler yaptırmaya çalışan işveren,
    - önemli bilgileri birbirleri ile paylaşmayan meslekdaşlar,
    ...
    ...
    ...

bitti mi zannediyorsunuz ?
  • insanlarla uğraşmaktır. başka bir şey değildir.
  • kötü bir patron ve kötü iş arkadaşları.
  • başta (bkz: adaletsizlik)
    genel olarak (bkz: gelir adeletsizliği)
    sonuç olarak (bkz: emeğin değersizliği)
  • başka bir ülkede çalışmadım oralarda sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama türkiye'de sitemin iş yapmak değil birilerinin egosunu tatmin etmek üzerine kurulu olmasıdır.
  • (bkz: mobbing)

bir türlü geçmiyor... geçecek gibi de görünmüyor. bakalım ne zaman takacağım huniyi. son 5 ayım hayatımdan çalınmış gibi.

edit: doğrusu "iş hayatımdan çalınmış gibi" olacak.
  • yokuş yapan insandır.
    var benim çalıştığım yerde böyle bir insan. lanet olsun ki onunla her gün 20 kere konuşmak zorunda kalıyorum.
    bu hissi anlayamazsınız.. !!!
  • (bkz: ahlaksızlık)
    (bkz: terbiyesizlik)
    (bkz: karaktersizlik)
    (bkz: salaklık)

türkiye'de iş hayatını tanımlayan dört kelime bunlardır. bunlara sahip olan insanlar bizim iş hayatında yükselir. bunlara sahip olmayıp layığıyla işini yapmaya çalışan insanlar ezilir, enayi yerine konur, emeği gasp edilir. dolayısıyla işinden nefret ederler haklı olarak.
  • türkiyede icra ediyor oluşum.
hesabın var mı? giriş yap