• - the horn of helm hammerhand shall sound in the deep.. one last time!
    - yyyyiieeeeassssss
    - now for wrath, now for ruin, and the redeye dawn
    (zzzooooooooooottt)
  • filmde (bkz: two towers), helm's deep'in ic surunun girisinde cok karizmatik bir heykeli olan kadim rohan krali. filmdeki heykeli, bizzat john howe tarafindan yapilmis cizimler ve eskizler sayesinde yapilmistir. bir elinde borusu, diger elinde de agir savas cekici bulunmaktadir.
  • türkçe dublaj esnasında da miğfer tokmakel ismini alan rohan kralı.
  • rohan'ın dokuzuncu kralı, sert bir yapıya ve büyük bir kuvvete sahipti... adamları arasında, freca isimli bir lord bulunmaktaydı, ki freca, helm hammerhand'ın uzaktan akrabası olmasına rağmen, rohan'ın ezeli düşmanı dunland kanı akmaktaydı kendisinde, bu yüzden, kralın konsülünde bulunsa bile, güvenilmez bir insandı. bir gün, freca, kendine bağlı bir bölük adamla helm'in yanına gider ve, helm'in kızını, zorla kendi oğlu wulf'la evlendirmek ister. bunun üzerine tartışma çıkar ve kral helm, edoras'ta, meduseld (altın konak) önünde, freca'ya ölümcül bir yumruk atar...

bu olaydan sonra, kral helm, "hammerhand" (çekiç el) olarak adlandırılır...

helm s deep (miğfer dibi) ismi, kral helm hammerhand'dan gelmektedir.

ayrıca

orta dünya ile ilgili entrylerini keyifle okuduğum yazar.
  • kendisiyle bayram tatilinde alt katımızda, üst katımızda, yan odamızda erasmus kızlar sevişirken 3 günl boyunca pes 6 ' nın ismi alınanamış efsane oyuncularını oyunumuza katmakla uğraştık. üstelik aileden, kız arkadaşlardan her şeyden uzak olmamıza rağmen kah george best' lerle kah gabriel batistuta' larla yaşadık adeta tekrar.

farkında olmadan bize ne kadar uzak olsa da tam evlenilecek adam kıvamında insanlar olduğumuzu farkettik, bu kadar naif, bu kadar masum olunur arkadaş.

kendisine bu vesileyle teşekkür edip; "sen benim slowbear' ımsın" demek istiyorum.

(bkz: ibnelik kokan entryler)
  • güzel insan.

lisede hep derdim, bu adamlar olmadan ne yapıcam lan ben diye, amına koyim işte o günler geldi. eskiden ayrı gün geçirmezdik, hatta bir ara ayrı saat bile geçirmedik, şimdi 2-3 ayda bir görüyorum. hayat şartları bizi böyle ayıracaksa sikeyim öyle hayatı oğlum.

artık yollarımız ayrıldı mı lan? gerçi kız arkadaşının hayatınızdaki insanlar arasında beni saymaması, buna bir işaretti. istemiyorum ben öyle hayatı oğlum. bırakmayın lan beni!
  • 17 yıl hükümdarlık etmiş, rohan kralı. geceleri ani akınlar düzenlemeye meraklı bu kral, tertip ettiği saldırıların birinde donarak ölmeyi marifet bilmiştir. öldüğü yere onun ismi verilmiştir, misal helm's gate gibi [bi kaç tane daha var, onlar da bende yok].
  • zannedersem tek eksiğimiz trabzon' a gitmekti onu da yaptık tam oldu. trabzon' dan dönüşünde mosmor bi ayağa sahip olsam da yediğimiz hamsi tava, kuymak, akçaabat köftesi şifa gibi geldi. sümela manastırı ve uzungöl macerasından sonra gezimiz avni aker stadyumunda son buldu.

ps :senun o topa bakan gözlerinu sikeyum.
  • dili de meşhurdur. elyın gibi dil var herifte amına koyim.

(bkz: alien dili)
  • tahminimce yakında beni bile çevirecek. öyle çılgın bir yazar olsun inşallah.
hesabın var mı? giriş yap