• - aaa...hello kitty...
    - hello canım..benim burda bi vesikalık olcaktı..bulamıyorum. gördünüz mü..
    - abi biz senin vesikalığı bütün kız donlarına, çantalarına filan bastık hep...
    - hasktir! naptınız lan...o vesikalıkla bayındırlık bakanlığında işe başvurucaktım..sksen almazlar artık...

(bkz: umut sarıkaya)
  • mükemmel bir pazarlama stratejisiyle 20 yıl önce 5-6 yaşında olan hello kitty hastası küçük kızlar iken, bugünün halkla ilişkiler uzmanı vesairesi başarılı genç bayanları haline gelmiş hedef kitlesine yönelik mücevherat, aksesuar ve otomobil üreten, akabinde parsayı toplayan oluşum.
  • kontrolden cikmi$ artik.

koskoca darth vader lan?
  • ben sanardim ki bu karakterin baskilarinin oldugu donlari atletleri kompedan magazasindan 1 liraya aliriz. himm hello kitty mi, iyi ok der geceriz. oysa bu hafta, tokyo'yu, 2 gunlugune gelmis 2 arkadasima gezdirirken kendilerini bir hello kitty store'a goturmemi istediler. ve magazada, 40larin basindaki bu iki arkadas tam tamina 16000 yenlik alisveris yaptilar. kabaca 320 lira arkadas.

vay anasini yaaa. 28 yasinda bir kadinim ve onca yil beraber buyudugum iki abiye lanet ettim. yahu ben hic mi 'kiz' olamamisim? amaaa hic geri kalir miyim? bu zugurt yazar arkadasiniz da 100 yenciye gidip 2 liraya hello kitty li torpu aldi.

velhasil kelam, bana nasil buyudugumu sorguladan kedi.
  • ''...derler ki bu hello kitty'nin ağzı yokmuş, o yüzden ona bakan hüzünlüyse hüzünlü, neşeliyse neşeli gibi geliyormuş. hayır bunu da kim uydurdu bilmiyorum, ben ister neşeli olayım ister hüzünlü; matrix filmindeki neo gibi ağzı olmayan bir kediyle karşı karşıya gelsem her seferinde ürkerim. ağzı olmayan canlı, karides, midye gibi bir deniz canlısı olmadığı müddetçe her halükarda bana son derece korkutucu geliyor; ağzı olmayan canlının yanında katil bebek chucky bile sevimli bir afacan gibi geliyor. öte yandan böyle ''ay hello kitty her bakana kendi ruh halini yansıtıyor; duygularımızın bir aynası gibi'' türünden yazılarla elin ağızsız kedisinden bir mona lisa çıkarma çabasına da anlam vermek güç.''

(bkz: barış uygur)
  • hello kitty nasıl bir şeyse neye koysan o şeyin tüm ciddiyetini tüm havasını tüm vakarını alıyor. yerine garip bir şey bırakabiliyor, o şeyi madara edebiliyor, bir biçimde meczuplaştırabiliyor.

http://www.ohadiyorumm.com/…eğil-pempiş-gandalf.jpg
    yüzük de takmışlar.
  • bence herşeyimiz hello kitty olsun. herşeyin hello kitty olduğu bir dünyada savaş düşünemiyorum.
    hello kitty içinde hiçbir kötülük olmayan bir kedicik. üstelik dişi. erkek olsa saldırgan bi şey olurdu ama kitty dişi olduğu için çok sakin ve çok munis.
    hello kitty dünyası pembenin hakim olduğu rengarenk bir dünya işte. herşey hello kitty olsun bundan böyle. hello kitty futbol takımı olsun.
    hello kitty sandviç yiyelim. hello kitty okuluna gidelim. yerel seçimlerde de sadece hello kitty aday olsun, herkes ona oy versin.
    dünya barışı için hello kitty'den başka hiçbişeye ihtiyacımız yok.

edit: bu arada tarot kartları var, belirteyim! yok böyle bi komik şey.
  • moşi moşi mağazasında şu cep telefonlarına takılan süs zımbırtıları 50 ytlden başlayan mağaza(gümüş diil hiçbişi diil bildiğin metal).
    ehe ama? sorunuz karşısında ise aldığınız cevap şahane
    "şimdi biz bi markayııaaz yanee, levis da bi kot 150 ytl iken yanee onlar da marka yanee.öylee"
  • uzerinde o agızsız kedinin oldugu birseylere sahip olmak beni mutlu ediyor. boyle sapıtık sapıtık bir hale burunuyorum en depresif zamanlarimda. 1-2 dolara ebay satıcılarından alınmıs kupe vs de olsa, boyu yarı belime gelen uçan bir balon da olsa farketmiyor. illa sanrio etiketli olması da gerekmiyor, takmıyorum. ama babam yurt dışından falan oylesini geitirnce daha bir sevindirik oluyorum. ileride kız çoçugum olursa banko hello kitty'li body'si olacak daha 0-3 aylık iken. sonra mutlaka bir pijama takımı alırım. belki bir onluk. simdi bunları yazarken farkettim de urkutucu bir bagımlılık...
  • "ezilen bir topluluğu ayrımcılıktan koruyayım derken, daha da beter bir ayrımcılık yapmak" deyince aklıma geldi.

(bkz: homoseksüellik milli ve manevi değerlere aykırıdır/@hello kitty)'i hep beraber okuyalım.

--- spoiler ---
    homoseksüelliğin sonradan özenerek tercih edilen bir eğilim ya da bir mikrop sonucu oluşan bir hastalık* olduğunu düşünen devasa(!) pipili erkeklerin söylemidir.

eşçinsellik anne karnındaki bebeğin beynine eksik erkeklik hormonu gitmesiyle oluşan, her 100 hamileliğin 5'inde görülen bir durumdur.
    hiç bir şekilde aile yetiştirmesiyle ya da sonradan özenmeyle alakası yoktur.
    hetero bi erkek durup dururken ''dur biraz da beni s...'' şeklinde bir özenmeye giremeyeceğine göre, böyle bir mantık olamaz.
    eşcinsellik ahlaksızlık değildir, onları toplumdan dışlamak daha büyük bi ahlaksızlık ve ibneliktir.
    --- spoiler ---

şimdi, "eksik erkeklik hormonu" söylemi yanlış bir bilgiye dayanıyor. eşcinsel erkeklerle heteroseksüel erkeklerin testosteron düzeyleri arasında istatistiksel olarak anlamlı herhangi bir farklılık bulunmuyor. evet, hamilelik sırasında beyin gelişimleri arasında "farklar"ın var olduğu biliniyor; ancak bunu "eksik erkeklik hormonu"na bağlamak yanlış bir düşünce. beyin gelişimi, sadece hormonlara bağlanamaz. beyin gelişimi o kadar sofistike bir süreçtir ki, bu gelişimi etkileyen çok sayıda faktör vardır. farklı dokuların ve farklı hücre katmanlarının birbirlerine yolladıkları sinyal molekülleri gibi. elektrokimyasal sinyaller gibi.

"her 100 hamileliğin 5'i" gibi bir cümle de çok anlamlı değil. dünya nüfusunun %10'unun eşcinsel-biseksüel-trans olduğu öngörülüyor... kesin bir bilgiye sahip değiliz, %5 gibi bir rakam veremeyiz.

doğru bir cümle şu: "aile yetiştirmesiyle veya sonradan özenmeyle alakası yok." evet yok. ama hormonlarla da alakası yok. insandaki maskülen veya feminen davranışlar estrojen-progesteron veya testosterona bakmıyor. evcil hayvan beslenen evlerde yaşayan erkek çocuklarında oksitosin ve prolaktin seviyelerinin arttığı rapor ediliyor; fakat bu çocukların eşcinsel olduğuna ilişkin veriye rastlanmıyor.

hello kitty'nin entry'si hakkındaki bir diğer okumada şuna rastlıyoruz: "hetero bir erkek 'dur biraz da beni sik' diye özenemeyeceğine göre ..." bu ifadede, eşcinselliği sadece "sikilmek" üzerinden tanımlayan eksik bir zihniyetle karşı karşıyayız. tipik cis-hetero-türk-erkek zihniyeti olan bu ifadeye göre "erkek adam siker. yani, ibne de sikse, siken erkek gey olamaz." ama asıl gerçeklik bu değil. geylik göte giren yarrak veya yarrağın girdiği göt üzerinden tanımlanmıyor yani. iki erkeğin öpüşmesi de eşcinsel davranış biçimidir, illaki cinsel bir kopulasyona yani birleşmeye gerek yoktur. illaki bir deliğe bir çubuğun girmesi gerekmez yani. tetris mi oynuyoruz?!

son cümle: "eşcinsellik ahlaksızlık değildir, onları toplumdan dışlamak daha büyük bi ahlaksızlık ve ibneliktir". zaten oldum olası "ibne" kelimesinin hakaret içeriğiyle kullanılmasına ve eşcinsellerin ahlak üzerinden yargılanmasına karşı çıkıyorum. eşcinsellerin toplumdan dışlanması "ahlaksızlık" değil, "ayrımcılık"tır. "ibnelik" kelimesine olumsuz anlam atfetmek de, bu ayrımcılığın yeniden yaratılmasıdır.

* * *

sex addict bilinçlendirme seminerlerinin bir bölümünün daha sonuna geldik. bir dahaki programımızda görüşmek üzere. iyi günler.
hesabın var mı? giriş yap