• saint laurent'dan ayrılacağı söylentileri daha yüksek sesle belirtilmeye başlanmışken paris moda haftasında couture koleksiyonunu tanıtmış tasarımcı. bazılarından nefret ettim ama tam hedi slimane işi olmuş.

http://www.vogue.com/…aurent/slideshow/collection#1
  • 1996-2001 yılları arasında erkek hazır giyim koleksiyonundan sorumlu olduğu yves saint laurent'ın mart ayından itibaren baş tasarımcısıdır. ve hatta markanın adını değiştirip saint laurent paris yapmıştır.
  • normal bi erkeğin bu adamın tasarımlarına sığma ihtimali yok gibi. zaten karl lagerfelt in de hedi slimane a olan aşkı ve kıyafetlerine sığabilmek için bu kadar kilo verdiğini okumuştum biyerde ne kadar doğru bilmiyorum ama karl ın şu andaki koca kafalı çocuk vücuduna bakınca olmaz diil yani.
  • (bkz: dior homme)
  • sonunda bekleneni gerçekleştirmiş, büyük emek verdiği saint laurent'dan ayrılmış tasarımcı. yıllardır couture koleksiyon çıkarmayan saint laurent için ilk ve son kez couture koleksiyon hazırlayarak efsane bir şekilde gitti.

zegna'dan ayrılan pilati saint laurent'da yeniden çalışsa keşke ama bunlar hep hayal tabii...
  • femme fatale markası yves saint laurent’ı baştan aşağı yenilemiş; ismini, mağazalarını, logosunu değiştirip rock chic markasına dönüştürmüş tasarımcı. şimdi aynısını phoebe philo’dan sonra kreatif direktör koltuğuna oturduktan sonra celine’de yapacak.

celine’in duyurusuna göre markaya erkek koleksiyonları ve couture koleksiyonları da eklenecekmiş. celine, philo ile özdeşleşmiş bir markaydı. slimane’i bir süreliğine yadırgarım gibi.
  • bir yığın iş yapan (fashion designer, creative director, record cover creator, curator, artist, store designer) kişi.

ayrıca iyi fotoğrafçıdır.
  • dior erkek koleksiyonunun son derece başarılı tasarımcısı. grunge'ı moda dünyasına geri getirme çabaları, nazik kumaşları dahice kullanışıyla, erkek koleksiyonları arasında seçilebilir bir çizgiye sahiptir.
  • celine'in başına gelmesiyle tüm güzelliğin içine etmiş tasarımcı. muhtemelen narsisist, mutsuz ve memnuniyetsiz bir karakteri var. kendisinden önce oluşturulmuş her şeyi acımasızca yırtıp atıyor. önce yves saint laurent markasından yves ismini silmek, ardından céline'den e harfindeki aksanı çıkartmak derken aslında öyle pohpohlandığı gibi devrim filan yaratmıyor. sadece kendisinin sözde yaratıcı fikirlerini, birbirini takip eden kariyer pozisyonlarında farklı markalar altında birebir devam ettiriyor. ysl son dönemlerde gayet kötüydü, şimdi céline de öyle olacak. yaptığı yeni sıkıcı ötesi çanta bunun habercisi: https://www.purseblog.com/…celine-bag-hedi-slimane/ ne céline ruhunu taşıyan ne de onun geleneğine saygı duyan bir tasarım.

ha bi de zamanında gerizekali gibi bebek maması ile beslenip zayıflaması var ki bunu irdelemeyi psikanalistine bırakıyorum.
    https://www.vogue.co.uk/…food-to-fit-into-his-suits
  • giymek, beden itibariyle her babayigidin harci deildir, fit olmak gerektirir. urunlerinin bi kosesinde siyah iplikle dokunmus max 1 cm boyunda bir ari vardir. hem super bir detaydir hemde o dandik beyaz gomlege verdiginiz fiyati elaleme bagirir.
hesabın var mı? giriş yap