• her yıl bunu ve benzerini tekrarlamaktan çekinmeyeceğim, the dark knight'ta dünya sinema tarihinin bugüne kadar gördüğü en klas kötü adamı ortaya çıkarmıştır, üstüne çıkılmaz denen jack nicholson'u beyazperdedeki batman külliyatından sonsuza dek silmiştir.. en azından benim için bu böyle.. ölen insanlar üzerinden duygusal takılıp prim yapmayı seven bir insan değilim, bununla sıklıkla taşak da geçerim ama the dark knight'ı her izleyişimde çok büyük üzüntü duyuyorum..

zirvede bırakmak deyiminin sözlükteki karşılığıdır benim için heath ledger.. temmuz 2008'den itibaren bu böyle ve hiçbir zaman da değişmeyecek..
  • şimdiye kadar umrumda değildi. ölümünün de, yasal ilaçların ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha hatırlamam dışında bana bir etkisi olmadı. ama hiçbir zaman ölen bir insana üzülenlere, "benim sevdiklerim sizinkilerden daha değerli. üzüldüğünüz bu mu? gebersin it" puştluğunu yapacak kadar soysuz bir piç olmadım. şu siktiğimin memleketinin ortamı beni o kadar zehirleyemedi. ölümün ne kadar ciddi olduğunu ve var olmama düşüncesinin ne kadar korkunç olduğunu biliyorum çünkü. öyle bir ortam ki bu, hiçbir sikten çakmayan ama bütün kainatı çözdüğünü ve kimsenin bilmediklerini elinde hiçbir kanıtı olmadan bildiğini iddia eden, dünyadaki en aşağılık yaşam formu olmasına rağmen ölünce bakirelere kavuşacağını, eşcinsellerin ise nasıl yaşarlarsa yaşasınlar cehennemin dibinde yanacaklarını sanan oksijen ziyanı organizmalar büyüyor da büyüyor. sonra da başkalarını zehirliyor.
  • ntv yorumcuları ödülü almasında oyunculuğundan çok diğer etkenlerin ağır bastığını imâ ettiler. götümüze girebilir türünden sözler saklıyorum içimden, ayıptır..
  • neden supporting ödülü aldığını anlamadığım merhum oyuncu. bence gayet leading'di. zira christian bale'in yüzü filmde birkaç sahnede gözüktü. onun dışında maskenin altında, jestsiz, mimiksiz halde ve elektronik sesiyle odundan farksız bir şekilde insanları dövdü. başka bir numarası yoktu.

ayrıca iyi ki ödüller türkiye'de verilmedi. yoksa heath ledger'ın adı açıklanırken ay yüzlüm çalardı.
  • cnn öldüğü haberini geçti... manhattan'da evinde bulunmuş.uyuşturucu diyorlar.

şu adama ilk entry'sini dark knight'ı izledikten sonra yazmak istiyodum, ama amına kodumun dünyası illa bi pislik yapıyor.
  • gelin itiraf edelim belli aralıklarla bu adam öldüğü için prim yaptı minvalinde düşünceler ortaya atınca kendimizi çok orijinal bi bok zannediyoruz. çok farklı bir bakış açımız olduğunu düşünüyoruz fakat aslında bi sikim bildiğimiz yok. oyunculuktan da zerre anladığımız yok, rezalet oynasa da anlamayacaktık iyi oynadı yine anlamadık fakat anlamış gibi yapıp anlaşılanın tam aksini iddia etmeyi meziyet sanıyoruz. mesela buradan gidip messi başlığını sikertebiliriz, neticede messi iyi topçu olsa kendisini premier ligte de gösterirdi asla bir tombik ronaldo değildir kesinlikle. hmm oradan da kim var böyle popüler dil uzatılasıııı, evet gidip franz kafka'nın ne kadar tırt bir yazar olduğunu fakat hayatı sebebiyle popülerleştirildiğini filan söyleyebiliriz, dönüşte de queen başlığına uğrar freddie'nin sesiyle popüler olduklarını aslında müzik bile icra etmediklerini dillendirir yine günün en farklısı en zekisi oluveririz. sinema, spor, müzik, edebiyat hepsinin üstadısınız, siz bilirsiniz amına koyim. milyonlar birini, bir şeyi severse o kesin abartılmıştır ve o abartıyı çakıldaklı sözlük yazarlarından başkası da farkedemez. lan güllaça overrated diyeninizi gördüm, seviyorum amına koyim güllaç seviyorum güllaç. cevizlisini değil fıstıklısını hem de. overrated olduğundan mı seviyorum, overrated olmasa donut mı yicem amk.
    ha bence heath ledger ölmedi, onun yerine shaggy ölmüş. ledger bi adada yaşıyormuş. bu bambaşka, süper orijinal, kimseciklerin aklına gelmemiş fikri gidin başka mecralarda kastırın. zekalılığınıza zekalılık katın.
  • azıcık
    --- spoiler ---

çok kızgın olduğum insan. batman in yeni filmi illa ki çekilecek. joker i illa ki birileri oynayacak, ama kimse the dark knight da joker in-ki bu üstaddır- hapishaneden kaçtıktan sonra polis arabasıyla giderken başını camdan çıkararak özgürlüğü hissetiği/hissettirdiği sahnedeki inanılmaz performansı sergileyemeyecek.

--- spoiler ---
  • bir grup insan artı bir adet hayvan oturmuş konuşmaktadır:

i - duydunuz mu heath ledger ölmüş...
    h - ne?! the dark knight çekimleri bittikten sonra mı ölmüş peki?
    i - evet
    h - haa, iyi...
  • ödül aldıktan sonra ayakta alkışladım kendisini, yaptım bunu ve evet gözlerim de doldu.tabii ki çıkıp gamzeli gülüşüyle teşekkürlerini etsin sevincini bizle paylaşsın isterdik,olmadı.

zamanın ötesinden gelen not: neyi kötülüyosun? alkışladıysam benim salaklığım sana noluyo ibiş?
  • bazı şeyleri abartmaya gerek yoktur; 2 farklı bakış ve 3 farklı sırıtıştan öte bir oyunculuk becerisine sahip olmayan george clooney'in bile alabildiği bir ödülü almıştır.

bu sebepten, hararetle yapılan ölseydi oscar'ı alırdı-alamazdı geyiklerini bir kenara bırakalım... ölü ya da diri olmasının değiştiremeyeceği bir gerçek var:

adam bize ancak rüyalarımızda görebileceğimiz fantastik bir joker deneyimi yaşattı mı, yaşatmadı mı?

yaşattı...

ee o zaman? daha ne oscar'ı? ne alırdısı, alamazdısı? sanki oscar'ı alamasaydı, "zaten dark knight'ta da o kadar iyi değildi aslında canım..." demeye mi başlayacaktık?

hadi bi de tanım yapayım size:
    oscar'lı olsa da olmasa da süper aktördü...
hesabın var mı? giriş yap