• fox sağolsun yeniden yayınlıyor da aklıma geldi...

sınıf arkadaşları, dizinin bariz en güzel kızı olan törpü yeliz'le* "çirkin, sümsük, pespaye" diye dalga geçip, onun yanından bile geçemeyecek barbie gamze'ye* sırılsıklam aşık olurlardı. lise yıllarım bu paradoksu çözümlemeyle geçti. acaba sınıfıtaki erkeklerin yeliz'de bulamayıp gamze'de bulduğu neydi?... ne ulan ne, çıldırcam valla!!11
  • yıllar sonra izlediğimde, okulun müdürü amil sağlam'ın dostum para adlı bir kitabı okuduğunu görünce çok güldüm. dostum para kitabın ismi sadfghjkjfds.
  • kanal d'de baslayip ilk senesinin ardindan show tv'ye gecis yapmisti bu dizi. (bkz: tanim)

benimse aklimda su sahneyle kalmis.

pikacu kerem'le barbie gamze kavgalidirlar. pikacu siniftan cikmak uzere kapiya dogru ilerlerken barbie'nin kendisine celme takmasiyla birlikte olaylar gelisir.

p: o bacaklarina dikkat et!
    b: sana mi sorucam bacaklarimi nereye koyacagimi?
    p: valla sorsan, cok guzel bi yer gosterirdim.

ne rtuk korkusu ne bisey. cok saglam laf valla.
  • komedinin karikatürleştirildiği dizi.severek izlerdim, hala fox tvde öğlenleri yayınladığında eğlenerek izleyebiliyorum.

din hocası olan hidayet hoca, solcu cumhur hoca ve cumhuriyetin idealist kadın öğretmeni afet hoca.aslında izlerken küçüktüm, pek dikkat etmiyordum ama basit de olsa bu karakterlerin dizide olması acayip iyi olmuş."inna sabirin"*,"son tahlilde" ve "hoca camide".mottoları da dile takılıyor gerçekten.komedinin yanında verdiği mesajlarla da değişik dünyaları bize yansıtması bu dizideki kalitenin göstergesi değil mi?

bunların yanında alternatif hababam sınıfı olması sebebiyle çok eğlenceliydi.ortega,var mısın arif,barbie, kopil ve törpü gibi lakaplarla daha sıcak karakterler üretmeyi başarmış bu diziyi sevmediğini iddia edenler bile bu diziyi bir süreliğine izlemişlerdir.
  • afet hocanın kardeşi keramettin güçverir'in okula yeni gelen bütün kızları götürdüğü/tavladığı diziydi. adamda boy yok, tip yok, para yok ama nasıl oluyorsa bu güzel kızlar buna aşık olurdu. romantik bakışmalar falan. ilginç. garip.
  • bu salak hayat bilgisi kitaplarinda nasil ders calisilmasi gerektigi yazardi:
    ...isigin mutlaka soldan gelmesine dikkat edin...
    ben de anlayamamistim neden oldugunu. sonradan ogrendim ki, elin golgesi yazinin ustune dusmesin diyeymis. e gerizekali adam, ben solagim!
  • dünkü bölümde kopil'in çü diye bir nota bulduğunu iddia ettiği sahne türkiye'de absürd komedinin de yapılabildiğini göstermesi bakımından umut vericidir.
  • "yolu okulun önünden geçen herkesin dizisi." diye hayatımıza giren efsane dizi. ortega'sı, kopil'i, pikachu'su, barbie'si, törpüsü, mennanı, şerefsiz müdürü, ruya'su, gülperi'si ve afet güçverir'i hala akıllardadır.
  • cennet mahallesi, doktorlar gibi ucubik dizilerle karıştırılmaması gereken dizi. çok yavan sahneleri de var ama yıl olmuş 2012 hala güldürmeyi başarabilen ender dizilerden. bu diziden bir çok kült olmuş diyaloglar çıkmıştır.
  • arada denk geliyorum eski bölümlerine. ilgiyle izlenirken keşfedememişim, bütçesine göre fena da değilmiş hani. biraz önce yaptığı lise esprisiyle beni benden almış bir dizidir kendisi*
    -(kız erkeğin kantindeki masasına oturur) resim çiziyorsun demek
    -...
    -ne güzel, çok da başarılısın!
    -...
    -sen konuşmayı pek sevmiyorsun galiba.
    -evet, genelde dinlemeyi daha çok severim.
    -e iyi işte, ben de konuşmayı çok severim. sen dinlersin, ben de konuşurum. bak, arkadaşlıkta ilk adımı attık bile.
    -iyi. ben ikinci adımı sınıfa doğru atıyorum
    -...(dumur)
hesabın var mı? giriş yap