• bob dylan ın mr tambourine man sarkısına ask tesadüfleri sever isimli albümden mükemmel bir müslüm gürses uyarlaması..

sözleri de su sekildedir..

ah felek söyle bana ne yapmam gerek
    hayat berbat gel bu eli saymayalım
    ah felek söyle bana ölmek mi gerek
    hayat berbat biz yeniden baslayalım

doğan pişman doğduğundan pes ettim bundan
    çekil hayatımdan
    git basımdan hayır çyle bela istemem

doğan pişman doğduğundan ben bıktım bundan
    düs artık sırtımdan
    git basımdan felek bçyle oyun olmaz olsun

ah felek söyle bana ne yapmam gerek
    hayat berbat gel bu eli saymayalım
    hayat berbat al sırtımdan kamburunu
    biz yeniden baslayalım
  • "hayat berbat" diyen bi şarkı bu kadar güzel olabilir mi *
  • boyle bir sarki cikacagini bilseydim bastan hazirlikli girerdim olaya. sarki basladi ortasina kadar geldi allahim ben yanlis mi duyuyorum acaba diye basa aldim sarkiyi ve sekiz kere dinlememe neden oldu, sozleri, muslum babanin yorumu ve bob dylan'in bestesi. beklemedigim bir olaydi bu,bunyem kaldirmadi bu kadar dogru sozleri. hayatin berbat oldugunu hep dusunup baskalarinin da benimle ayni fikirde oldugunu bagira bagira soylemesi bana oyle bir guven verdi ki bluetooth ile direk telefonuma yolladim sarkiyi gelene gidene dinletmek icin. neden cunku hayat berbat, ama melodisi de bir o kadar hayatin yasamaya deger oldugunun ispati. icine isliyor melodi insanin, sozler alip goturuyor kisiyi bilinmeze.nasil ayiliyorum biliyor musunuz o ruyadan, kirmiz isigin yandigini goremeyen ben, arkamda beni gitmem icin zorlayan bir taksini kornasi. icimden diyorum ki oyle guzel bir an ki bu, oyle guzel bir sey dinliyorum ki ben sen bile yikamazsin hayatin berbat oldugunun gailesini.
    seviyorum muslum'u
    seviyorum ahmet gurtan'i
    seviyorum murathan'i
    seviyorum bob dylan'i
    hayati berbat oldugu icin ve bu berbatliga ragmen yasamaya deger kildigi icin seviyorum.
  • ahmet güntan tarafından sözleri yazılmış müslüm gürses tarafından söylenmiş şarkı.
  • kulağa ne kadar cheesy gelsede hayatın her döneminde gerçekliğini koruyan önerme. üstelik her gün var diye devamı getirilesi cümlecik.
  • insana suratinda salak bir gülümseme ile iki yana sallanarak "hayat berbaat" diye sarki söyleten, uyusturucu gibi bir yorum. dinlerken hayattan koptugunuzu, mutluluga benzer bir uyusuklugun bedeninizi sardigini hissedebiliyorsunuz. dibe vuranlar icin umut dolu bir sarki. isyankâr ama efendiligini muhafaza edenlere, amiyane tabiriyle, "hayat berbat, ama koy götüne be abi" deyip rakilari tokusturma firsati.

hayat berbat biz yeniden baslayalım
  • hayatın rotası beklenmedik bir şekilde şaştığında, her şey alt üst olduğunda kullanılan isyan içerikli söz öbeği.
    (bkz: life sucks)
  • behzat c dizisinin 41. bölümünde behzat amirimin sule'nin hastane'deki cekmecesinde buldugu kitabin ismi. fransiz polisiye romanlari yazari léo malet'in kitabidir.
  • gercekten dogru olan onerme. niye diye dusunenler olablir. hemen anlatayim. simdi kisinin mutlu olmasi icin ne gerekir? herkese gore degisir tabii ki bu. kimisi zengin olmak ister mutlu olmak icin, guzel bir ask isteyen olur ya da iyi bir aile ortami, kariyer yapmak, dunyayi gezmek, arkadaslariyla doyasiya vakit gecirmek isteyen olur. ya da bunlarin hepsini birden isteyen olabilir, mutlu olmak icin hepsine ihtiyaci vardir. kafasi birazcik calisan insan zaten bunlarin gercek olamicagini bilir. surekli bir eksik vardir. cok parasi olan gun gelir farkeder ki para yetmez mutlu olmak icin, guzel bir ask isteyen bastan kaybetmistir zaten. cunku yok böyle bir şey, aile ortaminin iyi olmasini isteyen kisi bir sure sonra bununla yetinmez, kariyer yapan cok yorulur yerim böyle aşkın ızdırabını der birakir isi gucu. bunlar hep olabilecek seyler. zaten bunlarin hepsinin birden gercek olmasini beklemek tam hayalperestlik, onlara hic bir sey soylemiyorum bile. amaaa tut ki oldu butun bunlar. yani adamin hayatinda istedigi hersey gerceklesti. mutlu olmasi gerekir degil mi? degil! sen gunluk guneslik bir hayat yasarken sokakta ac gezen cocuklarin oldugunu bilirsen nasil mutlu olacaksin ki? ya da iki lokma ekmek icin butun gun ciplak ayakla calisan insanlari dusuneceksin. insanlar tarafindan eziyet goren hayvanlar var sonra. okumak isteyen ama maddi imkansizliklardan ya da yobaz fikirlerden dolayi okuyamayanlar... bunlar hep var olacak dunyada. senin hayatin mukemmel olsa bile var bunlar. o yuzden hayat gercekten berbat. hii hic mi karnini doyururken aclari dusunmedin, sicak yatagina girdiginde sokakta usuyenleri dusunmedin? o zaman sen mutlu olabilirsin sana sozum yok.
hesabın var mı? giriş yap