• 4 sezonda ancak 5 sayfa yorum yapılmış olan dizi... bittiği zaman kesinlikle "most underrated" listesinde olacak... favori dizilerim arasında olmasına rağmen, bu sezon önceki sezonlardan vasat geçti... william ile gelen hikayeyi pek tutmadım ve sezon finali de, yine önceki sezonlara kıyasla, bayağa "çakma" idi... tek teselli eden yönü, adamım duke crocker'ın, bu sezon iyiden iyiye başrole soyunması idi...
  • --- spoiler ---
    siz koskoca üç sezon boyu yana döne colorado kid deyip durun, tam sezon biterken bu kid olmayan herife kavuşun, takip eden sezon boyunca, üstelik nathan'dan olma, sarah'dan doğma bu delüğanlının lafını bile etmeyin. mantıksız mısınız nesiniz olm?
    --- spoiler ---

her mantıksızlığına rağmen yine de izleyeceğiz, öyle manyak bir cezbi var çünkü.
  • dark tranquillitynin değeri az bilinen, efsane şarkılarından. o atmosfer, o sololar... aynı zamanda aynı adı taşıyan ve yine oldukça underrated sayılabilecek grubun bana kalırsa fiction'a kadar uzayan en parlak döneminin (2000-2007) başlangıç albümü.
  • ------ spoiler ---

5.sezonun 5. bölümü en iyi bölümlerinden biri olan dizidir. karakterlerin birbirinin yerine geçmesiyle oldukça da güldüren bir bölüm olmuştur. dwight'ın gloria mimikleri epey güldürürken; lucas bryant eric balfour'un her an değişen binbir yüz ifadesini, abartılı jestlerini başarıyla canlandırarak aslında bir odun olmadığını, rolün bu şekilde yazıldığını kanıtlamıştır. diğer yandan eric de lucas'ın donukluğunu başarıyla yansıtmıştır. ilaveten eric bu bölümde yeni saç kesiminden dolayı kullanmak zorunda kaldığı peruktan kurtulduktan sonra geçen bölüm boyunca taktığı şapkadan da kurtulmuş, saç kesiminin güzelliğini sonunda göstermiştir. diziyi sürekli takip etmese de arada izleyenler varsa, bu bölümü kaçırmamaları tavsiye edilir.
    --- spoiler ---
  • bir supernatural aşkı gibi olmasa da biraz king hayranlığımdan biraz masalsı güzellikteki mekanın hatrından biraz da emily rose, eric balfour ve lucas bryant üçlüsünün sevimliliğinden olsa gerek baştan sonra izlediğim güzel dizi. ama finali için laflar hazırladım:

--- spoiler ---

duke'u öldürdünüz de elinize ne geçti acaba? en olmayacak karakteri sırlar kapısı' nın dedesi gibi ruhlar aleminden mesaj getiren elçiye çevirdiniz; adamın bütün bad boy karizması çizildi. sonu bir kere hiç olmadı, audrey gelecekse de audrey olarak gelmeliydi. senaryo bu, uydurulurdu bir şekilde. james bebeği araya sokarak beni kandıramazsınız. dave ' e de yazık oldu. sonuç olarak zayıf bir final gibi gördüm ben, daha başka bir son olabilirdi. neyse, bu oyuncuları başka dizilerde de görürsem huysuz yaşlı teyze modundan çıkarım belki.

--- spoiler ---
  • bu dizide şöyle bir şey var abi, sezon saçma sapan, abuk-subuk başlıyor, ya da seyreden bölümler delirtecek kadar absürt devam ediyor. ortalarda bir yerde beklentiye uyum sağlamaya başlıyor. sonlara doğru ekranın başına bağlıyor. son bölümle nokta atışı yapıyor. şimdiye dek biten sezonlarda bunu gördük. tecrübemize istinaden sebatla bekliyoruz ekrana yapıştıracağı bölümleri. bir de söylemezsem içimde patlar, mara karakteriyle kötü imajı vereceğim diye emily rose'un deli gibi bakması sadece deli gibi görünmesine sebep oluyor. delilikle kötülüğün birbirinden kalınca bir çizgiyle ayrıldığını birinin bu hanımceğize söylemesi lazım.
  • bana ilginç duygular yaşatan biricik dizim. diğer diziler gibi yeni bölümünü öyle iple çekmiyorum hatta bir kaç hafta unutuyorum yayınlandığını ama nedense bölümü izlemeye başlar başlamaz bir anda sarıyor insanı ana konu dışındaki hikayeler çok basit daha önce bahsedildiği gibi amatör bir hava da olsa bu dizide izlemekten vazgeçemiyosunuz. ana konunun gizemini çözme işini dizinin geneline çok güzel yediriyorlar yalnız es geçmemek lazım
  • star trek the next generation 1.sezon 11. bölümünün adı. bu bölümde deanna troi, ailesinin yıllar önce sözleştiği bir insan ile evlenmek üzeredir. bu bölümde deanna nın annesi lwaxana troi gözükür. gözüpek picard, galakside herhangi birşeyden korktuğu kadar bu kadından korkmamıştır.*

bu bölüm önemli ayrıntıları ise şunlardır:
    1) bu bölümde tarellian adı verilen bir ırkla tanışılır, tarellian lar, 20yy teknolojisine erişmişlerdir. biyolojik silah geliştirip bir kıtadan öbür kıtayı vurup yok etmişlerdir. geriye kalanlar ise uzaya dağılıp daha gelişmiş ırkları yardım için bulmak amacıyla dağılmıştır, fakat diğer ırklar da hastalık nedeniyle gördüklerini imha etmiştir. o günlerin popüler konusu olan biyolojik ve kimyasal silah korkuları bu bölümde hafif göndermeyle diziye işlenmiştir.
    2) robert knepper'ın, nam-ı diğer t-bag (prison break) bu bölümlük uzunca bir rolü vardır, o psikopat bakışına nazaran aşık dolu halleri insanı gülümsetir.
  • müthiş bir sezon finaliyle izleyenleri dumur eden dizidir. 2011 yazında 2. sezonuyla geri dönecek olması sevindiricidir, bu finalden sonra öylece bırakmaları çok yazık olurdu.
  • 2. sezonu bugün sağlam bir bölümle başlayan dizi.
hesabın var mı? giriş yap