• tip, yapi, yaradilis, karakter itibariyle, en dunya sikime minare gotume pokemondur.
  • vincenzo natali'nin yakında gösterime girmesi beklenen filminin adı. muhtemelen, daha önceki entrylerde sözü edilen kişilikle ilgisi yoktur, yani pokemon olduğunu pek sanmyorum.

her ne kadar hakkında pek birşey bilmesek de, yönetmenin yüzü suyu hürmetine gelmesini merakla beklediğimiz bir film.

ekleme: böyle entry'yi bilgisiz şekilde cahil bırakmak içime yatmadı, o yüzden wikipedia maddesinin linkini vereyim dedim. ama gel gör ki, orada bile doğru düzgün bilgi yok. ne filmmiş be kardeşim, gizem desen daha baştan gizemin kralını sergiliyor.
  • takas vasıtasıyla gengar'a evrilir.favori pokemonumdur.hypnosis+dream eater combosu neredeyse durdurulamazdır.
  • hayalet türü bir pokemondur ayrıca rakibini uyutup enerjisini emme türü de şık bi saldırısı vardır.
  • ghastly isimli pokemonun , evrim geçirdikten sonraki halidir. nightmare atağiyla çok can yakar. evrim geçirip gengar a dönüşür. delidir. grathanich e çok benzer.
  • alemin en geyik pokemonu. kendisi hayalet olup keçi sakalı vardır. ayrıca bir bölümde karı kıza sulanmak uğruna yapmadığı şaklabanlık kalmadığı da hatırlananlar arasındadır.

http://www.heathwala.com/…ustration/art_haunter.jpg
  • aslında fena olmayan film. artık sinema sektörü bu hayaletli evlerden nasıl farklı konular çıkarırız anlayışı içinde, bakalım daha kaç konu çıkaracaklar. korku filmi için tek seçenek bu filmdi, mutlaka izlenmesi gerekenlerden değil, evde temizlik olduğundan sinemaya kaçtım, 15 liraya biletimi aldım reklamlarla birlikte 2 saat vakit geçirdim, kültürlendim. filme notum 10 üzerinden 5,6.

--- spoiler ---
    telefon tamircisi kılıklı hayalet eve girdiği zaman kamera açısı ve müzik etkileyiciydi.
    --- spoiler ---
  • 3 filmin harmanlanmasından meydana gelmiş hissi uyandıran film.

--- spoiler ---

lovely bones, the others ve ismini hatırlayamadığım bir başka film daha. onda da filmdeki gibi bir ailenin babası kötü bir güç tarafından ele geçiriliyor ve ailesini öldürmeye çalışıyordu.

--- spoiler ---

filmin bir kaç sahnesi korkutma adına iyiydi ancak geneli korku filmi seyircisini tatmin etmeyecek cinsten. gidilmese de olur.
  • pek beğenmediğim korku-gerilim filmi. film ozellikle konusunu belli etmeye başladığı dakikadan sonra hızla korku modundan çıkıyor.sonra gerilim kısmı da dibe vuruyor. filmin son 20 dk sı bildiğin düşük doz aksiyon tadında kalıyor. korku gerilimin yalan olduğu iyi başlayan ama iyi bitmeyen bir film. korku filmi sevenler izlemesin. aşırı korku sevmeyenler ise başlangıç seviyesi olarak izleyebilir.

ayrıca bir (bkz: the others) hiç değildir.
  • --- spoiler ---

sonunu anlamayanlar için; filmin sonunda ki sahnede kızın babaya sorduğu soru, o an hangi durumda olduklarını açıklıyor.

replikler şunlar:

kız: (kapıya bakar) baba dışarıda ne var.
    baba: sen ne hayal ediyorsan.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap