• tanrı'ya 28 yıl önce bir daha yapmayacağıma yemin ettiğim şeyi yaptım. ''insanları öldüren birşey'' yarattım. ve bunda başarılı oldum. bunu yaptım çünkü felsefi olarak amacını anlıyorum. sana, kendini beğenmişlik yapmadan, bunun en iyi kılıcım olduğunu söyleyebilirim. yolculuğunda tanrı'yla karşılaşırsan bununla tanrı'yı bile kesersin.
    hattori hanzo
  • katana imal eden fakat bir daha ölüm getiren bir araç yapmamaya yemin etmiş bir karakter.master of japanese sword.kill bill volume 1 'de hattori hanzo karakterine çok gerçekçi,başarılı,karaktere verilmesi gereken samuray ruhunu-duruşunu-tavrını çok başarılı bir şekilde yansıtan japon aktör asıl adı shinichi chiba olan fakat sonny chiba adıyla bilinen aktör kyushu-fukuoka doğumludur.japon sinemasında öncelikle üstün dövüş sanatları yetenekleri,çıplak elle veya silah kullanarak göğüs göğüse çarpışmadaki geleneksel japon dövüş sanatları metotlarını çok iyi kullanması sebebiyle şöhrete ulaşmıştır.

hatttori hanzo karakterinin film içinde bu kadar başarıya ulaşması ve izleyicinin gözünde sade,yalın ve karakteri tamamlayan bir kişiliğe bürünmesinde bu karakteri canlandıran sonny chiba'nın dövüş sanatlarında sahip olduğu siyah kuşak derecelerininde etkisi çok büyüktür.kendisi ninjitsu,judo,kendo ve shorinji kempo disiplinlerinde değişik seviyelerde siyah kuşak sahibidir.hattori hanzo karakteri örnek bir samuray çizgisini sergiler.hattori hanzo bir fenomendir.doğruluğu ve dürüstlüğü takip etmesini işaret eden.kill bill volume 1 deki en farklı,en kolay göze çarpan ve izleyici üstünde en çok etki birakan tattır bence.tadına doyamadığım....
  • piyasada tişötlerini bulmak mümkündür ama türkiye'de giyip sokağa çıkmak hayatınızın geri kalanını yalnız bir insan olarak geçirmenize sebep olabilir.

http://www.zazzle.com/…zo_tshirt-235291802730914208
  • kill bill filmindeki dünyanın en baba gılinçlerini yapan hanzo.
    - hattori?
    - hanzo.
    - ottori?
    - o da hanzo
    - amına goduklarım.
  • kill bill in gizemli karakteri.

"the man from okinawa"
  • kill bill'de böyle verilmesine rağmen aslı için: (bkz: hanzo hattori)
  • kill bill deki su$i yapan fakat ozunde super samurai kiliclari imal eden okinawali muhterem.
  • kill billden sonra akıllara kılıç markası olarak kazınan ve sonrasında görülen her kılıcın (bkz: son samuray) (bkz: troy) bir kılıç ustası edasıyla hattori hanzonunki kadar iyi değil diye yersiz eleştirilmesine neden olan isim.
hesabın var mı? giriş yap